ForGump

"Nezabil jsem ho, zabila ho gravitace." Evidentní návrat ke kořenům a prostředí, kde se Guy Ritchie cítí asi nejlépe. Výborně napsané, zahrané, přičemž to je jedna z nejlepších rolí Hugh Granta za poslední roky, svého Fletchera si užil náramně, a navíc se mi moc líbil i Colin Farrell a všichni ostatní ale především zase ta stavba vyprávění, prostřednictvím vyprávění Grantovy postavy, je vynikající a vtipná (dabing na stadionu), je to dostatečně dobře vybalancované a vypointované. Stoprocentní plus je soundtrack, nejraději mám skladby pod úvodními titulkami a na závěr The Jam. 80% ()

boo-boo

Ritchie dospelý a vyzretý sa vracia k svojmu exkluzívnemu žánru a je to paráda. Nie, fakt mu neškodí tá zmena reálií s prechodom zo špiny podsvetia (naj)nižších úrovní do prvej ligy gangstrov, čo točia astronomické prachy a kšeftujú v tonách. Ritchie v týchto vodách je a vždy bude perfektným rozprávačom, ktorý dokáže rozohrať, domotať a so štýlom rozuzliť príbehy nesúrodých charakterov, z ktorých je každý zapamätateľný a od kosti sympaťák. Ťažko niekoho vyzdvihovať, ale človek z ľudu Colin Farrell mohol jedine prekvapiť a zaslúži si každú sekundu času na plátne. ()

pushover

Guy Ritchie nastoupil do vlaku, kterej před 20ti lety opustil a hodně si to u mě vyžehlil. Výbornej příběh, dialogy, casting a herecký výkony. ()

Godhaj

,,Their parents have money, lots of money. And money can be a problem.“ Džentlmeni jsou přesně to, co mám od Ritchieho rád. Ve Sbal prachy a vypadni i Podfucku dokázal, že mezi anglickýma grázlíkama je jako doma a jeho režie, to je symfonie nápadů i přesného střihu, který ví, kdy zpomalit a kdy naopak přidat. V Džentlmenech poskládal kvalitní partičku herců a dal jim tak padnoucí role, že vlastně nevím, kdo mi byl nejsympatičtější. Svým výkonem asi Hugh Grant, každou jeho repliku jsem si užíval a pousmíval se u ní jako blbec. Jeho roli přihřátého soukromého detektiva si užil jaksepatří a vlastně byl celou dobu hlavním vypravěčem a scénáristou. Jinak má film vše, super lokace, kameru, hudbu s výborným úvodním songem, zvuk a hlavně střih, nadupaný scénář a herecké hvězdy všude kam se člověk podívá. Ritchie navíc přidává hodně vtipu, super zamyšlení nad starých světem džentlmenů a současnou érou plnou chytrých telefonů, sdílení a internetu, která akorát háže klacky pod nohy staromódním kriminálníkům. Tento film je prostě pecka a v kině je to zážitek, jaký jsem už pár roků neměl. ()

RAFT

Režisér Guy Ritchie je zpět a natočil nám skvělou gangsterku.Jsem spokojený ,totální krimi nářez.Tenhle film mě dostal ,bavil sem se od začátku až po úplný konec.Ve filmu nenajdeme žádné hluché místa, film odsejpá od začátku až po konec.Obsazení ve filmu parádní,nejvíc kdo bavil tak Farrell,Hunnam,Grant.Herecké obsazení top.Za mě 90% ()

Shitonit

Zajímavé. Velmi zajímavé. Sežral jsem u toho kilo Nutelly, banány, kuře, Medvědí polívku s hromadou křenu, a zapil to čtyřma pivama, plus pár panáků vodky. Nejenže mi po tom nebylo blbě, ale navíc se mi to nějakým ujetým způsobem líbilo. Velmi vybroušené vyprávění protkané retrospektivními záběry a do posledního mrdku dokonale zkonstruovaný příběh v příběhu, čili abych byl přesnější několik mnoho příběhů narvaných do jedné nekonečné kaleidoskopicko barevné prímovosti. Největší frajer a hlavní hrdina jest pro mne trenér, tzn postava do které jsem se vžil a chtěl bych jím být. Ostatní jsou víceméně banda zmrdů, snažíce se navzájem si pochcat záda. Trenér je nejen vtipnej, ale i morálně způsobnej, čímžto si získal můj zadek, a já mohu v klidu zamhouřit ok. ()

Atjov91

Jsem nevěděl, že filmy se hodnotí podle toho, kolik se v něm nakecá, alespoň tak mi to připadá, když se podívám na to hodnocení! Přežvaněná slátanina, ve který se po chvíli ztratíte! Navíc výstřední scéna rapujících gangsterů co přepadnou pěstírnu... co to má být ?? ()

celticek

Suverénně nejnudnější Ritchie! Nejlepší výkon rozhodně od Farrella, zbytek je nemastný, neslaný. Zdejší hodnocení je mírně řečeno zarážející. Hudba solidní, dialogy se na Tarantina absolutně nechytají - nejvíc se jim přiblíží Colin ve scéně s prasetem, která je jak vykradená z Black Mirror. Velké zklamání, podruhé to vidět nemusím. ()

Maniik88

Guy Ritchey žije! Ako mnohí spomenuli, je to najlepší Ritchey od Zbaľ prachy a vypadni a Podfuck. Vrátil sa k svojim koreňom. Anglickí herci, skvelé rozhovory a príbeh, to sú atribúty, ktoré si dovolím povedať, šliapu Tarantinovi na päty a možno ho aj prekonáva, minimálne jeho posledné filmy. Mne sa osobne páčil aj Krycie meno U.N.C.L.E a aj nenávidený Kráľ Artuš. Tam si asi Guy obľúbili Hunnama. Tu zahral skvelú pravú ruku rovnako skvelého McConaugheyho. Je to hrozne ukecané, zo začiatku človek trochu pláva, no rozprávačské umenie a skvelý scenár všetko upratali a na konci si človek len krochkal blahom. Naši hlavní gauneri sú sympatickí a v podstate gentlemani, nerobia nič hrozného, ak ich k tomu nedonúti okolie. Potom tu máme rôzne ďalšie skupinky, podobne ako v spomenutých prvých filmoch Ritcheyho. Zábavná je skupinka okolo Colina Farella. Tí sú úplne boží. Kto je viac na akciu, môže byť sklamaný. Kto odcení vymakaný scenár a rozhovory a nechýba mu krvák, ten bude maximálne spokojný. Nápad s scenárom a prerozprávaní príbehu a s vychytralým buzi novinárom super a dobre zahrané Hugh Grantom. ()

RedRose

chvilku mi trvalo, než jsem se srovnal s nastaveným tempem a způsobem vyprávění, takže si to dám ještě jednou... ale je to fakt paradní divadlo !! 87% ()

PhoenixSwan

Když se v dnešní době dostanete kombajnem přes všechny ty superhrdiny k novému snímku Guye Ritchieho, máte chuť ho obejmout. Největší výsadou filmu je geniální scénář, který nepolevil ani na minutu a držel pozornost diváka po celou dobu projekce. No a v závěsu za ním jsou herci na svých místech. Všichni víme, že Matthew McConaughey si umí roli vychutnat, ale že takhle překvapí Hugh Grant? To asi nečekal nikdo. Přes všechny ty milovníky dozrál jako víno a budu to považovat za jeho nejlepší roli. Já tleskám! ()

Duke90

Opravdu je tomu tak - the Guy is back! Ne, že bych se nedokázal pobavit třeba u komediálního Sherlocka, ale tohle je nářez, který jsme mohli vidět naposledy hodně, hodně dávno, takže snad se nikdo neurazí, když prohlásím, že to Guyovi napotřetí opět vyšlo! Scénář je konečně zběsile natřískaný a každá postava je pro děj stejně důležitá - jinými slovy nelze si je všechny nezamilovat.Tleskám králi McConaugheymu, tleskám loajálnímu bourákovi Hunnamovi, tleskám správňáckému kouči Farrellovi ale Hugh Grant? Ten mě vyloženě posadil na zadek tak, že jsem se musel místo tleskání podepřít, abych nepřepadl na záda. Jeho výkon mě naprosto ohromil a marně bych hledal TOHO Hugh Granta. Díky za pořádný film, kterých už se dnes do kin dostává hooodně pomálu! ()

papadoce

Bude to znieť možno divne, ale na mňa pôsobili Gentlemani (film ako taký) hrozne inteligentne. Jednak si myslím, že to bolo hereckým obsadením, ktoré zahŕňalo skutočných hercov par excelans a jednak či po stránke režisérskej, scenáristickej alebo kameramanskej šlo o čistú profesionalitu. U Guya proste cítiť neuveriteľne bohaté skúsenosti s týmto britským gangsta žánrom. Bavili ma postavy, bavil ma rozprávačský štýl, bavila ma hudba. Nadeľujem päťku, aj keď rovno vravím, že som chvíľu váhal, či nie štyri. Film ešte ale rozhodne uvidím a k päťke ma zlomila práve tá profesionalita a precíznosť. Boli tam použité také filmárske finesy, ktoré originalitou len tak žiarili. Toto sú filmy, ktoré žeriem. Jednotkou, ale pre mňa ostáva Zbal prachy ... napriek tomu, ruku na srdce, kto z vás ešte niekedy zabudne na Phu-uuca. ()

GameboyNES

TVL proč to museli dokurvit tím opičím nadáváním, vždyť tam jinak byla parádná hudba. Film je jako tak dobrej ale za to haphopání musím jednu ubrat, škoda. ()

Niflheim

95 %. Je jen jeden důvod, proč Gentlemeni nejsou v mé oblíbené desítce, a sice osobní trvání na formátu „co režisér, to film“. Takže Podfu(c)k díky svému kultovnímu puncu nemůžu prostě nahradit. Ačkoliv musím objektivně uznat, že jsem se u hereckého koncertu McConaugheyho, Farrella a Dockery náramně bavil. Od začátku až do konce. Gentlemeni jsou jedním z filmů, které lze po závěrečných titulcích pustit znovu se stejně intenzivním zážitkem. Zkrátka a dobře – stará dobrá Ritchieovka s perfektním (signifikantním) humorem, typickou kamerou, vytříbenými dialogy a uspokojivě úsměvnou katarzí. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm