chrispe

Nevyžívám se v dlouhých filmech a první polovina pro mě neměla ten správný spád. Nicméně přiznávám, že jsem se bavila a smekám klobouček před těmito gentlemany. Skvělí herci, skvělé výkony. ()

phoenixer

Trochu oprávněně jsem se bál, aby Guy Ritchie nevykrádal sám sebe. Gentlemani jsou ovšem svoji a stále gentlemani. Možná právě proto se mi vlastně tahle tragikomická óda na mafii líbila. S dokonale vyváženým hereckým obsazením dostal film něco, co běžně u podobných filmů chybí. Něco jako je uvěřitelnost. Smysluplné dialogy, satira, skvělá kamera i hudební podkres. Tady není o čem... ()

Stíba

Pro mě jednoznačně nejlepší Ritchie ever, protože jeho věhlasné starší fláky mě do dneška nijak zvlášť neuhranuly. Tohle jsem si ale užil na maximum. Britský humor, skvělá zápletka, zajímavé a osobité postavy, akční linka, Ritchieho nezaměnitelný rukopis - to vše tu bylo geniálně namíchané a já se s filmem skvěle vezl od první scény do posledního záběru. ()

maaan

“Fucks sake, Ray. You need to invest in some parachutes. There's a pattern emerging here.” …a Colin Farrel jako Coach boží! ()

aR3Zz

Super! Tohle mě fakt bavilo. Z počáteční nedůvěry (otravná postava nesympatického Granta mě štvala celý film) mě tím vypravěčským způsobem vtáhl do děje především Charlie Hunnam, jeho výkon byl excelentní! Ale i ostatní si vedli výborně, McConaughey v hlavní roli a jeho manželka, a především Colin Farrell, kterému role tohoto typu náramně svědčí. Vyvrcholení pro mne bylo trošku překvapením, takže také super. Poctivý "podrazácký" akčňák o "hodném" gaunerovi za 90%! ()

tranquill

"Takže jestli cejtíš kouř, bude tu oheň..." Povedený černý cynický thriller s komplikovanou zápletkou. "Někoho jste zabili?.. My ne, to zemská přitažlivost..." ()

dalziel

Skvele vyskladaná a ešte lepšie natočená  gangsterka. Prvých pár minút som bol s tých Grantových kecov trochu mimo ,ale keď som sa chytil tak to šlapalo ako hodinky .Intergalagtický installater aj  kráľ Artemis boli absolútne skvelí .Ešte musím pochváliť aj Colina ,ktorý napriek minimálnemu priestoru dokázal vytvoriť skvelú persónu ktorú si musíte oblúbiť. Postava Coacha by si zaslúžila aj vlastný film. ()

Harry_

Nejdřív mě moderní pojetí střihu, pomalý start a (pro mne) nesympatičtí herci moc nebrali, ale hodnocení zde mě u filmu udrželo. Je to trochu Pulp Fiction, Podfuck apod., ale výsledný mix stojí za to dát si sklenku whiskey, nohy do výšky a užít si v klidu rozplétající se příběh. ()

Klajondr

Na film jsem šel hlavně díky své lásce k seriálu Peaky Blinders. Gang plnej chlapů, co se dobře oblékají a dělaj aristokratický joky? Hell yeah! A jak jsem čekal, tak se i stalo. Snímek velmi vysoké kvality, který je netradičně zpracovaný a hlavně bravůrní herecké obsazení. Já se tedy velmi bavil. Až na pár maličkostí perfektní. ()

Lupes

Sofistikovaná? Komedie?? Pokud se za břicho popadáte, kdykoli slyšíte jakoukoli odvozeninu od pohlavních orgánů, pak a) je vám 5 let a "hovínka" jsou vaším tématem b) jste teenageři a "hovínka" jsou už zase vaším tématem c) jste mentálně pozadu a "hovínka" nikdy nepřestala být vaším tématem. Je-li vaší odpovědí b) či c), musíte to vidět! Pro nás bylo nakonec mnohem zajímavější prohlédnout si publikum v kině (tedy když se rozsvítilo). // Ale teď k filmu. Pozitiva? Je to pořád Ritchie, který se zoufale drží u něj už mnohokrát omletého (a nepřekonaného) Lock, Stock and Two Smoking Barrels. A název odpovídá - tam, kde byste hollywoodsky rozstříleli všechny ty usmrkaný smrady na kusy, se dělá pouze "ty, ty, ty!" Což by bylo fajn, kdyby to bylo uvěřitelný, sestříhalo se to a nebyla to taková nuda (fakt jsme chtěli odejít z kina). Správně dávkovat násilí, střídající se tempo a rozhovory nepostrádající "hloubku" uměl třeba Quentin Tarantino, do kterého si Ritchie až zoufale stylizuje, ale nemá na něj. V té rádoby sofistikované prázdnotě se ale zableskly dva, tři vtípky, které nás v sále udržely. Ale na vyjádření slečny, špitající při odchodu, že "to byla zatím nejlepší Ritchiovka", to fakt nemělo. P.S. Pulp Fiction tématem i úpornou snahou hrát si na něco, na co nemám, to silně připomíná Konzultanta. ()

BDMarty007

Bez zaváhání dávám plný počet. Tak vymazlený film už jsem dlouho neviděl. Velmi to připomíná nejlepší Tarantinovi filmy, dokonale propracované dialogy, kdy jsou každé slovíčko, každý obrat a přízvuk, každá grimasa vybroušeny k dokonalosti, a jsou uměním samo o sobě. Ta nádherná pestrost vulgarizmů! To není žádné fuck sem, fuck tam, to jsou ty nejvybranější vulgarizmy co jsem kdy slyšel. A stejně vybroušené je v tom filmu všechno. Funguje to jak švýcarské hodinky, od první do poslední minuty. Chvíli konverzačka, chvíli akce, má to nápad, zápletku, humor, drama, art-direction... krásně slizský Hugh Grant. Je to jako spojení toho nejlepšího z Guy Ritchieho a Quentina Tarantina. ()

Ivo

Guy se tentokrát maximálně vynasmažil a vytvořil celkem brillantní frašku o zasloužilém velkopěstiteli listové zeleniny (t.č. nabízejícím celé své JZD na bazoši), obklopeném panoptikem bizarních figurek, z nichž mnohé většinou spolehlivě končí v předsedově mražáku :) Mirek Dušín by je za poněkud monotónně cuntoidní slovník asi moc nepochválil, ale jo, byla to docela zábavná sranda, včetně virtuózních hereckých výkonů a (přes veškerou okolní snahu) nepřekonatelného cool ústředního borce. Přiznejme si však, že v reálu tenhle výnosný a hodně zvrácený byznys zaměřený na sebeničení a (marný) útěk od reality zase tak moc velká sranda není ... ale v kině se to na chvíli snese ... ()

fichty91

Filmy komentuju hodně výjimečně, tohle je jedna z výjimek. Na první pohled mě tahle paráda zaujala jen mírně, především hereckým obsazením, postupně si ale získávala mou pozornost a zvědavost, až bouchla v jasnou pětihvězdu. Po zhlídnutí filmů, kterým dávám 5*, je prvním krokem pro nejvyšší hodnocení pocit, že chci film vidět znovu. To tenhle film jasně splňuje, kombinace brilantního humoru, napětí, akce, dramatických scén a výtečných hereckých výkonů, samozřejmě podpořených skvělou režií, posouvá tenhle film na vrchní pozice mého abstraktního žebříčku oblíbených filmů. Phuc ()

Maximilianus

Waw, nádhera, paráda. Skvelé postavy, brilantné dialógy, premyslená zápletka. Jediné, čo mi je ľúto, že Colin Farrell nemal viac času na plátne, ale Hugh Grant to celkom slušne pokryl. Matthew McConaughey a Charlie Hunnam lahôdka. 9/10. ()

Mouchal

Tenhle typ filmu mě většinou nijak nebaví. Drogový dealeři, asijská mafie či co, sebranka z ulice atd. Nicméně zde je tak vypointovaná zápletka a tak skvěle to všechno odsejpá a zapadá, že člověk, co to psal, musí mít snad dvě hlavy. Guy Ritchie se tímto počinem tak trochu vrací ke svým kořenům a jak výborný návrat to je! Postavy jsou charismatické, mají své motivace i chyby, ale hlavně jsou dokonale zahrané, protože cast je doslova nabušen skvělými herci. Zpočátku jsem byl ze všech těch jmen a zápletek ztracen jak v tornádu, ale postupem času se to stále více a více vyjasňovalo. I tak si myslím, že po druhé projekci bych si nějaké další dílky spojil a dal hodnocení i vyšší. Takhle nicméně za silné 4* a dost slušné překvapení začátku roku. 85% ()

Anayka

Pro mě typický Guy Ritchie gangsta style se všemi plusy i minusy. Na začátku absolutně netuším, kdo je kdo, netuším, o co vlastně jde, a na konci mě to barevné puzzle bůhví proč hodně baví. ()

Shaddy1

Tak tohle je Guy Ritchie, kterého jsem neviděl od dob Podfucku. Až příště půjdu do Lidlu pro maso, pravděpodobně si vzpomenu na Matthewa. Bravo! Farrell a jeho crew byla skvělá. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm