departed

Gritchie zpátky v sedle. Jako bych se znovu koukal na jeho kultovky, akorát v moderním hávu s opět skvěle vybraným castem, rytmickým tempem, zápletkou, která dokáže s blížícím se koncem chrlit jeden twist za druhým, to vše naservírováno ve stylovém drivu, který je nám fanouškům jeho tvorby nejbližší. Kolik charismatu a skvěle padnoucího humoru dokážete vymáčknout ze správných herců, když je dobře vedete. Kdo by nemiloval ten londýnskej slang. ()

Ex_Machina

Filmov o tráve po ktorej sa nechodí, ale po ktorej sa smeje nie je nikdy dosť. Ale filmov o produkcii trávy vo veľkom s dobrou zápletkou, skvelými hercami a dejom zasadeným ako na anglický vidiek, tak aj do hriešneho Londýna je vyslovene žalostne málo. Nad celým filmom kraľuje britký anglický humor. Kus filmu si pre seba ukradol Hugh Grant, ktorý si rolu teplého novinára elegantne vydierajúceho miestnu mafiu strihol s potlačovaným úsmevom. Presvedčivo mu sekundujú najmä mafoši Matthew McConaughey a Charlie Hunnam. Réžia pod taktovkou Guya Ritchieho dáva záruku napätia a nečakaných zvratov. ()

TaNya_

Po dalším zkouknutí posouvám hodnocení na plný počet. Je to vypiplaný nářez! A lepší obsazení si snad ani sám Ritchie nemohl přát. ()

Najt

Vynikající akční gangsterka s komediálními prvky. Osobně musím konstatovat, že tohle je žánr o který moc nevím zájem, ale v tomhle případě mě to hodně pobavilo. O to se postaral skvělý scénář s perfektně napsanými postavami a jejich herecky zahrané obsazení bylo lahůdkou. Trio McConaughey,Hunnam, Farrel bylo perfektní. Další zásluhu na mé upjaté pozorností má příběh. Forma vyprávění po celý film a sledování jednotlivých scén postupně utváří příběh a pobaví někdy i povedeným humorem. Vše je vybalancováno tak akorát a scény nepůsobí trapně a ani neztrácejí na vážnosti. Jednoduše řečeno tohle je skvělý film klidně na plný počet a já bych ho dal, jen mít tento žánr raději. ()

ANTYCHRYST

Pěkně vyprávěná gangsterska pohádka:)Sonda do mafiánského života..trablí a starostí.. 70% šikovná práce s kamerou a postavami ()

Joedas

Tak zhruba v půlce úvodních titulků mě měl Ritchie v hrsti. Neskutečnej line-up hereckejch extratříd, který se viditelně baví. Ty spolu s Ritchieho režijníma finesama, hravym scénářem a k labužnický dokonalosti vybroušenym stylem tvoří smrtící kombinaci. Podfuck a Sbal prachy a vypadni jsou stále nedotknutelný, Ritchie ale ukazuje, že to má pořád v ruce a sympaticky staví na svejch dravejch prvotinách. Jenom jsou Gentlemani místo klukovskýho drajvu prostoupený profesorskym kumštem. A pořád to zatraceně baví. P.S.: Skvělý kostýmy! ()

iN

Nečekal jsem nic, a dostal jsem hodně. Gangsterka ve starém dobrém ritchieském stylu, u které divákovi utečou dvě hodiny, ani neví jak. Navíc přehled přívzuků angličtiny z různých částí Velké Británie (a USA) a naprosto vymazlené dialogy. ()

0verseer

"There's only one rule in the jungle: when the lion's hungry, he eats!" Ritchie presne tak ako ho poznáme a máme radi. Guy nám to všetko naservíruje tentokrát v porovnaní so svojou predošlou tvorbou zase o niečo vyspelejšie a ako plus sú Gentlemeni zatiaľ jeho suverénne najlepšie obsadeným snímkom. Napriek tomu, že Matthew McConaughey patrí medzi mojich obľúbencov (a samozrejme ani tu nesklamal), teraz musím chtiac-nechtiac uznať, že prím patrí Hunmanovi a Grantovi, ktorí nám celú story sprostredkúvajú. A Colin Farrell si medzi tým všetkým našiel svoju asi najsympatickejšiu úlohu. Zabudnite na slová (pseudo)kritikov a mazajte si užiť tento skvelý mix vypiplaných dialógov plných suchého britského humoru, akcie a skvele zahranej mozaiky pestrých charakterov... ()

ACDCKL

Parádní film do nového roku. Výborně napsaný scénář, výborně napsané postavy, vtipné, akční. Nejvíce jsem se bavil u scén s Colinem Farrellem, u těch se smálo celé kino a scénka s Phuuckem (Fuckem) byla snad nejlepší, co ve filmu bylo. Prostě Guy Ritchie v plné palbě. Jasných 5*. ()

kymla

Gangsterka jak vyšitá. Začátek byl trochu zmatečný, ale poté film najel na plynulou linku. Hugh byl tak úlisný. Dle mého názoru on a Charlie Hunnam jsou hlavními tahouny filmu. Vtipný, originální snímek, na který se ráda podívám znovu. ()

Jehan

Povedená taškařice! Guy Ritchie si vzpomněl, že pořád umí točit svižné, chytré filmy se specifickou poetikou kombinující starou dobrou Anglii a novou hnusnou Anglii. Myslel jsem si, že Podfu(c)k je nedostižný. Možná je, ale toto mě bavilo. I prasečí téma tam zase bylo... Film nenápadně táhne Charlie Hunnam, na počátku dokonale klamající tělem coby zakřiknutý mamlas, nejspíš gay. Jářku, zdání klame. Zajímavé je, že celá ta sebranka gaunerů jsou velmi inteligentní lidé s vytříbeným vkusem! Ach, ta saka, košile, kabáty, vesty, vázanky! Snad jen Kouč je trochu trouba, ale poctivý. A nakonec je to koumák a outfit má též dokonalý (ostatně jeho prostší chlapci rovněž). No a jako bonus nejedna znamenitá úvaha na téma zhoubnosti heroinu ve srovnání s trávou. Jo, a když už tam někdo zařve, tak vám ho fakt není líto. ()

PAVLIS

90% S Ritchiem se asi musela jeho Královna vsadit, jestli by v dnešní době plné Youtube, chytrých telefonů nebo GoPro, ještě dokázal natočit gangsterku ala jeho Podfu(c)k z přelomu století. A tak zasedl a Grantův novinářský teplomet začal vyprávět... Vem čert, že je to už částečně použitá šablona a napodruhé bude asi polovina kouzla pryč. Na první vidění je to tak zábavná horská dráha, že musím smeknout. Film roku? ()

Luciee113

Takový UKECANÝ film. Ze začátku se bojíte, že jste ty prachy za kino mohli utratit lépe, pak se to o něco zlepší a ke konci už víte, že jo, nebylo to zas tak špatné. O tři dny později usuzuji, že to bylo asi fakt dobrý, propracovaný.... No moc nad tím přemýšlím, dám tomu 4* a je to.... ()

Mamlas

Tak přežvatlanou a překomplikovanou věc jsem snad ještě neviděl. Ne vyloženě špatné, ale protivné a velmi otravné. (32%) ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 74%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 90% | Jak známe Gritchieho? Z Sherlocka (který byl docela dost dobrej), nového Aladina či z filmů jako Snatch, Lock Stock... nebo Rocknrolla? .... Asi všichni jej známe a milujeme pro ty poslední tři (my obzvláště pro Snatch). A teď se vrátil tak, jak jej máme rádi! ... Výborný zábavný scénář, který má neustále čím upoutat, spoustu skvělých plot-twistů a k tomu všemu hvězdné obsazení - Matt je super, ale za tahače filmu se nedá považovat, Charlie Hunnam - mluvili jsme před chvílí o tahači filmu? :-), k tomu vtipný a skvělý Farrell (škoda, že nedostal více prostoru) a výborný herecký comeback Hugha úspěšně pokračuje a věříme, že jeho nový restart kariéry nás přesvědčí o opětovném uvažování jeho místa v TOPce! Zkrátka děkujeme Guyi, včerejší podvečer jsme si fakt nesmírně vychutnali, obzvláště část v chudinské čtvrti Londýna - kdo viděl, ví o čem mluvíme ;) 95% ()

jayman

Je to snáď vo všetkých aspektoch o stupeň slabšie ako Snatch, tobôž Lock, Stock... ale stále je to nadpriemerná zábava. Nečakane nevýrazný soundtrack a nečakane happyendový, nezamotaný a nehláškový scenár sú najviditeľnejšími bodmi, casting a výprava obstoja. Pre mňa úroveň Rocknrolly. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm