Zlajdaa

Dle zdejšího hodnocení jsem čekala naprostou pecku, ale toho jsem se nedočkala. Skvělé obsazení, příběh sám o sobě, zase až tak zajímavý není. Co se povedlo - způsob provedení. Jak už zde píše Radek99 "Vítězství formy nad obsahem." - lépe bych to nevystihla. ()

Bogrant

Ritchie predsa len svoj rukopis nezabudol. Jeho Gentlemeni sú skutočne gentlemanskou variáciou skôr umravnenej kriminálky, ktorá nepotrebuje byť preplnená krvavými, vulgárnymi alebo podobne ťažkopádnymi excesmi, nakoľko je neskutočne graciózna, štýlovo nahodená, dejovo tak akurát spletitá, dialógovo bravúrna, s nadhľadom vtipná a samozrejme parádne obsadená a ešte lepšie zahraná celou tou plejádou "slušných" chlapov, s neodolateľnými akcentmi (originál je v tomto prípade nevyhnutnosť), z ktorých si každý uchmatne to svoje. Veľká paráda, veľký návrat ku koreňom. ()

Kusbi

Já jsem spokojen. Důvodem, proč nedávám plný počet je zhruba první třetina filmu, která úplně extra nebaví a byla pro mě poměrně nepřehledná z hlediska vyprávění i postav. Potom je to ale nářez se skvělým spádem s brilantním mixem akce a vtipu a nemohu tomu nic vytknout. A obsazení je geniální, ani nedokážu říct, kdo z herců mě bavil ve filmu nejvíc. ()

Warapeidza

Krásně stylová jízda... Takhle si představuji moderní gangsterku- styloví a charismatiční herci, moderní kulisy, směs "záporáků" a kašparů par excellence... ()

Hombre8

Propracovaný příběh, tarantinovský styl, nekorektnost, hepyend. Akorát nevím, jestli teda podepsal nebo zmrzl a kdo sežral ten librovej stejk. Ale kvůli tomu hodnocení určitě snižovat nebudu. ()

Holly_Molly

Pro mě asi jedno z nej filmových překvapení (možná snad úplně to největší překvapení) roku 2k19. Styl Guye Ritchieho, zkombinovanej s výpravou a dialogama jako vystřiženýma z dílny Quentina Tarantina. Sympatický a vtipný postavy, absolutně boží černej humor, skvělý herecký obsazení a výkony + asi životní role Hugha Granta :D ...Libůstka jak hrom! <3 ()

Bragi66

Velmi sofistikovaný a příběh vzdáleně připomínající Podfuck (2000) nebo i Pulp Fiction (1994). Komu se to líbilo, tak doporučuji Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013). ()

gizi

Ritchie se stále drží svých osvědčených postupů a ty jsou pořád dobré, zábavné, s mnoha zvraty. Není to jeho best film, ale stále solidních 80% dám. ()

Pignon

Je to ten známý rozporuplný pocit, když vaše tchýně padá ze skály ve vašem oblíbeném autě. Ale vcelku dobře se s tou situací srovnáte a najdete si svojí stranu, které budete fandit. Je to přiměřeně ukecané, překombinované a Hugh Grant je jako vůdčí moderátor filmu sledovatelný a srozumitelný. ()

askhael

Nejlepší zážitek z filmu za dlouhou dobu. Parádní výběr herců kde není nikdo do počtu ( fantastický McConaughey, famózní Hunnam, legrační Farell a správně slizský Grant), obdivuhodně sladěné kostýmy (nikdo zde není špatně oblečen, všichni jsou stylový) a opravdu skvěle odvedená řežisérská práce! Takto se to má dělat, bravo! ()

kotrlak

Naleštěná bída. Guy to šrouboval jak starej Merkur, až se mu konečně povedlo splichtit tu vysněnou "gangsterku"...keců to má že by Palackej modral závistí a výsledek dvě hodiny nudy. ()

Lupas888

Gentlemani se po prvních shlédnutí dostaly na první místo v oblíbených filmech. Film je o tom, jak velký drogový boss chce prodat svůj byznys a spustí se tím celá řada nečekaných událostí, tyto události jsou vyprávěny soukromým očkem Fletcherem, který tím vydírá bodyguarda toho bosse. Tento film má velmi kvalitní a nevídaně osvěžující kameru. Skvělý scénář, který jsem si zamiloval. Výtečné herecké výkony v čele je Matthew McConaughey jako Mickey Pearson, Collin Farell jako Coach a Hugh Grant jako slizký Fletcher se zaryjou do paměti. Skvělá akce, které není příliš, famózní dialogy, dobrá hudba, výborný humor, a ještě jednou ta výborná kamera. Fletcher jako vypravěč slouží skvěle a dost mě bavilo, když jsi naschvál něco vymyslel. Pokud bych měl něco opravdu vypíchnout jako celkem špatnou je, že v první půl hodině je hrozně moc expozice a znám lidi, kteří to nedokoukali kvůli tomu, že to vypli na začátku. Podle mě se jedná o nejlepší film Guye Ritcheho (ano podle mě lepší než Pod(f)uck) a vrací Ritchieho mezi špičku svého oboru. Guy vás pobaví vtipy, dialogy, scénami a mluvou postav, ale zároveň nakousne téma škoděni drog. Podle mě by tento film měl vidět každý. Pro mě rozhodně 9,5/10. ()

mottleone

Gentelemani nám naservírovali úžasně propletenou mozaiku příběhů, která dává dokonalý celek🎩🎬 Narozdíl od kultovního projektu Snatch, tady kladl Guy Ritchie větší důraz na onu detektivní stránku a gradaci, kde se skvěle kombinuje retrospektivní vyprávění s prolínáním do současnosti a kulervoucí napětí zjevené se odnikud + občasné "Ááá počkej, vlastně si to pamatuju trochu jinak"; kdy Vám to dává grandiózní odvyprávění příběhu, kde žádná postava, věc, zmínka ani scéna není zbytečná. Se skvělou hudbou, kamerou, dialogy, perfektním obsazením a postavama, kde si každý někoho zamiluje, to jsou vhodně investované i odsejpající 2hodinky. Ve výsledku to za mě pro "britského Tarantina" dělá kultstatus zrajících 100% a zářných 5* ()

Yamatosan

Klasický Ritchie se vším dobrým, snad až trochu moc na jistotu, ale naprosto to nevadí. Chci film s koučem Colinem Farrellem! ()

Rastamania

Já tyhle filmy prostě můžu.. A jedno vím jistě, nebylo by to ani z půlky tak dobrý bez syrovýho anglickýho přízvuku Collina Farrella a Charlieho Hunnama :) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm