Monster Hunter

• Německo Monster Hunter (více)

Za hranicemi našeho světa se nachází jiná dimenze, kde vládnou krutá a nebezpečná monstra. Když do tohoto neznámého a nepřátelského prostředí zavleče písečná bouře poručici Artemis (Milla Jovovich) a její elitní jednotku, začíná boj o holý život. V zoufalé snaze vrátit se domů skupina spojí síly s tajemným lovcem (Tony Jaa), jehož schopnosti a zkušenosti jsou pro přežití v nehostinné zemi nepostradatelné. Tým bojovníků musí odrážet nesčetné útoky zákeřných příšer a připravit se na konečné zúčtování... (HBO Europe)

mosnak odpad!

Jak hluboko klesla ma oblíbená herečka :-( tohle už je na hraně béčkového/céčkového filmu bez úrovně a špetky napětí - 5% ()

Zombi

Nejvíce mě bavil military začátek s průzkumem nového světa a pak akční konec. Ale prostřední část je slabší v absenci pořádné akce, monster i děje, Milla se jen pošťuchuje s Tonym, je tam jedno monstrum a herecké pokusy o sbližování dvou lidí co si nerozumí, což s těmito herci a v takovém to filmu nemůže dopadnou pro diváka dobře. Přesto jsem se nenudil a vizuál je fakt pěkný, škoda že se o novém světě nedozvíme absoutně nic. Slabší 3 hvězdy. ()

bobstock

Další předváděčka vizuálu na úkor jednoduše vyprávěného příběhu, který tu vlastně skoro není stejně jako scénář a filmařina vyšší úrovně. Vše začne dávat smysl a též trochu omlouvá až námět podle videohry, kde šlo vyvojářům především o to jestli hra bude fungovat, pokud vezmete do ruky ovladač a ohnivým mečem umlátíte přerostlá zvířátka? Fajn, pokud do toho máte hodit živou partu smysluplných postav, kteří od někud někam kráčejí nemají vám co říct a všechno to zabíjení s životem a štítem 200% vám nevadí, ale naopak vás baví? Pak fajn na druhou..já po těhle zfilmovaných zkouškách uznal podle videohry jen Silent hill a asi jsem rád, že ještě nikdo zatím nezmrvil Half-life..to už bych si pro tvůrce osobně dojel i přes ten nouzák :) 40% ()

E´Tonno

Prvá hodina je zábavná na slušných 60-65%. Potom nasleduje nejaká džunglová vsuvka s Ronom Pearlmanom, prerastenou pirátskou mačkou a mečmi z ktorých šľahajú plamene - to je ako fakt trošku moc záhul a film to totálne degraduje... Škoda... ale niektoré potvorky stoja zato - takže za ne 40%. ()

Eterninox

První třetina fajná survival řežba ve stylu "příšery versus vojáci", zbytek filmu pseudo-anime haluzovina s Ronem Perlmanem v nejhorší paruce všech dob. Můj šálek čaje to určitě není, ale na ty CGI potvory se alespoň koukalo celkem dobře. 45% ()

Flopik

Tak za ten rozpočet 60 melónov je to po vizuálnej stránke viac než dobré. Príbeh asi nemal čo viac ponúknuť, takže je to čisto len jedna akčná scéna za druhou. Soundtrack dobrý, potvoriek mohlo byť teda rozhodne viacej a hlavne lepšie. Až na tie pavúky sa mi nepáčilo snáď ani jedna poriadne. Herci hrajú čo môžu veľa tam však toho nie je. Zhrnutie, poriadne akčná jednohubka s pohode hercami, celkom pekná, na druhú stranu však ničím výnimočná. U mňa medzi 3 a 4*, nemôžem si pomôcť ale nejako som sa nebavil. ()

squawk

Ono to není tak zlé, akorát je to zbytečně natažená děsná nuda a vizuální triky jsou jak z devadesátkového Herkula či Xeny. ()

Caine

Úchylné, ale zábavné. Sledování si můžete zpestřit poznávacím kvizem - jaký film nebo knihu ta která scéna zrovna vykrádá... 😁 ()

JM87

Nalijme si čistého vína. Tenhle film je fantasy kravina s jakože WOW fightama a jakože stylovým chováním. Prostě ten Resident evil style, kterej všichni známe z pozdějších dílů RE. Nicméně, pokud to nebudete fakt brát vážně, tak je to přesně ten film, co si pustíte v sobotu večer s přítelkyní, ona vám řekne, že je to strašná kravina, vám se to bude celkem líbit a pak si dobře zašukáte. K tomu tyhle filmy jsou. ()

godycz

mam pro tebe dobrej kseft. v beckovym filmu ale umres az za 5 minut. pro fanouska co ma nahrano 600h v MH to zaclo byt Aka Fan Servis tak v hodine a 10 min. jako pilot k serialu dobry. davam o * vic za FAN servis. Z cele serie tam jsou jen tri monstra Diablos, Rathalos a Mila. ()

warrenur

Milla je mojou oblubenkynou od peckoveho Piateho elementu. Som rad, ze ju este stale vidiet. Hoci po Resident-ovi to uz nie moc velka slava. Ale inak som sa celkom pobavil na nej a Tonym. "Bait?!" Maciak-Kuchar ma nacisto dostal. :) Potycka s monstrom uz bola uplna blbina. Ale je uplne jasne, ze v tomto pripade islo o to, poriadne sa vyblbnut a nastastie sa tvorcovia ani herci neberu vazne. Niekde v zaverecnych titulkoch je este jedna cut-scena. ()

Israha

Neskutečné, jak je Monster Hunter za těch 50 mega vizuálně nádherným filmem. Výprava, kostýmy, exteriéry, CGI (to především)...všechno na nejvyšší úrovni, i mnohem dražší blockbustery se mohou jít zahrabat (ano, koukám na tebe, WW84). A můžeme mít ledacos objektivního proti hereckým kvalitám Milly Jovovich, ale tu akční hrdinku pořád ještě utáhnout zvládne, a ve spojení s podobně si to užívajícím Jaa a mírně mámuprdelistickým, ale pořád bavícím se Perlmanem, jí to funguje znamenitě. Jelikož však Anderson zcela rezignuje na jakékoliv vyprávění, a to, co vydal jako celovečerní film, je spíš pilotní dvoudíl k ultravysokorozpočtovému seriálu, či live-action trailer k videoherní sérii, nadšení nutně musí opadnout. Jsem jeden z posledních, kteří by u monster movies nadávali na banální scénář a okoukaný či rovnou vykrádající dějový oblouk, ale Monster Hunter je místy fakt jen přehlídka trikových sekvencí, a postupem času se dostavuje efekt otupení a ubití kvantitou, zvlášť když akce je řemeslně sice na úrovni, ale postrádá ikoničnost a kreativitu (je jasné, že akční sekvence v Monsterverse budou za ty prachy někde jinde, ale tohle se nechytá ani na levnější kusy jako Rampage či Love and Monsters), a jedinou opravdu působivou scénou, co utkví v paměti, je horrorová naháněčka s Nerscyllami. Pokoukání pěkné, zábava menší, než by se při konstatování faktu, že sledujeme videoherní adaptaci, ve které je většina stopáže vyplněna akcí, mohlo zdát. ()

Bozvav

Co na to říci? V podstatě minimalistická záležitost, jejíž největší předností rozhodně nejsou účelné, nebo nedej bože smysluplné dialogy, charakterově prokreslené postavy, logické konání všech zúčastněných, nebo nějaká pointa. Prostě z nějakého (později velmi nejapně a neúplně vysvětleného) důvodu se partička rangerů potulujících po poušti, dostala vlivem bouře do nějakého bizardního světa plného divných oblud, draků a dokonce dinosaurů. Shodou opravdu "překvapivých" náhod to přežila asi jenom naše milá Milla, která už značně zocelená vymlacováním zombíků se oblud neleká a po vzoru hrdiných reků z ruských pohádek se vrhá do předem marného boje. K tomu jí zdatně sekundují Tony Jaa a obstarožní, značně opelichaný Hellboy. Nebudu se zatěžovat drobnostmi, jako že Milla a Tony sebou prvně tak intenzivně třískali o skály, že by to rozhodně nikdy ve zdraví nerozchodili a ani spoustou nelogických děr. ani ten mizerný scénář by mi tolik nevadil, kdyby to mělo alespoň nějakou poitu. Bohužel to skončilo (nechci říkat v nejlepším, to by byl čirý eufeminismu), ale tak nějak uprostřed ničeho. Jako 15 minutový filmík, bych řekla dobré, digi obludky se vyvedly a akce taky ušla, ale 98 minut?! Za mne jednoznačně ztráta času a 30% max. Pokud udělají v tomto duchu dvojku, rovnou volám Merlinovi, ať na ně pošle draka, ať je všechny sežere. ()

Artard odpad!

Už mi fakt došla trpezlivosť na to ako Sony a Anderson zoberú super predlohu a spravia z toho hnoj..... Totálny odpad, nemám náladu sa to snažiť obhajovať... To že má Anderson ešte prácu vo filmovom priemysle je väčšia záhada, ako to čo sa deje s loďami v Bermudskom trojuholníku. ()

Kopi1

Pokud jste viděli předchozí 'díla' Andersona, tak přesně to dostanete, všechno na tomto filmu je tragický, hudba snad ještě horší než příběh, monstra vypadala překvapivě ok. Zkouknuto jenom kvůli spojení s videohrou. ()

Rathalos

Pri pohlade na to,ze to reziroval Paul W.S.Anderson som si bol isty,ze ma to bude bavit a tak sa aj stalo,skvela akcna fantasy jazda,ktorej veli nestarnuca a vzdy krasna Milla Jovovich,ta zenska vyzera vzdy rovnako,monstra boli perfektne,triky,hudba i vizualna stranka bez problemov a koniec naznacil dalsie pokracovanie,na ktore sa uz teraz velmi tesim...:-) ()

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (více)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (více)