Pro partičku středoškoláků z malého amerického městečka je klíčem k úspěšnému víkendu přemluvení libovolného dospělého, aby jim koupil alkohol. Osamělá paní Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomhle směru přímo darem z nebes. Nejen že teenagerům bez mrknutí oka koupí bednu alkoholu, ale navíc jim nabídne sklepní prostory ve svém odlehlém domě, aby si ho tam mohli vypít a trochu přitom zablbli. „Máma“ Sue Ann má jen pár drobných podmínek. Aspoň jeden z účastníků musí zůstat střízlivý, aby ostatní bezpečně odvezl domů. V jejím domě se nesmí klít a nikdo nesmí chodit nahoru, do obytných prostor domu, což jsou všechno celkem rozumná pravidla. A tak se místní děcka scházejí u mámy čím dál častěji, jenž e do pařící pohody se pomalu začínají vkrádat temnější tóny, když se z nadstandardní pohostinnosti paní domu postupně stane zvláštní druh posedlosti a jistota, že jednou přijde den, kdy za to bude něco chtít. Z dokonalého snu všech teenagerů se záhy vyklube noční můra a nejlepší místo ve městě se promění v nejhorší místo na Zemi. Ona vám to přece říkala, děcka. Nahoru jste neměly chodit. (Cinemart)

dr.horrible

Tento subžáner sa nazýva “televízna sračka.” Začnem kladmi: Na Dianu Silvers sa super pozerá, aj keď nevie hrať. Aj jej postava je fajn a sedí jej. Aj chémia medzi ňou a jej Juliette Lewis matkou funguje, aj s tým chalanom je zlatá. Druhú hviezdu dostáva automobilová scénka. Čo sa týka hlavného záporáka Octavie Spencer je zle úplne všetko, jak jej prítomnosť, tak minulosť, ako postava, tak aj herečka. A keby sa to aj náhodou stalo ako je to napísané (a je to zle napísané), určite by sa to nestalo tak, ako je to natočené. Celá ona je jeden obrovský castingový a scenáristický fail a už by ju po tomto nemali aspoň na čas nikam obsadzovať. A odkedy prídu s tou, od začiatku jasnou, megaohranou pointou, už vás to celé vlastne iba preserie až do konca, ktorý je mimochodom na smiech. Súcitím s každým, kto zaplatil za kino. Ps: Dobre, že obsadili oscarovú Allison Janney a dali jej dve scény krovia. ()

Kudly4

V poslední době jdou do kin většinou Horory, které se mi moc nelíbí. Horory pro náctileté (duchařinky, panenky, píčovinky...) Čekal jsem, že tohle bude ve stejné kategorii, už kvůli propagaci všude možně, ale nakonec mě to mile překvapilo. Teen herci jsou celkem fájn, líbil se mi výběr hudby, film samozřejmě táhne perfektní Octavia a potěší i nějaká ta vražda, kde nechybí krev. Čekal jsem klasickou blbost (nenudil jsem se) takže za mě spokojenost a v kině bych si to možná užil více. Po delší době výjimka, slabší čtyři. ()

silentname

Istým spôsobom je pre mňa "Ma" trošku sklamanie. Problém je, že filmu veľmi dlho trvá vybudovať nejakú reálnu atmosféru. Človek je zaháknutý a je zvedavý kam to pôjde, no nie som si istý, že niektoré rozhodnutia a momentky hlavne v závere akosi vyplynú tak, ako by tvorcovia čakali. Mám pocit, že na jednu postavu úplne zabudli (a tým myslím, že sme úplne zabudli, že skončila ovalená žehličkou a na zemi). Dobrá správa pre film je, že Octavia Spencer to dala na sto percent. A myslím si, že je aj najväčším plusom pre tento film. Diana Silvers je okey, no nemám pocit, že by filmu nejako výrazne niečo pridávala. Pôsobí ako nevýrazné dievča, ktoré sa zrazu dostane do tímu obľúbených a to je dokopy všetko. A potom sú tu aj prekvapivé a reálne trošku zbytočné momentky. Nerozumiem prečo tu musíme mať scénky s chýbajúcimi šperkami. Podľa mňa to nepridalo nič. Rovnako mám pocit, že je tu jedna smrť, ktorú sme reálne vôbec nepotrebovali, lebo s tou postavou sme dokopy ani nestrávili moc času a nepotrebovali sme si ju pripomenúť. Okrem toho tu dosť zavádzal aj marketing. Pre tých čo videli trailer asi čakali iný vývoj pre tento film. Ako celok je to okey, no nemyslím si, že story tomu dokázala nejako výrazne pomôcť k tomu, aby sa film stal nejako vysoko zaujímavým. Počas konca som už dokopy nerozumel čo sa deje a úplne som sa strácal. Nemôžem povedať, že by to bol zlý film, no nie je dostatočne zaujímavý na to, aby som ho nejako vyššie bol schopný oceniť. Ak si ho chcete pozrieť, myslím si, že za jedno pozretie nič nedáte, no nevidím nejaký reálny dôvod na to, aby ste mu venovali čas. Je to v najlepšom prípade okey. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Vždy mi príde smiešne, ako sa v amerických filmoch mládež za hlasitého kriku povzbudzuje, aby na ex kopli do seba nejaký ružový drink s objemom nášho frťana a silou tak maximálne 16%. A potom sa ešte tvária kyslo ako keby dali do seba alpský rum. To by mali ísť na stáž k Voloďovi, ktorý za 2 minútky stiahol 3 fľaše vodky. Síce potom trochu spadol, ale som si istý, že nemal problém vrátiť sa z obednej pauzy do práce: https://www.youtube.com/watch?v=tF18uHOcr_w To je asi tak všetko zaujímavé, čo sa stane za celú prvú hodinu filmu. Potom začne Octavia trošku "řádit", no kým sa rozbehne, už je aj koniec. Nebudete sa baviť, ale tá Octavia stojí za to. Hrá to super a vyzerá ešte horšie ako v skutočnosti. ()

Rocky62

Máti chce nejdříve chlastat se středoškoláky, pak se chce pomstít jim a jejich rodičům, aby nakonec (SPOILER!!) shořela v domě s bývalým spolužákem, kterého chtěla zbavit své mužské chlouby. Jinými slovy bezduchá taškařice, která se snaží být psychologickým thrillerem, kterým vskutku není. Béčkoidní horor se sexuálními narážkami s poněkud dnes už vrásčitou Juliette Lewis, kterou ovšem kompenzuje celkem sexy číča Dianka Silvers. 40% ()

Chrustyn

Sympatická černoška, která si našla nové kamarády v partě mladých výrostků, které začne posléze nepříjemně terorizovat. Film se po celou dobu pořádně nerozjede a nemá potřebné koule k tomu, aby se divákovy film více vryl pod kůži, ale Octavia Spencer je natolik výrazná, že film dokáže na celých 90 minut slušně zabavit. ()

SeBig odpad!

Tohle postrádá všelijakou logiku, pointa filmu pomstichtivé klišé a takový hlouposti nemám zapotřebí dát ani jednu. ()

Marze

Film si plyne okolo zlověstné postavy s dobráckou tváří. Jako každý lepší horror s přesahem se pokouší pracovat se společensko - kritickými prvky, ale ty jsou téměř neviditelné. Až skoro do finále se nic neděje natož aby jsem se bál , pouze pod povrchem je tušit něco zkaženého a finále je zklamání. Hlavní hrdinka vyhýbající se práci je nesympatická a spíše než o horror možná režisér neúspěšně zamýšlel natočit drama z maloměsta. ()

TheEvilTwin

Tak se nám dostal na stáhnutí konečně onen očekávaný hit, který měl nekompromisní a přesvědčivý trailer a našlápnuto k něčemu velkému, načež ale v kině sklidil šílenou kritiku. Za mě to teda není až tak špatné a čekal jsem daleko větší průšvih. Octavia Spencer je bez debat skvělá a některé její herecké “výlevy” byly skvělé a jedinečné, o ostatních “vedlejších” děckách bychom se mohli bavit déle, ale jako kulisy tady stačily. Příběhově žádný zázrak a rozuzlení se dalo předpovídat už dopředu pokud má divák něco nakoukáno, nicméně i tak si to drželo pozornost a mělo to svoji atmosféru, a tak jsem se nenudil. Ke konci se (konečně) trochu přitvrdilo, ale klidně se mohlo zajít i dále, protože se s gorem bohužel drželi hodně na uzdě. Občas to bylo příliš zkratkovité a uspěchané, ale rozhodně to nenudilo, což je velký plus, a i když to mohlo být daleko lepší a potenciál to mělo větší, tak jako průměrná, originální a oddechová one-time záležitost to postačí. ()

Othello

Jejdamane, copak nám to v Blumhouse provedli? Propagace láká prakticky na teen slasher a ve skutečnosti dorazí takto pomalu se utahující hitchcockovina, podepřená výborně napsanými postavami a to na obou stranách. Ať se jedná o cudné první středoškolské lásky či popis nacházení ztraceného mládí postarší ženy, jež musela vždycky stát stranou, téměř každá scéna funguje tím, že jí jste schopni možná odpustit daleko více než byste byli normálně. Trpělivost a disciplína s jakou se film pomalu dostává do svého krvavého finále je úctyhodná stejně jako neokázalá režie, která ale jednoduchým rámováním v exteriérech (i ve městě jsou jednotlivé záběry nasnímány tak, že jde vidět vždy jen maximálně jeden-dva domy a to i ve velkých celcích) dokáže efektivně vykreslit americký nowhere land, kde většího příslibu páteční kalby prostě není. Jason Blum by mě tímto filmem dost překvapil, kdybych nevěděl, že on je primárně zdatný obchodník a filmem s ústřední černošskou postavou, jejíž motivace vycházejí z jejich dřívějších příkoří, se snaží napumpovat trend úspěšných hororů ve stylu Jordana Peela. ()

anderson

Priemerný triler o traumatizovanej afroameričanke, ktorá využije neustále sa znižujúce IQ populácie tínedžerov pre nedomyslenú osobnú medzigeneračnú pomstu. S hororom to nemá spoločné absolútne NIČ. (2.10.2019) ()

ARI50

Tak tohle bylo teda slabý a to hodně, nevím kde dneska shánějí herečky ale tohle byl hnus, zubatá křesťanka, a ty další obludy hrozný. Herci teda v poho ale herečky děs. Příběh dlouhý úplně zbytečně, přes hodinu koukáte do hoven a pak přijde trapná žehlička a zašitý úsměv, a konec hrozný tohle se posralo všude kde se mohlo, obrovské zklamání. Viděl jsem spousty slabých nudných hororu ale i ty odpady měli někdy kapku do sebe. ()

Necrotongue

No, nevím, já jsem v tomto filmu horor prostě nenašel. Žehlička a šitíčko mě zrovna na zadek neposadily a u přetírání černocha už jsem si myslel, že jsem se zbláznil. Později mi došlo, že kdybych byl taky černoch, byla by to pro mě asi opravdu hororová situace. Příběh nebyl nijak složitý, dost rychle mi došlo, o co asi půjde- to mi ale nevadilo. Zklamalo mě to, jakým způsobem se tvůrci rozhodli celou záležitost podat, i to, jak se postavili k samotnému finále, které pro mě jen tak nenápadně vyšumělo. Slabší kousek. ()

luka4615

Snímek Ma se sice může pochlubit originální nosnou myšlenkou a skvělou Octavií Spencer, nicméně zbytek zas až tak povedený není. Je to dáno především tisíckrát viděným hororovým dogmatem, v němž se postavy chovají jako šílenci, či fádní režií nebo lenivými CGI efekty. Ve finále tedy dostaneme velmi průměrný počin, jehož jedinou předností je extrémně neobvyklá role Octavie Spencer. A nezlobte se na mě, ale to na kvalitní podívanou vážně nestačí. Škoda. „I'm not weak. I'm not my mother.“ ()

JASON_X

Mám béčkový thrillery fakt rád, dokonce je to jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale nebudu házet hvězdy každý pitomosti. Ke konci už se to sice docela dobře rozjelo (od srážky Mámin červený pick-up vs. Mercedes), ale ta hoďka něco předtím byla fakt úmorná. Když už scénárista děj takovou dobu natahoval a vatoval, měl pak závěr aspoň pořádně vykrvit a dopřát diváctvu mnohem tučnější zabijačku, takhle mám teď pocit promrhanýho času. Ale herci tentokrát docela v pohodě, tlustá Ma vypadala jako doopravdická magorka, měla moc hezkou (i když i moc vedlejší) dceru, ostatní týni i týnky vesměs taky ucházející, jen dcera Lewisky by nemusela tolik koulet očima jako blbka, ale musí holt chuděra tu absenci hereckýho talentu nějak vykompenzovat, že jo. ()

Morholt

Octavii Spencer jsem vždy bral jako černošskou obdobu Antonie Nedošínské a byl jsem docela zvědav, jak si poradí s rolí psychopatky. A zklamán jsem nebyl. Zbytek castingu, i přes pár provařených jmen, se příliš nepředvedl a partička studentíků byla vyloženě na pěst, ale s tím člověk tak nějak počítá. Každopádně největší průšvih je, že film prostě a jednoduše nudí. Než se Taylor propracuje k meritu věci, tahá diváka skrz úmorné party, nicneříkající dialogy s rodiči a občasnými flashbacky, které by měly postupně odhalovat celý příběh, ale příliš nefungují. Něco opravdu zajímavého se začne dít až v poslední cca dvacetiminutovce, ale to člověka z letargie už moc nevytrhne. 30% ()

BoPo

Horor? To ani omylom. Väčšinu filmu sa dej tak nejako točí v nudnom kruhu. Podivná ženská si nabalí partu stredoškolákov, ktorí sú striedavo v škole a u nej doma, kde chlastajú až do rána. Chovanie podivnej ženskej je miestami až trapné. Do toho akési flashbacky, ktoré mali nebodaj vzbudiť trauma z kategórie hororu To. Následne sa Máma ako lusknutím prstu zvrtne do psycho mučenia. Celkový dojem to však nedokázalo zachrániť, pretože štýl akým je to celé podané pôsobí ako z brakového románu pre šibnuté. Trapné céčko s mladšou verziou Anne Hathaway. ()

JohnCZ

Octavii Spencer mám zaškatulkovanou v takových těch rolích hodných tetiček, které vždycky umí poradit a ví přesně co říct i v tu nejdramatičtější možnou chvíli. Proto mě vlastně dost překvapilo, jak dobře ztvárnila psychopatickou mrchu. Film je ale jinak takový lehký thriller, kde více jak polovinu stopáže tvoří pařby a atmosféra se stupňuje jen velice nenápadně. Každopádně mě to bavilo, Octavia umí být slušně creepy a i parta teenagerů v čele se sympatickou hlavní hrdinkou je tu hodně ok. Fajn oddychovka. ()