Highlander 2 - Síla kouzla

Highlander II: The Quickening

• Francie

Highlander - Le retour

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie / Francie / Argentina, 1991, 105 min (Director's cut: 109 min)

Spíš tak dvě a půl hvězdy. Není to ani velká zábava, ani velká nuda. Zasmál jsem se u "bezpečnostního" videa v letadle a taky u pořadu vařících zombie nebo co to bylo. Jinak dějem to navazuje na první díl bohužel jen hodně volně. A hlavní slabinu vidím v dost nepřesvědčivých a nevýrazných záporných postavách.(3.2.2009)

PŘEŽÍT MŮŽE JEN JEDEN ! Je to prostě klasika :) Druhý díl je podstatně slabší než jednička, ale ještě jí drží nad vodou Sean Connery ... Jsem to do téhle doby ještě neviděl a myslím si, že kdybych to viděl o 10 let dříve tak by to pro mě byl nářez. Jenže bohužel časy se mění a ani Higlander není nesmrtelný ... Ale přesto průměr 3*(16.10.2008)

• Tom Hardy

První klasický díl nastolil otázku, kde se vlastně nesmrtelní vzali? Scénáristé Brian Clemens a William N. Panzer se rozhodli pro odvážný tah a přenesli fantasy příběh do sci-fi kulis. Celkem ztřeštěný nápad, který obsahuje nejeden bizardní detail (vrahy, kteří jsou vzhledem kříženci punkerů, skejťáků a slepice, snad ani nikdo nemohl myslet vážně). Nicméně, i takovéto absurdní rozvinutí legendy by mohlo mít jistou šanci na životnost, nebýt toho, že na režijní stoličce usedl Russell Mulcahy. Jedničky ještě ustál, ale v druhém dílu už své slabiny neukočíroval a namísto stylové fantasy nabízí přeplácaný patvar, kterému nepomůže ani ta prodloužená remasterovaná verze...(20.4.2006)

• JJ.Gibson

Tak bohužel v pořadí druhý Highlander nemá s původním filmem nic moc co společného. Vrací se sice starý známý Ramirez v podobě Seana Conneryho, ale to je tak jediné malé plus tohoto vyprahlého béčka. H2 má prapodivný příběh a snaha autorů neporušit pravidla H1 byla docela kostrbatá! Prostoduché dialogy střídali více či méně povedené bojové sekvence, povětšinou teda méně a jakkoli byl charismatický Lambert v prvním dílu, tak to zde poměrně zabíjí tupým "nesmrtelným" výrazem. Rozhodně jsem pokračováním velmi zklamán a to mě ještě čekají další tři, uff uff...(28.9.2009)

• tron

Typický príklad sequelu. To najlepšie z "jednotky" (pôsobivé stínanie hláv), niekto odíde (Queen), iní pretrvajú (Mulcahy), jedného charizmatického zlosyna nahradí druhý zlosyn (Michael Ironside), iné postavy sa naopak vrátia a to napriek tomu, že minule zomreli. Highlander 2: Sila kúzla je nezmyslene bizarné sci-fi (2024? Štít?), čo ho stavia po bok dvojky a trojky (a tak ďalej) Planéty opíc a podobných nezmyselných sérií, ktoré mali radšej skončiť úspešným prvým dielom. Krvou a fraškou presiaknuté husté béčko.(5.2.2006)

• - Snímek se umístil na 9. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

• - Spoiler: Film má několi alternativních závěrů. Jeden z nich, ve kterém se Highlander (Christopher Lambert) vrací na planetu Zeist, byl dokonce uveden v několika evropských kinech. (Terva)

• - Pokračování filmu je oproti ostatním dílům 5dílné série dějově odkloněný. Například Highlander (Christopher Lambert) a Ramirez (Sean Connery) se seznámili v prvním díle, avšak ve druhém se znali i ve scénách, které se odehrávali již před prvním filmem, například scény z planety Zeist. Také Ramirez se objevuje živý, přestože v prvním díle přišel o hlavu. (tyzmrde)