Highlander 2 - Síla kouzla

Highlander II: The Quickening

• Francie

Highlander - Le retour

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie / Francie / Argentina, 1991, 105 min (Director's cut: 109 min)

• mrclTV

A tu máme ukážkový príklad ako zmrviť pokračovanie, obmeňme žáner, namiesto sľubného fantasy tam dáme trashové sci-fi. Príbeh je totálne nerozumný, postavy nevýrazné, vizuál nezaujímavý, logika (a súvis) s predchádzajúcim filmom žiadna. Ale nejako sa neviem prinútiť dať nižšie hodnotenie, asi za to môže to inštruktážne video v lietadle :D PS: Zdá sa mi to, alebo hlavný záporák imituje (a nie práve najlepšie) Burtonovho Jokera?(24.12.2018)

• Aargh

Odpornost, jakou jsem už dlouho neviděl. Umírněné historické fantasy bylo nahrazeno strašlivou sci-fi slátaninou, která postavila na hlavu celý děj prvního dílu. Tajemný příběh o několika vyvolených, kteří spolu bojují v průběhu staletí, tvůrcům očividně nebyl dost dobrý, takže ho "vylepšili" nápadem, že nesmrtelní přiletěli z jiné galaxie z planety, odkud je vyhostil zlý diktátor (nápad jak vystřižený z toho nejstupidnějšího béčka). Aby toho ještě nebylo málo, zbytek děje je přesunut do rádoby temné budoucnosti, ve kterém svět ovládá nadnárodní korporace, vlastnící umělou ozónovou vrstvu (!!). Toto všechno je rozemleto v tunách dalších klišé, nesmyslů, nudných postav a stupidních soubojů (surfující highlander vs. letadýlko). Bod bych mohl dát jedině za vtipkující postavu Ramireze, ovšem ihned ho musím Connerymu zase odečíst za to, že svou přítomností vůbec podpořil vznik takového hrůzného zprznění prvního Highlandera. Fuj!(7.1.2004)

• ArdathBay

Pokud by to bylo celé natočeno s nadsázkou, bral bych to, ale podstatnější scény byly myšleny vážně a to je špatné a hodně podprůměrné. Nejlepší byly dvojčata vrazi ( podoba s Matrixovými čistě náhodná ?) to jsem se bavil. Ale všiml jsem si chyby - scéna v taxíku, kdy hlavní záporák rozbije mečem přední sklo u spolujezdce a po vystoupení je sklo rozbité na straně řidiče. Kdyby to tak byla chyba jediná... Podtitul - Síla kouzla je neoprávněná protože kouzlo jedničky dvojka ztratila. Souboje na meče jsou hrozné. Podívat se a zapomenout.(22.4.2009)

• Tom Hardy

První klasický díl nastolil otázku, kde se vlastně nesmrtelní vzali? Scénáristé Brian Clemens a William N. Panzer se rozhodli pro odvážný tah a přenesli fantasy příběh do sci-fi kulis. Celkem ztřeštěný nápad, který obsahuje nejeden bizardní detail (vrahy, kteří jsou vzhledem kříženci punkerů, skejťáků a slepice, snad ani nikdo nemohl myslet vážně). Nicméně, i takovéto absurdní rozvinutí legendy by mohlo mít jistou šanci na životnost, nebýt toho, že na režijní stoličce usedl Russell Mulcahy. Jedničky ještě ustál, ale v druhém dílu už své slabiny neukočíroval a namísto stylové fantasy nabízí přeplácaný patvar, kterému nepomůže ani ta prodloužená remasterovaná verze...(20.4.2006)

• mzss1

Doslova neuvěřitelné. Jednička naprosto perfektní a tohle pokračování ? Docela mě to zklamalo. Příběh je hroznej, nějak nezaujme. Akce tu je, občas mě nějaká zaujme, třeba finální souboj s meči. Herecké obsazení Christopher Lambert a Sean Connery bohužel moc nezachrání tento film. Nechci film odsuzovat, ale tohle se moc nepovedlo. A to film natáčel režisér jedničky. Ani hudba už nebyla ani trochu podobná jedničce. Ještě tak záporák stojí za zmínku. Takže film hodnotím jen na 33% = **(16.11.2012)

• - Snímek se umístil na 9. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

• - Režisér Russell Mulcahy byl tak frustrovaný z toho, že byl v pozdějších fázích jeho vliv na projekt minimální, že nechtěl být uveden v titulcích. Ve smlouvě měl však zakázáno, aby jakýmkoli způsobem útočil na film před premiérou, jinak by proti němu bylo zahájeno soudní řízení. A tak zůstal v titulcích zachován. I Christopher Lambert byl z filmu znechucený, konkrétně ze změn ve scénáři. Chtěl z projektu vycouvat, ale smlouva mu to neumožnila. (tyzmrde)

• - Když jsou Ramirez (Sean Connery) a MacLeod (Christopher Lambert) rozstříleni v autě od ostrahy MAXU, otevřou se dveře u řidiče, ze kterých se vysune MaLeodovo tělo. Poté, co jdou strážci okolo s Louise, kterou objeví v kufru auta, jsou dveře zavřené. (Fenk)