Highlander 2 - Síla kouzla

Highlander II: The Quickening

• Francie

Highlander - Le retour

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie / Francie / Argentina, 1991, 105 min (Director's cut: 109 min)

• Ruut

Béééčko. Higlanderovi 2 se podařilo během několika minut totalně rozbourat všechno z jedničky. MacLeod je tu ze začátku prezentován jako starý zlomený ožrala, který víceméně jen náhodou získá zpět své schopnosti. Pak se to trochu zlepší, ale ten idiotský scénář! Jak je možné že stejný režisér dokázal se stejnými herci a pořád slušným rozpočtem tohleto!!! A v jakou trapnou figurku se promění Ramirez. Achych to to bolí. O záporákovi škoda mluvit. Z prvních tří dílů je rozhodně nejslabším. Jedinýmy klady filmu jsou slušné tempo a místy nechtěná zábavnost děje. A samozřejmě skvělý Connery, ikdyž v nevděčné roly,který bez problému strčí Lamberta i s ostatními do kapsy.(4.12.2006)

• Valentin

Zapomeneme na první díl, necháme jen jména postav a kolem nich sestavíme nový sci-fi příběh. To asi byla základní myšlenka tvůrců tohoto filmu. Plus asi chtěli natočit dvě filmy, jeden o štítu kolem Země a "teroristech", co ho chtějí zničit a druhý o honu na MacLeoda, ale splácali to do jednoho. Raději přeskočit a dát si hned třetí díl.(16.2.2011)

• EdaS

___Louise Marcus: Okay, now let me just see if I can get this straight. You're mortal there, but you're immortal here until you kill all the guys from there who have come here... and then you're mortal here... unless you go back there, or some more guys from there came here, in which case you become immortal here... again. ___Conner MacLeod: Something like that. P.S. Druhého Higlandera jsem viděl jako dítě školou povinné v kině a moc se mi líbil. Jestli tahle režisérská verze je opravdu lepší než ta původní, musel jsem mít děsný vkus... :o)(3.6.2007)

Russel Mulcahy i v letech 90tých sáhl po své osvědčené postavě Connora MaCleoda. Narozdíl od původního Highlandera jeho druhý díl naráží na nepřekonatelnou překážku v podobě příběhu. Ten je stupidní a naprosto nedomyšlený, postavený na jiné dějové rovině než původní film. Ovšem vizuál opět nese svoje ovoce. Efektově dobře zvládnutá záležitost. Tak dobře, že občasné úlety a minelky dokáže umně zakrýt. Charismatický Sean Connery pak dodává svým šarmem postavám tu správnou kvalitu a chvilkama zachraňuje i nedohrávání Christophera Lamberta. Hlavní záporák v podobě Michaela Ironsidea už ale není takovej hnusák jako jeho předchůdce a i když se snaží, působí uměle a předrsněle. A pak ty nešťastný pokusy o humor, těch pár debiláren co přidali do děje a místo okořenění ho tak zmastili, že jim není rovno. V původním Highlanderovi dokreslovali děj, tady z něj dělají úplnou mazanici. Sečteno a podtrženo, jedná se o efektní podívanou na ušmudlané 3 hvězdičky, která mít lepší děj a zápletku, roznesla by první díl na kopytech a vyvrátila tak zažitou pravdu, že pokračování málokdy dokáže předstihnout původní film.(16.9.2004)

• mzss1

Doslova neuvěřitelné. Jednička naprosto perfektní a tohle pokračování ? Docela mě to zklamalo. Příběh je hroznej, nějak nezaujme. Akce tu je, občas mě nějaká zaujme, třeba finální souboj s meči. Herecké obsazení Christopher Lambert a Sean Connery bohužel moc nezachrání tento film. Nechci film odsuzovat, ale tohle se moc nepovedlo. A to film natáčel režisér jedničky. Ani hudba už nebyla ani trochu podobná jedničce. Ještě tak záporák stojí za zmínku. Takže film hodnotím jen na 33% = **(16.11.2012)

• - Jedná se o jediný film z celé série, kde Conner MacLeod (Christopher Lambert) nepoužije ani jedinkrát samurajský meč. (tyzmrde)

• - Pokračování filmu je oproti ostatním dílům 5dílné série dějově odkloněný. Například Highlander (Christopher Lambert) a Ramirez (Sean Connery) se seznámili v prvním díle, avšak ve druhém se znali i ve scénách, které se odehrávali již před prvním filmem, například scény z planety Zeist. Také Ramirez se objevuje živý, přestože v prvním díle přišel o hlavu. (tyzmrde)

• - Televizní reklamní kampaň k filmu stála 1 000 000 amerických dolarů. (Terva)