poster

Highlander 2 - Síla kouzla

 • Velká Británie

  Highlander II: The Quickening

 • Francie

  Highlander - Le retour

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie / Francie / Argentina, 1991, 105 min (Director's cut: 109 min)

 • Al Kaida
  ***

  Ubohé, ubohé. Takový přechod z fantasy do sci-fi to chtěl mnohem lepší scénář. To co nám tu tentokrát naservírovali snad bylo napsáno jako nějaký béčkový scénář o osudu země a na poslední chvíli někoho napadlo, že tam zakomponuje Connora McLeoda a dokonce i mnrtvého Ramireze, jen aby do kin přilákali fanoušky prvního dílu. Nebýt vtipného Conneryho, který sice film nezachránil, ale jako jediný mě donutil se dodívat až do konce, dal bych jen jednu hvězdičku za podprůměrnou sci-fi.(13.3.2010)

 • Allien.9
  ****

  Nadávejte mi, jak chcete, klidně si i hoďte kamenem, ale své hodnocení nezměním. Narozdíl od většiny rozhořčených uživatelů totiž nezatracuji přechod od pomalu plynoucí fantasy k rychle ubíhající sci-fi, ba ho dokonce schvaluji. Jistě... První "Highlander" je sice žánrová klasika, ale dalo by se ve druhém díle, který by se nesl v duchu prvního, přijít s něčím "novým"? Já osobně si myslím, že by se jednalo pouze o recyklovaný a značně okleštěný první díl se spoustou flashbacků, jehož hodnocení by bylo ve finále úplně stejné, tzn. mizerné. Příběh zasazený o třicet let do budoucnosti poskytuje zcela nové možnosti a film jich poměrně slušně využívá (např. takový návrat Seana Conneryho byl trefou do černého). Po zpětném ohlédnutí vidím pouze dvě negativa, a to pomalejší (operní) rozjezd a nelogickou linii, jež se odehrává na jakési planetě kdesi ve vesmíru. Jako protipól k těmto rozpačitým scénám se nám od prvního dílu výrazně zlepšily efekty, zapracovalo se na choreografii soubojů, přidaly se vtipnější momenty a příběh nabral nový, méně přímočarý směr. Dokonce i Virginia Madsen mi sedla stokrát lépe než celá Roxanne Hart. P.S.: Já vím, že už jsem to říkala, ale Christopher Lambert coby "nesmrtelný" Connor MacLeod je skutečně okouzlující...:-))(18.11.2011)

 • Nach
  **

  Fiktivní režisérský monolog: "Přátelé. Děkuji za vaši chválu Highlandera, jsem moc potěšen, že se vám tak líbí. Je to vskutku velkolepé, nesmrtelné dílo, které si zaslouží pokračování, jenž vysvětlí původ nesmrtelných. A přesně to vám teď dávám. Já vím, ruším v něm veškerou logiku prvního filmu a celý příběh je holá scifi hovadina, ale líbila se vám jednička, tak se vám musí zákonitě líbit i dvojka, ať je jakákoli." Dementnější pokračování si fakt již nedokáži představit. Po vcelku šílené, ale pěkné první půlhodině přijde něco tak blbého, že se tomu vyrovnají až pokračování po třetím díle. Dvojka je ale ubohost scenáristická i logická, na kterou sami producenti raději zapomněli s ohledem na fakt, že se k ní již žádný další film nevrací (ani jí nezmiňuje). Bohužel, tohle ode mě ani průměrné hodnocení nezíská. Půjdu ještě o kus níž. 45%(23.2.2016)

 • lennyd
  *

  Země už není taková jako bývala. Když se na konci dvacátého století začala rozpadat ozonová vrstva, MacLoad pomůže vytvořit bezpečnostní štít, který celou planetu chrání před zničujícími paprsky. Po letech ale ekologická teroristka Louise zjistí překvapivou věc - štít už není potřeba, ozónová vrstva je opět v pořádku, ale Společnost, díky svým obrovským ziskům z provozu štítu tajemství nenechá uniknout. A tak kontaktuje zestárlého MacLoada, aby jí pomohl. Ten díky zabití dvou nájemných vrahů opět získává svoji sílu, a za pomoci starého přítele Ramireze se pokusí štít zničit .. První Highlander - ač taky nebyl kdovíjak intelektuálně zajímavý film, měl alespoň své kouzlo. Samotný námět, hudba - to vše udělalo z prvního Highlandera film, na který se nezapomíná. Naopak na to, že jsem viděl Highlandera dvojku, bych chtěl co nejdříve zapomenout - slátanina od začátku do konce (několik příběhových linií se prolíná bez ladu a skladu - jednu z nich si po letech Christopher Lamber střihl znovu v béčkovém Absolonu, a nutno říct, že ten dopadl mnohem lépe), po vizuální stránce se film od jedničky taky nepolepšil, a ani ta hudba už není to co bývala. Jednu hvězdičku dávám jen za přítomnost Seana Conneryho, a hlavně za bezpečnostní video v letadle, což je bezkonkurenčně nejlepší scéna tohoto filmu..(26.10.2011)

 • SOLOM.
  ***

  Určitě je to slabší než jednička a to především co se scénáře týče. Popravdě začátek mě vůbec nebavil a měl jsem sto chutí to vypnout. Taky moc nechápu tvůrčí krok posunout film do budoucnosti. Nápad s planetou „nesmrtelných“ byl dobrý, ale to bylo tak všechno. Naštěstí se po zázračném omládnutí vrací starý dobrý Lambert a průměrnou kvalitu zachraňuje jak jinak než Connery. Kdyby se tu však neobjevil, tak se film koupal v odpadních vodách. Ani se nedivím, že chtěl být Mulcahy vyškrtnutý z titulků – taky bych se za takové zprznění „jedničky“ styděl. Dám průměrné hodnocení, ale se zavřenýma očima.(4.11.2012)

 • - V roce 1995 pospojoval režisér Russell Mulahy některé vystřižené, nepoužité a alternativní scény, které posléze vydal pod názvem Highlander 2 Renegade Version. (Terva)

 • - Během natáčení se Christopher Lambert a Michael Ironside vzájemně poranili. Lambert ulomil svému kolegovi kus zubu a Ironside zase Lambertovi zranil prst v jednom ze soubojů. (Terva)

 • - Pokračování filmu je oproti ostatním dílům 5dílné série dějově odkloněný. Například Highlander (Christopher Lambert) a Ramirez (Sean Connery) se seznámili v prvním díle, avšak ve druhém se znali i ve scénách, které se odehrávali již před prvním filmem, například scény z planety Zeist. Také Ramirez se objevuje živý, přestože v prvním díle přišel o hlavu. (tyzmrde)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace