Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat. Společně se pokusí zničit už nepotřebnou ochranu před kosmickým zářením... (Intersonic)

PKD

Jak si úspěšně podělati tak squelle vytvořenou mytologii představenou v 1.filmu? No, přece dvojkou. Ještě že je tu III a další. Vznikl tu tak zajímavý paradox,, kdy v tomto snad jediném př., předělání fantasy do SF, je pro mne něco nepřijatelného. Blbinka na jednou kouknutí...jistě. Ale od pokr. Horala bychom měli chtít víc. Ani ta kukadlová Virginia ´Irulan´ Madsen mi to tenkráte nevytáhla nijak vysoko.:( No, jak jest zmíněno výše...ještě že tu jsou další příspěvky do H universa, které to nenápadně zmizíkují.;-) ()

corpsy

Asi som iný, ale mne to nepripadá až také strašné. Film má síce nedostatky, a je ich dosť ( triky, herecké výkony - až na Conneryho - , dialógy ), nejaké tie nelogičnosti a absurdnosti ( MacLeod má na fotke ženu, s ktorou žil v 16stom storočí !!!), ale má moje sympatie. Nebyť týchto nedokonalostí, dám mu hviezdičku naviac. A ani mi nevadí, že urobili z MacLeoda ufóna. Sci-fi spektákel s úžasnou výpravou. ()

kaylin

Tak jo, myslím, že tahle série už mě opravdu nemá čím oslovit. Tohle ještě šlo, až na tu strašnou debilitu s tím, že jsou mimozemšťané. Ale kam se tohle ještě může vyvinout? Ne, nejspíš opravdu nikam. Tady jsou alespoň zajímaví herci, na kterých to stojí, sem tam dobrý efekt, ale jinak už opravdu nic moc. Takový zbytkový závan 80. let. ()

eraserhead666

Na tomhle jsem svého času ujížděl, když jsem na tom byl v 92 v kině, bralo mě to tak, že jsem na to šel druhý den znovu. Svižnější, akčnější, ne tak utahané jako prví Highlander. Dnes z odstupem času zjišťuji, jak strašná, místy nelogická hloupost to je (udělat z Highlandera mimozemšťana je fakt úlet), nic to ale nemění na tom, že mě to pořád baví více než první Highlander a tu a tam se k tomu pokaždé rád vrátím. Už pro Virginii Madsen, to je prostě samice mého gusta. ()

Allien.9

Nadávejte mi, jak chcete, klidně si i hoďte kamenem, ale své hodnocení nezměním. Narozdíl od většiny rozhořčených uživatelů totiž nezatracuji přechod od pomalu plynoucí fantasy k rychle ubíhající sci-fi, ba ho dokonce schvaluji. Jistě... První "Highlander" je sice žánrová klasika, ale dalo by se ve druhém díle, který by se nesl v duchu prvního, přijít s něčím "novým"? Já osobně si myslím, že by se jednalo pouze o recyklovaný a značně okleštěný první díl se spoustou flashbacků, jehož hodnocení by bylo ve finále úplně stejné, tzn. mizerné. Příběh zasazený o třicet let do budoucnosti poskytuje zcela nové možnosti a film jich poměrně slušně využívá (např. takový návrat Seana Conneryho byl trefou do černého). Po zpětném ohlédnutí vidím pouze dvě negativa, a to pomalejší (operní) rozjezd a nelogickou linii, jež se odehrává na jakési planetě kdesi ve vesmíru. Jako protipól k těmto rozpačitým scénám se nám od prvního dílu výrazně zlepšily efekty, zapracovalo se na choreografii soubojů, přidaly se vtipnější momenty a příběh nabral nový, méně přímočarý směr. Dokonce i Virginia Madsen mi sedla stokrát lépe než celá Roxanne Hart. P.S.: Já vím, že už jsem to říkala, ale Christopher Lambert coby "nesmrtelný" Connor MacLeod je skutečně okouzlující...:-)) ()

• Většina záporných hrdinů, se kterými Connor MacLeod (Christopher Lambert) bojoval v tomto i dalších dílech série, má jméno začínající písmenem K. V prvním filmu to byl Kurgan (Clancy Brown), v pokračování Katana (Michael Ironside), ve třetím díle Kane (Mario Van Peebles) a ve čtvrtém Kell (Bruce Payne). (tyzmrde)
  • Televizní reklamní kampaň k filmu stála 1 000 000 amerických dolarů. (Terva)