Australský filmový horor o klech obrovského divočáka a nebezpečí, které číhá v pusté australské divočině. Na počátku přijíždí z civilizované Ameriky do divoké australské buše mladá americká novinářka Beth Wintersová, aby se pokusila přispět svou prací k zastavení krutého vyvražďování klokanů. Vzápětí za záhadných okolností zahyne. Po jejích stopách se vydá manžel Carl Winters, aby se pokusil odhalit pravdu o okolnostech její smrti. Brzy se dostane na stopu strašlivé skutečnosti. V divočině, kde Beth pobývala, řádí obrovský kanec zabiják. Hrdinovi přichází na pomoc v boji proti monstróznímu zvířeti starý lovec, který má s netvorem také své dávné a dosud nevyřízené účty. Hyne však rozsápaný jeho strašlivými kly. Je tedy jen na Carlovi, aby se s kancem utkal... (Allan)

TomikZlesa

Prase jako tvor mě šíleně fascinuje, film sem viděl 3x a ačkoliv sem se nebál a film pro mě není hororem, díky napětí a právě přítomnosti přerostlého pašíka je pro mě film kultem. ()

kosta73

Příjemné překvapení, i když jsem ve skrytu duše věděl, že mě můj oblíbenec Mulcahy ve své prvotině nezklame. Z prostinkého děje vyždímal v rámci žánru dle mého maximum a stvořil osobitý, řemeslně velmi slušně zvládnutý debut s působivým ústředním zabijákem. Za zmínku jistě stojí i robustní, pro režiséra typická závěrečná bitva plná pyrotechnických efektů - předzvěst skvělých soubojů v dnes již legendárním HIGHLANDEROVI. Tři a půl *. ()

SeanLSD

Kedysi dávno, nočný program ktorejsi televíznej stanice. Mal som už poňatia o tom, že austrálske filmy sú pošahané, ale nevedel som si predstaviť, že snímok o obrovskom prasati môže dosiahnuť takej úhrančivej atmosféry a takmer až spirituálnej hĺbky. Škoda záveru, kedy celý ten úžas praskne a obnaží sa pôvodný zámer = film o obrovskom vraždiacom prasati. P.S. - Povedzme si priamo, koľko z režisérov, začínajúcich svoju kariéru s témou obludného či zmutovaného zvieracieho nepriateľa z toho dokázalo vytrieskať tak jednoduchými, až brakovými prostriedkami, také psycho ? Žeby porovnateľné s ČEĽUSŤAMI ? Trochu áno, ale inak: Kdeže! (Ked už Spielberg, tak skôr DUEL) Toto je úplne iná káva! ()

Han22

Russell Mulcahy, alias režisér jednoho pořádného filmu (Highlander) a jeho debut. A moc se mu nepovedl, Kanec je na horor nečekaně krotký - obřího divočáka kromě finále nikdy nevidíme celého a pokud někoho vraždí, tak zásadně mimo záběr. Což je v roce 1984 absolutně nedostačující. Kromě toho je film jedna obrovská vidlařina - vidláčtí bratři z jatek, vidlácký lovec, vidlácké městečko, celá atmosféra vypadá jak ze stokrát upgradovaného Krokodýla Dundeeho s tím rozdílem že to není moc zábavné. Konec je slušný, zbytek nestojí za řeč. ()

Wolvie

Slušný béčko,nic víc se od toho nesmí očekávat.Mulcahy umí navodit atmosféru,má velmi dobré brakové cítění,takže dokáže diváka dobře pobavit,ale jen těžko mu vyrazit dech.Ale to od filmu Kanec asi nikdo chtít nebude :-) ()

Allan

Po stránce obsahu odpad, naprostá plytkost, po stránce obrazové velice zajímavý počin. To, co dělá z tohoto skrz na skrz obyčejného horůrku film stojící za podívaní, je země jeho původu. On člověk nemusí být génius, aby poznal, že stačí vyrazit na to správné místo, natočit několik panoramatických záběrů vyprahlé krajiny a pak to celé řádně sestříhat a podbarvit jakous takous hudbou a výsledek může být přinejmenším zajímavý. Film obsahuje 3, pro oko (a snad i pro ducha) zajímavé scény, přičemž alespoň při jedné jsem se skutečně lekl, až jsem povyskočil. A tak pokud vynecháme debilní závěr, zmutovaného kance, velikosti nákladního automobilu a jiné hlouposti, zbude nám nějakých 20 minut působivých scenérií krásné Austrálie, poměrně netradičně evokujících zneklidňující až tísnivý pocit. Není to mnoho, ale mohlo to dopadnout i hůř. ()

sarfian

Nezáživné, nudné, atmosféra nič moc, kanca som poriadne ani nevidel a už aj zdochol. Nuda tesne nad odpadom. VIDENÉ 1x ()

Knor

Průměrné béčko s zvířecím zabijákem a tentokrát je to obří kaňour, který trhá obyvatele nějakého australského zapadákova. Mě to docela bavilo i když je to hodně kecání a málo akce. Ale to velký prasátko bylo prostě úžasný. ()

Pitryx odpad!

Tak opět nejprve zápis z filmového deníčku. Je ze dne 12.5.1996. Razorback je skutečně strašný. Je to vidět hned na začátku, už po padesáti minutách, ale není jej vlastně s čím srovnat. (Míním porovnání velikosti). To se ukáže až o hodně později, tedy úplně skoro ke konci. Sporadické záběry na kousek kančích štětin, neb jiné části těla. Žádné jiné triky a statický a nudný děj s velkým počtem hluchých míst dělají z tohoto díla nezáživnou podívanou. Pokud se však divák ke konci filmu probudí, spatří pár zajímavých okamžiků, ale i tak jde o dost podprůměrný film. 8543bt/RTL A ještě pod jakými názvy snímeček uváděly naše noviny a časopisy. Razorback, Divočák, Divoké prase, Pekelný bojový stroj, Ostrý hřbet. Výstřižky ofoceny. ++++++++++++ Naprostý souhlas s tímto starým zápisem, až na ten začátek. Kanec ihned na začátku i během filmu vidět jde, ale jen na zlomky sekund. Celkově se zabývá snímek více podružnými věcmi, nežli tím, čím má. Prostě nebrat, škoda času. ()

djbarrel

Jako mnoho jiných i tenhle horor jsem poprvé viděl kdysi v devadesátých letech na TV Nova jako malý kluk a strašně moc na mě zapůsobil. No když jsem ho před časem konečně sehnal a shlédl ho, tak přišlo menší vystřízlivění, ale i přes to se dá říct, že se jedná v jistém smyslu o kultovní film, protože alespoň co si myslím já, byl to asi první film s tímto konkrétním námětem a i po těch letech zůstává zdaleka nejlepším co se v dané kategorii kdy podařilo natočit. Objektivně za tři hvězdy, subjektivně jednu přidám. 70 % ()

J.Mayen

No žádná velká sláva se nekonala, moc jsem nechápal jakou roli tam měli tamnější burani, přišlo mi zbytečné míchat zabijáckého kance a úchyly z buše, každopádně to moje hodnocení jakýmkoliv zásadním způsobem neovlivňuje, co mi vadilo nejvíc tak totálně zvrácený herectví všech hrajících a podivná maketa nebo snad koláž vraždenýho kance. Novinářka navíc gravidní odjíždí do Austrálie natočit dokument o zabíjení klokanů, shodou několika okolností se už nevrátí a tak se za ní vydává její snoubenec, kterej začne pátrat na vlatní pěst, způsob jeho podivného pátrní a následny boj s kancem mi přišel přinejmenšim směšnej a ne hororovej. Rozhodně film byl dalším velkým omylem,ale úplně to nejhorší co jsem za poslední dobu viděl. ()

brasek

Tento film som videl na začiatku 90. rokoch. Podľa hodnotenia viete, že sa mi snímok v tú dobu páčil neskutočne. ()

uprchlice

Filmy o zvířatech jsou v poslední době hloupé a trapné. V 80. letech to nebylo o nic lepší. Příkladem je "Kanec" (existuje i druhý název "Divočák" ) Triky s divočákem byly dobré, ale to film nezachrání Celkově příběh mě docela nudil. Začátek začíná (jako každý slasher ) kančím útokem na dům... Ten vybuchne a zemře vnuk dědy, který ho hlídal... Jenže během filmu se bohužel nic nedozvíme o kanci. Nevíme odkud se vzal. Myslela jsem, že konec přinese fakt, že třeba skupina vědců dělala pokusy a zmutovala přitom jednoho kance... Bohužel! Tohoto očekávání jsem se nedočkala, takže film je pro mě velkým zklamáním (jako většina zvířecích horrorů! ) ()

Mark1983

Nikdy předtím jsem neviděl horor, kde záporákem je divočák, což ve mě probudilo zvědavost. Po shlédnutí jsem zjistil, že to je podprůměrný horor. ()

Pokri

Buranský hixploitation reznutý animálnym hororom. Samozrejme, vizuálne to už dnes pôsobí smiešne, ale nad to sa dá povzniesť. Horšie je, že sú postavy príšerné ploché a ani jeden zo spomenutých hororových subžánrov poriadne nefunguje. Buranská i diviačia rovina strašne zaostávajú za potenciálom. V austrálskej divočine pritom vznikli v neskorších rokoch podarené zvieracie i hixploitation kúsky. ()