Nastáva deň súdu, ktorý má jednoduchú úlohu. Nájsť hrdinu černobyľského príbehu a jeho vinníkov. Hlavnými svedkami pred súdom sú Valery Legasov, Boris Shcherbina a Ulan Khomyuk. (Aktuality.sk)

Demonic189

99% asi hovorí za všetko. Priznám sa, ze som sa záverečnej časti tak trochu bál, aby sa seriál nakoniec nepokazil, ale zbytočne. Obrázky v titulkách ma už len definitívne rozobrali až vypadla nejaká tá slza...Ináč treba jednoznačne spomenúť fenomenálny výkon pre mňa donedávna nie velmi známeho Jareda Harrisa. Bravo! ()

gemi

Výborně provedený soudní proces. Bál jsem se klasického zdlouhavého a nudného plkání zdeformovaného strachem vědce z nátlaku KGB, ale bylo to velmi poutavé a uspokojivé. Vyprávění přecházelo do filmového zpracování, což byl skvělý tah. Ilustrace řetězové reakce v reaktoru kartami byla skvělá. ()

dkas

Závěrečný, tak trochu shrnující díl. Ale zřejmě největší depka. Ta bezmoc, to je šílený. A závěrečná sekvence s odkazy na skutečné postavy to celé dotvoří. Výborné vyvrcholení celého seriálu! ()

nicneznam

Perfektní zakončení perfektní minisérie. Povinná četba před tím, než půjde k volbám, popřípadě než vstoupíte do velína jaderného reaktoru. A nejen jeho. ()

J.e.r.e.c

To nejlepší nakonec! Rozuzlení detektivního pátrání, při němž Legolasov ve svém brilantním závěrečném proslovu zkombinuje usvědčující metody Hercula Poirota a zapálený projev Honzy Zemana ze Štvanice, by snad muselo strhnout i členy politbyra. Kdyby na úplný konec dali těch pár minut, kterými celý seriál začíná, bylo by to možná nejvíce zdrcující finále ever. 95 % ()

Benzinka

Každou lží si děláme u pravdy dluh. A dřív nebo později se musí splatit. Poslední díl 100%. Věřím, že něco podobného nikdo hodně dlouho nenatočí. Na IMDB je na prvním místě. Tiše doufám, že tak dopadne i tady.. Celkové hodnocení seriálu 99% ()

george82

Musím říct, že odvaha, odhodlání a nasazení některých lidí při odstraňování katastrofy byla enormní. Ze zavěrečné pasáže s texty až mrazí...výborně HBO. ()

estik97

Nejlepší zakončení seriálu/mini série jaké jsem zatím zažila. Nemůžu tomu vytknout nic. Běžte a koukněte se sami, nechci tady spoilerovat. Tohle je prostě velmi vydařené dílo. ()

Kimkong

Zakončení seriálu formou detailního popisu co se vlastně stalo je výborný tah, jelikož zajímavost seriálu postupně od prvního dílu mírně klesá. Přece jen je zde méně "akce". Poslední díl to vynahradí. Opět velká politická část, která s SSSR neodbytně patří. Dobové fotografie, videa. Herci se až neuvěřitelně podobali původním postavám. ()

majky19

Skvělé zakončení vynikajícího seriálu. Celý díl se nese v duchu soudního procesu s hlavními viníky, kteří způsobili explozi v černobylské elektrárně. Z těchto "tří králů" na sebe opět nejvíce upozorní Datlov, který odmítá jakákoliv pochybení ze své strany a vůči členům speciální komise (Legasov, Ščerbina, Chomjuková) vystupuje s neskutečnou arogancí, která je v tomto směru až nevídaná. Hlavním hrdinou tohoto dílu je prof. Legasov, který v celé epizodě velmi kompetentně a erudovaně shrne všechny události a operace obsluhy velína, tak, jak se osudového dne 26.4.1986 odehrály takřka minutu po minutě. Nutno také podotknout, že jeho rozbor celé situace byl v rámci tohoto procesu zcela nezkreslený a neovlivněný sovětskými pohlaváry, které měl v průběhu celé operace prakticky pořád za zády. V tom byl hlavní rozdíl mezi tím, co řekl na konferenci ve Vídni "celému světu", kde byl nucen interpretovat lživá prohlášení o černobylské explozi. Následky jeho jednání na sebe pochopitelně nenechali dlouho čekat a sovětskými tajnými službami je prof. Legasov prakticky odstraněn z veřejného života, jsou popřeny jeho nepopiratelné zásluhy, kterými přispěl (samozřejmě ve spolupráci s Ščerbinou) k vyřešení černobylské tragédie, je zbaven vědeckých hodností, a je mu zakázán jakýkoliv kontakt s veřejností, aby se k Černobylu nemohl dále vyjadřovat. Dva roky po černobylské tragédii spáchá profesor Legasov sebevraždu. ()

Pitryx

Už jsem nic nečekal, ale že mi poslední díl zkur.. hned na začátku retrospektivou, to mne dožralo. To jsem ještě netušil, že tak bude udělán celý díl. Tedy skoro celý. Nu, tato závěrečná část byla k ničemu, protože už se jen kecalo a rozebíralo již řečené. Přesto musím přiznat, že soud byl podán tak, aby i laik přibližně pochopil co se vlastně stalo. Jen, nebylo třeba to tak natahovat a dělat kolem toho další tyátr. Dvacet procent za díl a díky že už to skončilo. ()