Nový papež

• Francie The New Pope (více)
Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2020, 8 h 17 min (Minutáž: 48–61 min)

Tvůrci:

Paolo Sorrentino

Kamera:

Luca Bigazzi

Jude Law, John Malkovich, Silvio Orlando, Cécile de France, Javier Cámara, Ludivine Sagnier, Maurizio Lombardi, Nora von Waldstätten, Henry Goodman (více)

Epizody(9)

Pius XIII. je v kómatu. Po nečekané a záhadné přestávce se Voiellovi podaří dosadit na papežský trůn Sira Johna Brannoxe, umírněného, okouzlujícího a sofistikovaného anglického aristokrata, který přijme jméno Jan Pavel III. Nový papež však pod zdánlivě dokonalou fasádou skrývá mnohé slabiny a tajemství. Záhy si také uvědomí, jak obtížné bude nahradit jeho charismatického a význačného předchůdce. Ve Vatikánu se Voiello mezitím ze všech sil snaží spravovat církev sužovanou nejen skandály – které by mohly všem předním představitelům zlomit vaz – ale i hrozbami zvenčí. Ukáže se, že Sofia a Esther jsou úplně jiné, než by se na první pohled mohlo zdát, a kardinál Gutierrez i nadále bojuje se svými vnitřními rozpory. Následně si řada věřících udělá modlu z Pia XIII., který začne ze svého nemocničního lůžka vysílat podivné zprávy. Dokud... (HBO Europe)

eoj

SPOILER ALERT Do probuzení Lennyho jsem myslel, že bych mohl dát i 4. Celkově tak o jednu hvězu míň kázání a zázraků. Forma stále nadprůměrná. ()

stuj

Pětihvězdičkové záchvěvy tam byly, ale na jedničku to nedosáhlo. Pomalý rozjezd, první díly nevtáhly. S objevením Malkoviche se zajímavost trochu zvedá, ale stále to není ono. Vše stejně čeká na to, než/zda procitne Jud Law jako Pius XIII. Hlavně on to sem tam nakopává do úrovně první série. ()

Zofan

Nehltal jsem to. Často jsem ani nepochopil, co tím chtěl básník říci. Krásné záběry postrádají poetičnost Mladého papeže a už jsou jen jakousi vatou slabého scénáře, ve kterém se autor ne a ne vyžvejknout. Znáte to, když mluvíte s někým, kdo vám chce něco vysvětlit, ale tak se do toho postupně zamotává, že po chvíli zapomene o čem mluvil? ()

quintes

"Dívky, které nás urazily. Chlapci, kterí nás opustili. Cizí lidé, kteří nás ignorovali. Rodiče, kteří nás nechápali. Zaměstnavatelé, kteří nás odmítli. Mentoři, kteří o nás pochybovali. Tyrani, kteří nás bili. Sourozenci, kteří se nám posmívali. Přátelé, kteří nás opustili. Konformisté, kteří nás vyloučili. Polibky, které nám byly upřeny, protože nás nikdo neviděl. Ti všichni upírali svůj pohled jinam, zatímco já jsem ho upíral na vás. Pouze na vás. Protože já jsem jeden z vás. Žal nezná hierarchii. Utrpení není sport. Nemá konečnou tabulku. Trýznění akné a stydlivostí, striemi a nepohodlím, plešatostí a nejistotou, anorexií a bulimií, obezitou a diverzitou, vysmívaní kvůli barvě naší kůže, naší sexuální orientaci, našim prázdným peněženkám, našim fyzickým nedostatkům, našim hádkám se staršími, našemu neutišitelnému pláči, propast naší bezvýznamnosti, sluje našich ztrát, prázdnota uvnitř nás, navracející se myšlenka ukončit to všechno, není kde spočinout, není kde stanout, není k čemu patřit, není nic, nic, nic! Ano. Takto jsme se cítili. A stejně jako vy si na to všechno vzpomínám. Ale teď už nezáleží na tom, že svět šel s námi do sporu. Protože teď jsme to my, kdo půjdeme do sporu se světem. Už nebudeme snášet, že nás někdo označuje za problém. Protože ve skutečnosti jsou problémem oni a my jsme řešením. My, kteří jsme byli zrazováni, opouštěni, odmítáni a nepochopeni, odstrkováni a umenšováni. "Pro vás tady není místo," říkali nám svým mlčením. "Kde je tedy naše místo?" ptali jsme se jich svým mlčením. Tuto odpověď jsme nikdy nedostali. Ale teď už to víme, ano. Své místo známe. Naše místo je zde. Naším místem je církev. Kardinál Biffi to řekl jako první a řekl to úžasně prostým způsobem: "Všichni jsme ubohými nešťastníky, které Bůh svedl dohromady, aby tvořili slavnou církev." Ano, my všichni jsme ubohými nešťastníky. Ano, my všichni jsme stejní. A ano, my jsme ti zapomenutí, ale to už neplatí. Od tohoto dne už nebudeme zapomenutí, ujišťuji vás. Budou si nás pamatovat, protože my jsme církev." Možno môj komentár nikoho nechytí za srdce, možno som druhú sériu pochopil iba ja... Krása v Sorrentiniho réžii je v tom, že ponúka úplne jednoducho dva pohľady na vec, a oba pohľady sú dojímavé... Celý čas sa tu bije chuť po moci, intrigy, podrazy v kontraste s víťazstvom moci lásky na strane jednej a SPOILER!!! prebudenie sa starého, hoc zvláštneho dobra na strane druhej... ktoré dobro, z tých dvoch, je nakoniec lepšie... PARÁDA... ()

alienable

Je to tak, bible neni iphone...Do poslední tečky naprostá paráda! Nepostřehla jsem jediný hluchý místo. Nejenže je tam celá řada myšlenek, co stojej minimálně za pozastavení, je tam i spousta skvělýho humoru, hudby (Good time girl je pekelně nakažlivá) i kritiky společnosti. Malkovich je ztělesněním křehkosti, i přesto byly momenty, kdy mi šel mráz po zádech. To celý je zabalený do výjimečnýho výtvarnýho zpracování.Asi neni potřeba zmiňovat, že z Juda Law nezůstane jedno oko (a pravděpodobně i něco jinýho než oko) suché. ()

Jimclark

No, co k tomu napsat. První tři díly mi připadaly super, ale pak jako bych této sérii nějak přestával rozumět. A poslední tři díly (po tom "probuzení") jsem přestal chápat už úplně. Forma zvítězila nad obsahem. ()

Neuker

No rozjezd příšerný. Pak přijdou další díly. Horor. U 6. už to konečně vypadá nadějně. 7. a 8. jsou perfektní. No a pak je tu 9. díl, který je, po celou dobu, opravdu velice dobrý, ovšem přijde závěr a opět se ptám? WTF. ()

Honzyg

Všechno, co v Mladém papežovi bylo špatně, je tu také a k tomu na druhou. To, co bylo dobře, se v Novém papežovi už nekoná. Výjimkou je samozřejmě řemeslné provedení, to je dokonalé. Kdyby se tím Paolo Sorrentino snažil divákovi sdělit cokoli jen trochu uchopitelného, platformu si k tomu postavil perfektní. Ale v celé této sérii bohužel není vůbec nic, co by se dalo nazvat jejím smyslem, záměrem, sdělením nebo snad jen uceleným námětem. Nic z toho, co je divákovi ve k uzoufání pomalém tempu předkládáno, nevyústí v žádnou pointu. Kupí se jen obrazy a náznaky, buduje se nálada a očekávání, ale nic z toho se nepřetaví v jakýkoli výsledek. Jednání postav je mnohdy iracionální nebo jen zcela nevysvětlené a nepochopitelné, tudíž iritující, erotické scény jsou zde úplně navíc. Perfektní komentář přesně vystihující mé pocity napsal/a boshke. ()

tojaj

Skvělá výprava, pěkné lokace, ale ta artovost je místy zbytečně absurdní. Dialogy a chování velké části postav jsou karikaturní. Každý druhý je parodie na autistu. Seriálový svět vesele ignoruje zásadní události jako smrt papežů, zato se vyloženě rochní v šíření a konzumu nesmyslných živých přenosů ať už zírajícího islámského teroristy či dechové frekvence Pia XIII.. Ze seriálu mám hodně smíšené pocity, ten vizuál je nádherný a řemeslně se mi to líbí, ale pokud jde o scénář tak mi naskakují osypky. ()