Nový papež

• Francie The New Pope (více)
Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2020, 8 h 17 min (Minutáž: 48–61 min)

Tvůrci:

Paolo Sorrentino

Kamera:

Luca Bigazzi

Jude Law, John Malkovich, Silvio Orlando, Cécile de France, Javier Cámara, Ludivine Sagnier, Maurizio Lombardi, Nora von Waldstätten, Henry Goodman (více)

Epizody(9)

Pius XIII. je v kómatu. Po nečekané a záhadné přestávce se Voiellovi podaří dosadit na papežský trůn Sira Johna Brannoxe, umírněného, okouzlujícího a sofistikovaného anglického aristokrata, který přijme jméno Jan Pavel III. Nový papež však pod zdánlivě dokonalou fasádou skrývá mnohé slabiny a tajemství. Záhy si také uvědomí, jak obtížné bude nahradit jeho charismatického a význačného předchůdce. Ve Vatikánu se Voiello mezitím ze všech sil snaží spravovat církev sužovanou nejen skandály – které by mohly všem předním představitelům zlomit vaz – ale i hrozbami zvenčí. Ukáže se, že Sofia a Esther jsou úplně jiné, než by se na první pohled mohlo zdát, a kardinál Gutierrez i nadále bojuje se svými vnitřními rozpory. Následně si řada věřících udělá modlu z Pia XIII., který začne ze svého nemocničního lůžka vysílat podivné zprávy. Dokud... (HBO Europe)

Rian_witcher

Snad všichni herci v tomto seriálu vyloženě excelují a John Malkovich je jako vždy úžasný. Navíc tolik zajímavých zápletek a příběhů se podařilo velice srozumitelně zakomponovat do ústředního příběhu, až se mi chce říct, že ruce tvůrců musel řídit samotný Bůh. Navíc pokud si dáte práci sledovat intelektuální úvahy jednotlivých církevních postav, snad se vám stejně jako mě podaří obohatit i duši. Nad některými výroky jsem musel dlouho přemýšlet a cosi se tomuto seriálu ve mě i povedlo změnit v názoru na církev a božskou podstatu. ()

kokofek

Mnoho otázek,mnoho nahozených problémů.Problémů církve,která nemá potřebu se dle mého názoru změnit.Která je zkostnatělá a bojí se změn.Je stále málo otevřená a přístupná.Možná proto,že se nevypořádala se svou minulostí , podobně jako naše společnost.K tomu všemu excelentní John Malkovich a Jude Law a je tu hodně dívatelná záležitost. ()

Saxos

Náhled pod pokličku vysokých vatikánských zdí se snahou o co největší zlidštění Papíků. Obrovský potenciál úvodních i konečných titulků. Málokdy je dám tak rád, natožabych se na ně těšil. Závěr: doporučuji. ()

Ironhead

Bohužel, myslel jsem si, že John Malkovich zde bude vládnout, ale popravdě jsem půl seriálu spíše jen čekal na návrat Lennyho. A když jsem se ho konečně dočkal, tak to celé vyšumělo tak trochu do nikam. Škoda promarněného potenciálu, jako Paolo Sorrentino je stále filmařský král a některé scény a znělky jsou úchvatné, nicméně kvalit Mladého papeže tentokrát nedosáhl a nepřekročil svůj vlastní stín. btw... a ta konečná dost násilná agitka o tom, jak jsou migranti ti dobří (zakládají rodiny s jeptiškami :_) a zlí teroristé jsou křesťanští fanatici, to celkem už bolelo :oZ ()

Kamil111

Toto je ten typ kreativity, které odpustíte mnoho nedokonalostí, protože po celou dobu vědomě či podvědomě víte, že na nich nezáleží. Pro Sorrentina typické scény na efekt střídají pro Sorrentina typické scény, za které by se jiní tvůrci upsali ďáblu či platili zlatem, a vaše emoce si dávají jednu lajničku po druhé. Mistrovské popkulturní dílo, jehož úplně poslední scéna odkazující ke Kubrickovi mě dostala do kolen (čímž neříkám, že byla nejlepší ze všech, co byly k vidění). ()

Annaroz

S předchozí sérií Mladý papež se tato série nedá vůbec srovnávat. Rádoby filosofické řeči zabalené do jinotajů, které jsou totálně o ničem, nechutné a oplzlé scény a hlavně nuda, chvílemi až nesnesitelná. ()

zpek

O triedu slabší oproti prvej sérií ale estetika, kontrast a symbolika z tohto seriálu robia stále najumeleckejší pôžitok aký sa dá vidieť v TV a to ako sa vysporiadal Sorrentino s fanatizmom (terorizmom) bola veľká nádhera. Celkové podobenstvo Lennyho s Kristom je dobre čitateľné a myslím dostalo sa mu zadosťučinenia viac než uspokojivo. Ani príliš. Ani primálo. Jednoducho.. Zlatá stredná cesta. ()

pencho

Pořád noprosto úžasný seriál a bez první série bych si řekl, že je to naprostá špička, ‘bohužel’ ale jsem předešlý seriál - Mladý papež viděl, a tudíž musím konstatovat, že se jeho kvalita značně snížila i přesto že je to pořád beskutečně povedené dílo. ()

Alisha666

Je to pravda, co se říká - nebyla to taková zábava, jak jsme čekali. Vleklo se to, monology dlouhé a nakonec ve své podstatě úplně o ničem. Seriál naprosto o hovně, když to tak musím říct. Nic se nestalo, nic se nezměnilo. Ale když ten Malkovich se tak pěkně poslouchá a tak pěkně sa na něj kouká... a když ten Manson zaslouží jednu hvězdu navrch. No, co už, objektivita je subjektivní. ()

Kivis

Tak jsem tak trochu omylem viděl dřív Nového papeže než Mladého. Na zážitku to ale nijak neubírá. Možná právě naopak. Co někteří budou vnímat jako slabší odvar první série, jsem si nebetyčně užil. John Malkovich je výborný a pro Sorrentina mám prostě slabost. I když i on má samozřejmě slabší chvilky a někdy už z toho čiší okouzlenost sebou samým. Ale to mu často rád odpouštím a obzvlášť v tomto případě, kde je těchto okamžiků při osmihodinové stopáži opravdu poskrovnu. Nový papež je vynikající podívaná díky scénáři, režii, hercům a jak už je u Sorrentina dobrým zvykem, i hudbě. Tak jen doufám, že to s papežskou sérií nedopadne jako s většinou povedených seriálů a nebudou ji dojit dalšími pokračováními tak dlouho, dokud úplně nevyčpí. Konec této série papežovi sluší. ()

tulen

Nakonec nedávám plný počet, zejména proto, že konec mne spíš zklamal, za to že to občas sklouzlo do klišé nebo do celkem plytké morality a za to, že mám pocit, že nakonec ani sám autor nevěděl co to vlastně všechno mělo znamenat :-) ()

cipokomon

Cože? Co to jako je... 3 díly pryč a je to utrpení, pořád se marně snažím najít proč to má 80%+. Edit: dotrpěl jsem to do konce a hledal, ale marně. Strašný. ()

Bohulib

Obrazová stránka byla sice po celou dobu úchvatná, ale některé scény mi připadaly samoúčelné - například tanec řeholnic v kapli. Na rozdíl od seriálu Mladý papež mi  až do 6. dílu chybělo nějaké napětí, nejistota či nevyjasněné otázky. Teprve po probuzení Pia XIII dostal děj ten zvláštní nádech, který mě zaujal u předchozího. Proto jsem dal stejné hodnocení jako předtím, i když jsem původně chtěl dát o hvězdičku méně. ()

Sidenius

Nemohu se ubránit srovnání s Mladým papežem který mě oslovoval daleko více. Zde pro mě moc nadpřirozena, nejasná postava Františka a jeho zvláštní minulost mi také moc neoslovila. Do toho spor s Islámem a další divné postavičky. Uznávám že John Malkowich má charisma. Ale Jude Law je prostě v tomhle TOP. ()

surprise

Horečnatý blouznivý sen skončil a já pořád nevím zda-li spím nebo bdím, zda-li to žiju nebo to chci žít, zda-li je to proroctví nebo pošetilost. Nádherné obrazy a kompozice propojené s trošku vyšinutou katolickou mystikou a pragmatičností. Dialogy a monology o kterých nevím zda-li jsou hluboké nebo mělké. Hříšnost mocných a křehkost autority, která přesto zůstává, protože je lačně chtěná. Může něco takového jen tak zmizet? Mohou mocnosti pekelné přemoci dům Petrův? Ohrožení je cítit jako vlny tříštící se o skály. Pius XIII. vstal z mrtvých. S církví ještě počítejte, holenkové! ()

NagatoPein

Nie, jednoducho nie. Už to viac nefunguje. Ak prvá séria bola ohurujúca, zaujímavá a podľa možnosti skutočná, tak táto sa totálne odviazala a skôr než na dej sa zamerala na nahé telá a uletené myšlienky .Pius XIII si myslím takýto osud nezaslúžil, to radšej mal ostať v tej kóme . Veľké sklamanie. Teraz trochu obšírnejšie. Paulo Sorrentino je rodený neapolčan, ktorý stratil oboch rodičov, keď mal 16 rokov. Ako talian nakrútil Mladého pápeža s celým svojim umeleckým cítením a dodal mu veľkú osobnosť a celé spektrum pocitov. Citlivo predkladal problémy cirkvy a pápežstva, pričom kládol veľa priamich aj nepriamych otázok. Priam majstrovsky zvládol charaktery postáv a ich budovanie na pozadí načrtnutého fungovania v cirkvi. Prvá séria bola viditeľne o postave pápeža, človeka a zároveň božského vodcu najväčšej komunity na svete, o boji medzi jeho osobným svetom a svetom, ktorý predstavuje jeho úrad. Bola natočená čarovne, citlivo a s veľkou nádejov a hrejivým pocitom. Nový pápež, je znova technicky krásny s dokonalým vizuálnym prejavom, avšak tápe v dejovej linke, ktorá je už príliš divoká a mimo realitu. Dostávame to, čo v prvej sérií, avšak už iba odcedené a prevarené. Načrtnuté myšlienky islamistického/kresťanského fundamentalizmu sú myslím načrtnuté zle, veľmi nereálne. Príliš sa tlačí na mesiášstvo Lennyho a akoby už neostalo miesto na jeho osobnú stránku, ktorá už prešla celým cyklom v prvej sérií. Postava Johna Malkovicha ako veľmi ľudského pápeža je fajn, ale znova je príliš preexponovaná (drogovo závislí, psychickylabilný?, sexuálny ). Bod plus určite za zobrazenie aféry hlavného Vatikánskeho pokladníka, ktorá sa v nedávnej dobe skutočne prevalila, avšak zvyšné mystikovanie mimo realitu už nepôsobí až tak dobre a celá séria končí bez väčšej emócie a akosi otázkou: Tak teda toto je všetko? ()