Průsmyk

Německo / Rakousko, (2019–2023), 19 h 33 min (Minutáž: 42–64 min)

Hudba:

Jacob Shea

Julia Jentsch, Nicholas Ofczarek, Franz Hartwig, Hanno Koffler, Lukas Miko, Natasa Petrovic, Lucas Gregorowicz, Martin Feifel, Christopher Schärf (více)

Série(3) / Epizody(24)

V horském průsmyku na hranici Německa a Rakouska je nalezeno zmrzlé tělo, naaranžované v duchu pohanského rituálu. Podivný případ spadá do dikce rakouské i německé policie a přijíždí jej vyšetřovat velice nesourodá dvojice detektivů. Energická a zásadová Ellie Stockerová se na místě činu setkává s rakouským kolegou Gedeonem Winterem, jehož bohémský zevnějšek doprovází velmi neortodoxní postupy. Společně se vydají po stopě pachatele děsivého činu, který v prostředí Alp nemá obdoby. (Česká televize)

Recenze uživatele *CARNIFEX* k tomuto seriálu (2)

Série 2 (2022) (S02)

Skutočne nemám rád tieto pokračujúce série ktoré majú odstup dva-3 roky a viac, nakoľko človek len sťažka hľadá niť. Prvé dve epizódy sú trošku zmätočné, no potom sa všetko vyjasní a človeka samotný dej dostatočne pohltí. Od 4 epizódy je to už vyslovene “(NE)severská” zábava v pravom slova zmysle, ktorá v rámci krimi žánru ponúka to najlepšie. Dokonca mi nijak nevadilo, že je identita vraha známa prakticky od úvodu, čo je naozaj vzácne. Nuž, keď vie niekto pracovať s atmosférou, hudbou, prostredím, čo v tomto prípade robí naozaj viac než dosť, má takmer “vyhraté”. Silný nadpriemer, lebo sneh, lebo sériový vrah, lebo výborný scenár .. ()

Série 3 (2023) (S03)

Rovnako ako pri predošlých sériách, aj v prípade tejto je najsilnejšou stránkou scenár a priam severská atmosféra, ktorá najmä v úvode dokáže dosť solídne navnadiť a následne “nepustiť”. Rovnako ako pri predošlých sériách, aj v prípade tejto ide o lapačku “sériového vraha”, pričom kombinácia spomínaných kladov a samotného námetu, sú pre moju maličkosť dosť silnými atribútmi. Toto je fakt veľmi vydarená záležitosť. A tá hudba do pána Fera, tá hudba .. ❤️ ()