Dokud nás vražda nerozdělí

• Kanada

The Lovebirds

Akční / Komedie / Dobrodružný / Krimi

USA, 2020, 87 min

Ukecana blbina, ktora bavi hlavne jednotlivymi dialogmi. Niektore boli fakt podarene. Niektore boli miestami trapne. Lahky filmik, ktory rychlo prehrmi. Ustredna dvojka je celkom sympaticka, takze nebol to az taky problem pozriet, ako som cakal. Kumail sa mi pacil aj v Stuberi. Za beznych okolnosti by som sa tomu asi vyhol, no za tych par vybuchov smiechu to celkom stalo. Forik s bicyklami a Europou bol super. Na ten si budem pamatat, film ako taky vysumi rychlo.(7.10.2020)

Vypadá to, že Hollywood má zase náběh na pár solidních komediantů, mezi kterými si rozhodně zaslouží pozornost i Kumail Nanjiani. Čímž ale nechci říct, že by Issa Rae byla v pozadí. Super dvojka (navíc Issu jsem ani neznal), super námět, super legrace, prostě odpočinková komedie se vším všudy. Plus musím říct, že se mi u Kumaila líbí ten jeho skrytej psychopat, toho si on prostě užívá a dělá to snad jeden film vedle druhého. A jelikož mě to zatím neomrzelo, tak to přidávám k dobru tomuto filmu. Zasmál jsem se a to jsem během jeho sledování doslova potřeboval, takže spokojenost.(26.5.2020)

• tron

„Prečo tu vôbec jazdí na bicykli? Čo sme v Európe?“ Mrzí ma to, ale strašne slabé. Prižmuroval som oči, kde sa dalo, ale zhruba v polovici mi docvaklo, že toto proste naozaj vôbec nefunguje. Trailer ma bavil, ale v hotovom filme nie sú vtipné ani tie scény, ktoré boli vtipné v traileroch. A všetky tie vzťahové veci sú urputne nudné, to bez debaty. Kriminálnu zápletku ani komentovať nebudem. Ale Kumal Nanjiani je podľa všetkého dosť dobrý komik a je možné, že za istých okolností ho v Hollywoode čaká superhviezdna kariéra.(7.6.2020)

• Houbiczska

Na to, jak mám rád ujeté a hloupé komedie a Kumaila Nanjiani, tohle je pro mě obrovský přešlap a v půlce to vypínám. Na cáklou, hloupou a hláškovou komedii to má až moc vážný tón a hlášky jsou nudné, nezábavné a ohrané. Chemie mezi ústřední dvojkou mi nefunguje, příběh je sice jednoduše přímočarý, ale za to nezáživný. Podobně žánrově laděné komedie se dají nalít daleko lepší, takže tohle vynechám.(24.5.2020)

• sedm.1

Zatraceně nefunkční krimi/komedie, kde za pozornost stojí snad jen ústřední, s přimouřením obou očí, zábavný pár, ztvárněný sympatickými herci, kde mě mile překvapil především výrazný Kumail Nanjiani, jehož jsem měl nedávno možnost vidět ve filmu Stuber, a tam jako hlavní zábavná figurka absolutně selhal, nicméně zde opravdu baví a dokáže vyvolat úsměvné pocity. Zbytek filmu ale jinak nestojí vážně za nic. Hlavně zápletka je zoufalým mixem hlouposti, nenápaditosti, naivnosti a nevýraznosti, kde nefunguje opravdu nic. Jednak na to, že se má jednat v první řádě o komedii, tak o vyloženě vtipnou situaci tam nemá divák šanci zavadit, a jednak ona krimi linka musela být nápadem hodně mizerného scénáristy, který opisoval, kde jen mohl, anebo to vymýšlel pod vlivem též fakt nefunkčních omamných látek. Filmu pak samozřejmě chybí i spád, napětí, atmosféra, z většiny postav dělají tvůrci imbecily, trouby a nekňuby, no a „akční“ finále pak tomu nasadí už jen korunu, nicméně po té, co vše tomu předcházelo, se divák už ale ani nemůže divit. Na mě tato nudná, tuctová a teatrální podívaná zkrátka nezapůsobila vůbec dobře, a v podstatě nemám jediný důvod, abych jí komukoliv doporučil.(13.9.2020)

• - Natáčelo se v New Orleans (Louisiana, USA). (SONY_)

• - Film mal mať premiéru 14. marca 2020 počas festivalu South by Southwest a následne mal byť uvedený do kín 3. apríla 2020 pod záštitou Paramount Pictures. Avšak kvôli celosvetovej COVID-19 pandémii, festivalová premiéra ako aj uvedenie do kín bolo zrušené, a Paramount predal film Netflixu za neuvedenú sumu. (drake31)

• - Film měl původně uvést Paramount Pictures 3. dubna 2020 normálně v kinech, ale kvůli pandemii koronaviru a uzavírání kin film uvedl Netflix. (SONY_)