Dokud nás vražda nerozdělí

The Lovebirds

Akční / Komedie / Dobrodružný / Krimi

USA, 2020, 87 min

• tron

„Prečo tu vôbec jazdí na bicykli? Čo sme v Európe?“ Mrzí ma to, ale strašne slabé. Prižmuroval som oči, kde sa dalo, ale zhruba v polovici mi docvaklo, že toto proste naozaj vôbec nefunguje. Trailer ma bavil, ale v hotovom filme nie sú vtipné ani tie scény, ktoré boli vtipné v traileroch. A všetky tie vzťahové veci sú urputne nudné, to bez debaty. Kriminálnu zápletku ani komentovať nebudem. Ale Kumal Nanjiani je podľa všetkého dosť dobrý komik a je možné, že za istých okolností ho v Hollywoode čaká superhviezdna kariéra.(7.6.2020)

"The Lovebirds" je v rámci komédií z Netflixu celkom príjemná a pohodová zábava. Možno by som od filmu chcel trošku viac odpovedí, no na druhú stranu, ak sa človek baví, tak je s filmom spokojný. Film kompletne stojí na našej ústrednej dvojici v podaní Issy Rae a Kumaila Nanjiani. Ako dvojica pôsobia úprimne a je vidieť, že roky dokážu aj tie najkrajšie vzťahy dostať do bodu, kedy už dokopy si nevieme povedať ani nič pekné. Pričom na začiatku sme videli v tom druhom toho jediného / tú jedinú. A funguje to dosť dobre. Je to osobne dosť dialógový film, no vedia ma s tým aj poriadne pobaviť. Asi najlepšie je to, keď sú unesení Edit. Myslím si, že by jej povedali úplne čokoľvek. Alebo je tam potom aj tá scénka na policajnej stanici. Monológy a monológy a ja už som sa len smial. Dobrá momentka je aj keď v byte vypočúvajú chalana, ktorý sa podieľal na tvorbe fotiek (nebudem hovoriť akých) a máme možnosť vidieť ako skutočný vrah vošiel do vedľajšej miestnosti a zlikvidoval všetkých ostatných. A nikto o tom dokopy nevie. Ako som povedal, od filmu som asi chcel nejakých pár odpovedí navyše. Najmä čo sa týkali toho Sakrária. Film je vtipný, dobre sa sleduje, dramatické momentky fungujú a odhalenie je tiež dosť dobré. Ako človek, ktorý sa rád smeje môžem odporúčať. Hodnotenie: B+(23.5.2020)

Příjemná nenáročná komedie, jejíž největší předností je ústřední duo a vypointované gagy. Snímek Lovebirds sice nenabídne nějak zvlášť originální příběh, avšak jako odpočinková zábavná záležitost na volné odpoledne dostačuje více než dobře. A to mi tentokrát vážně stačí. (Netflix) „I’m going to give you lovebirds a choice. What’s behind this door, or bacon grease to the face?“ (25.5.2020)

• Morholt

Postavené na slovních výměnách hlavních hrdinů, kteří se hádají v těch nejnevhodnějších chvílích. A to vůbec nefungovalo i proto, že Issa Rae je protivná až běda. Blbá až na půdu je i samotná zápletka a důvodů pro zasmání jsem tu také moc nenašel. Nanjianiho komedie se mým šálkem kávy nejspíš nikdy nestanou. 30%(17.6.2020)

Není to nic, co by změnilo žánr komedie, asi hned od počátku budete tušit, jak to dopadne (i když pár překvapení je přichystaných, například scéna z policejní stanice), humor není špatný, ale za břicho se popadat nebudete, ale co opravdu funguje je chemie mezi hlavními hrdiny, kteří jsou shodou okolností mými oblíbenými komiky. Je to tak na 3,5 *, ale za obsazení musím dát kompletní čtyři.(22.5.2020)

• - Film mal mať premiéru 14. marca 2020 počas festivalu South by Southwest a následne mal byť uvedený do kín 3. apríla 2020 pod záštitou Paramount Pictures. Avšak kvôli celosvetovej COVID-19 pandémii, festivalová premiéra ako aj uvedenie do kín bolo zrušené, a Paramount predal film Netflixu za neuvedenú sumu. (drake31)

• - Film měl původně uvést Paramount Pictures 3. dubna 2020 normálně v kinech, ale kvůli pandemii koronaviru a uzavírání kin film uvedl Netflix. (SONY_)

• - Natáčelo se v New Orleans (Louisiana, USA). (SONY_)