poster

Monos (festivalový název)

 • Kolumbie

  Monos

 • Nizozemsko

  Monos

 • Dánsko

  Monos

 • USA

  Monos

 • Slovensko

  Monos

  (festivalový název)
 • Kanada

  Monos

Drama / Thriller

Kolumbie / Argentina / Nizozemsko / Dánsko / Švédsko / Německo / Uruguay / USA, 2019, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (29)

 • Cival
  ***

  Obrazově a zvukově nejsilnější letošní kousek, který mě tou příběhovou rozeklaností od první popravy vlastně jen mučil.(4.7.2019)

 • J*A*S*M
  ****

  Velmi sexy natočeno. Mám na festivalu rád tyhle filmy, které vypadají audiovizuálně vymazleněji, než jako kdyby někdo vzal poprvé do ruky obyčejnou kameru, píchnul ji do stativu a tam ji nechal stát, a pak se mu ani nechtělo moc stříhat. Monos má nádhernou kameru, plné barvy, dynamický střih, boží hudbu. A pokud pro mě první polovina byla tak trochu existenciální nuda (byť velmi atmosférická, takže jsem si ji víceméně užíval), v půli druhé se rozjel nefalšovaný tropický survival. Takhle by to šlo! #KVIFF2019(30.6.2019)

 • Enšpígl
  *****

  Jednoznačný král středečního nabitého programu na Artfilmfestu v Košicích. Příběh, který začíná nenápadně, pozvolna se postupně mění v psycholigické peklo první kategorie. Dětské herecké výkony jsou strhující, jednotlivé postavy postupně odhalují své charaktery v místy až hypnotizujích scénách, které mě nejednou připoměly kultovní Apocalypsu. Obrazově- hudební dokonalost dodává filmu ještě větší intenzitu diváckého příběhu.(21.6.2019)

 • Rob Roy
  ***

  Partyzánský blábol zabalený do silného audiovizuálu. Film, který pořád působivě naznačuje, ale nikdy se nerozjede. Režiséra samozřejmě sledovat.(5.7.2019)

 • pan Hnědý
  ****

  Spíše vyšší hodnocení za formu, než obsah. Kamera fascinující, až jsem cítil při první půlhodině Reygadase se Zabém. Potom ale přišla akční sekvence, která už tu byla několikrát (Apocalypto) a která není mým šálkem kávy. Výkon neherců dechberoucí. [Cinematik 2019](12.9.2019)

 • EvilPhoEniX
  **

  Exoticky působící Monos je ve výsledku hezky natočená nuda, která celý film naznačuje, že se stane něco zajímavého, ale ve výsledku se divák nedočká napětí a násilí už vůbec ne. Dokoukáno s problémy bohužel. 4/10.(6.2.2020)

 • freddy
  ****

  Kolumbijská džungle jako výchozí prostředí pro tuhle těžko popsatelnou žánrovku je více než vhodná na to, aby se tu na relativně malém, ale zároveň rozlohou nekonečném prostoru rozehrála těžko předvídatelná partie, která je chvíli dramatická, chvíli zvolní, a která s každým dalším záběrem dokáže překvapit. Tahle partička děcek, která tvoří oddělenou jednotku povstalecké Organizace a mají dohlížet na jednu ženu, jež je rukojmím, je velmi nestabilní, emocionálně nevyzrálá a je zajímavé pozorovat psychologický vývoj jednotlivých postav, stejně jako to, jak se odvíjí samotný příběh. Je to vlastně jen tak trochu plynoucí sled událostí, ale je to po čertech zajímavý art, který mě téměř nenechal vydechnout, a který má tendenci vyniknout právě na festivalech. Jediné, kvůli čemu váhám v hodnocení je fakt, že mi film připomínal kombinaci filmové a románové klasiky Pán much, a britského thrilleru Jezero smrti. Ale to je jen nepatrný detail v jinak dokonalém a rozhodně překvapivém filmovém zážitku, který mi tento malý nenápadný kolumbijský film přichystal. [27. Art Film Fest Košice](21.6.2019)

 • pepo
  ****

  Vynikajuco natocene, husto atmosfericke a vo finale silno strhujuce. Mal som pocit, ze nejako takto by mohol vyzerat Rambo (nie je to iba kvoli menu hlavnej postavy) pod taktovkou Coppolu v najlepsich rokoch. 8/10(22.6.2019)

 • Filmmaniak
  ****

  Vizuálně působivý, leč chvílemi poněkud manýristický film o teroristickém únosu nahlíženém z perspektivy paramilitární jednotky náctiletých zfanatizovaných vojáků, kteří se po nechtěném zabití dojnice, o niž měli pečovat, a následné sebevraždě velitele oddílu utrhnou ze řetězu. Syrový a fyzický kolumbijský snímek-zážitek exceluje v rámci jednotlivých scén, pojednávajících prostřednictvím sugestivních hereckých výkonů o boji za svobodu hraničícím s bojem o přežití, jako celek ale nepředstavuje nic mimořádně výjimečného či strhujícího - k tomu mu chybí větší drsnost, zásadnější důraz na psychologii postav (neustále dělajících hloupé chyby, které se jim vždy vymstí) a sevřenější příběh, jemuž místy až zbytečně rozvolněná narace příliš nesvědčí.(30.6.2019)

 • Hoyt
  ****

  Absolutně největší letošní překvapení ve Varech. Nečekal jsem nic ale dostal jsem po vizuální a hudební stránce velice výjimečný film. Scéna oslavy u ohně byla tak strhující a hudebně dokonalá, že naskočila i husí kůže a kvůli tomu na filmy chodím. V části, kdy se děj přesune do džungle už to malinko tápe ale i přesto nevšední a příjemný zážitek. (KVIFF2019)(5.7.2019)

 • ScarPoul
  ****

  Prvých dvadsať minút treba byť trpezlivý. Potom sa to začne krásne rozplietať až k silnému finále, kde hrá výbornú kulisu voda. Príbeh deciek, ktorí ako vojaci strážia uprostred amazonskej džungle cudzinku je plný vnútorných neistôt, rozkolov a závisti. Burcovanie neudržateľnej sily, ktorá nakoniec systematicky hlavných predstaviteľov oberá o ľudskosť. Nie je to explicitné, nie je to ani nepríjemné. Čo je trochu škoda. Inak je to ale dobre spravený film. Formálna stránka aj herci - hlavne ku koncu krásne koexistujú a vytvárajú pocity, ktoré Landes u filmu zamýšľal predať. Zaujímavý počin. A je vtipné vidieť Moisesa Ariasa v netradičnej úlohe malého psychopata. Ušiel veľkú cestu od svojich začiatkoch v Hannah Montane.(1.2.2020)

 • Mulosz
  **

  Tak buď jsem blbý já, anebo většina kolem...(4.7.2019)

 • dubinak
  ****

  Fakt to musím zopakovat po několika lidech, co to tu psali, ale tohle je opravdu takový kolumbijský Pán Much a svojí řemeslnou stránkou se mi hodně rychle vrýval pod kůži. Kdyby to mělo vybroušenější scénář, tak neváhám tomu dát pět hvězd. Bez velkého vysvětlování a s lehounce utlumujícím se závěrem to ode mě ale dostává luxusní čtyři hvězdy, protože takovýmto snímkům říkám audiovizuální orgasmus. Herecké výkony a exotické rysy zdejších dětí jsou navíc uhrančivé a už jen námět je pro české publikum dost atraktivní. Monos uteče jako voda a divákům milujícím trochu té pastvy pro oči a pro uši kápne lehce do noty. Jeden z nejlepších snímů letošních Varů. KVIFF 2019(5.7.2019)

 • nineweh
  ****

  Lord of the Flies meets Apocalypse Now v kolumbijské džungli. Syrové až na dřeň (doslova). Vizuální dokonalost.(2.7.2019)

 • Topco
  ****

  Audiovizuálna pecka, ktorá dala zaspomínať na kultovú Apokalypsu.(12.1.2020)

 • Hennesy
  *

  A toto vyhralo minuloročný Artfilm, hej? You gotta be kidding me...!(5.2.2020)

 • klima777
  ***

  Bolestné čekání na Pána much. A strýčka Godota.(3.11.2019)

 • oveckaoa
  odpad!

  To byla , ale píčovina bez hlavy bez paty bez scénáře a bez herců. Tak, že 6 kluků a 2 holky (až cca ve 40 minutě jsem zjistil , že jeden z těch předpokládaných 7 kluků je holka) hlídá unesenou ženskou a to je celý děj. Kásting byl asi hodně levný o nějaké herecké výkony zde ani nezavadíte, kterýkoliv díl Ulice má více hereckého umění než tohle tak, že největší herecký výkon předvede kráva (čtyřnohá), která se zde objeví na začátku a zabučí. Všechny postavy (bohužel i ta unesená) jsou tak postižené, že bych jim nesvěřil na hlídání ani placatý kámen jelikož bych se bál, že i ten jim uteče (a to nemá jak a nemá nožičky) navíc jim velí posraný hobit, kterému bych nedal velení ani nad stádem slepic, protože vypadá důvěryhodně asi tak jak pláž v Antarktidě. Z 9 postav se konce dožije 6? přičemž jedna se zastřelí což ani neukážou jednu udusí a utopí a jeden asi chcípl hlady což je smutné navíc z neznámých důvodů tam režisér narval scény co vypadají teploušsky kdy se cucají dva chlápci pak dvě ženské a některé ty výcviky kdy se ošahávají taky vypadají úchylně (asi to dotovaly nějací pedofilové z darkwebu) a většina mužských postav zde chodí bez trička. Konec je kapitola sama o sobě kdy se nedozvíme vůbec nic co se s nima stalo. 0 procent(18.1.2020)

 • triberpaddy
  odpad!

  Palčivé otázky pro pětihvězdičkáře: 1) Kde se to dělo? 2) Kdy se to dělo? 3) Co se stalo s hlavními postavami? (vedlejší otázka za 10 zlatých bludišťáků - kdo byly hlavní postavy, odkud pocházely a jaký je jejich příběh?). Ajó, dyť na tom vlastně nezáleží! Ono to mělo "brutálně nabitý audiovizuál"! Asi jako 95% ostatních filmů v historii planety.(19.1.2020)

 • Mackoun
  ***

  Vizuálně a celkovou technickou kvalitou to, řekl bych, bohužel předběhlo obsah... ne, že by to byla úplná nuda (chvilkama je to i zábavný), ale není to nic, co bych měl potřebu komukoliv doporučovat. Asi mě vizuál a první dojmy z traileru zlákaly až až...(21.1.2020)

<< předchozí 1 2