Ďalší thriller podľa skutočných udalostí, ktorý nás zavedie pod kožu a do útrob súčasnej americkej spoločnosti, zmietanej rôznymi krízami vrátane morálnej. Idealista Daniel J. Jones (Adam Driver) je svojou šéfkou, senátorkou Dianne Feinsteinovou (Annette Beningová), poverený vedením vyšetrovania programu CIA na zadržiavanie a vypočúvanie osôb vytvoreného po 11. septembri 2001. Jonesova neúnavná honba za pravdou prinesie odhalenia, ktoré odhalia, ako ďaleko zašla najvyššia národná spravodajská agentúra, aby zničila dôkazy, obišla zákony a skryla šokujúce tajomstvá pred americkou verejnosťou. Po 11. septembri totiž CIA začala používať brutálne metódy vypočúvania podozrivých z terorizmu, čo viedlo k mnohým škandálom a vyšetrovaniu programu zadržiavania a vypočúvania, ktorého "rozšírené techniky" sa ukázali ako nemorálne a neúčinné. Keď sa Jones a senátny vyšetrovací výbor rozhodnú zverejniť výsledky svojho vyšetrovania, CIA a Biely dom sa tomu snažia zabrániť. (HBO Max)

Heywood

Každý nebude na filmy o politice, ale kdo je, tak by si tenhle neměl nechat uniknout. Nejen proto, že hlavní hrdina amerického dramatu, Daniel Jones (Adam Driver) je skutečnou postavou, ale i proto, že film ukazuje, jak nesnadné je dělat politiku. Ale v Americe přeci jenom nějaká pravidla stále ještě fungují. A vidět Annette Bening jako filmovou senátorku od doby politického (ale romantického) filmu Americký prezident je zážitek. Adam Driver roste a jeho filmově skoro ošklivý vzhled jej přímo předurčuje pro neústupné otloukánky a pečlivé šťouraly. Málo kdo by v takové roli byl přesvědčivější. Stejně tak přesvědčivě jsou natočené scény plné mučení a u některých je nutné se silně držet, protože nejsou pro slabého diváka. Výsledek filmu je pro ty, co se zajímají o politiku znám předem, mučení nakonec bylo zakázáno. Že C.I.A. je stát ve státě ví kde kdo a ve filmu se prokazuje, jak důležitou roli v demokracii hraje kontrola zpravodajských složek. Film má spád, překvapení jsou dobře načasována, dochází k nečekanému ohrožení hlavního hrdiny i k nové naději a od sledování si do ledničky pro pivo odskočíte jenom bleskově. Po skončení filmu raději neotvírejte hned internet, naději tam asi nenaleznete. Ta je i v politickém filmu jen občasná, byť v The Report má výdrž a nakonec cosi jako dobrý konec. ()

cubiczech

Sympatický historický drama o tom jakej vyšetřovací bordel se odehrával v CIA po útocích 11. září (brutální mučení, waterboarding included). Jeden ze čtyř(!) loňskejch fílmů kde si zahrál Adam Driver a to dokonce hlavní a skutečnou postavu, senátora Daniela Jonese. Hodně se tam kecá a ke konci už se to točilo okolo věcí co si ještě nějak pamatuju, ale i tak jsem se nenudil. Nutno dodat, že na to člověk prostě musí mít náladu jelikož se tam prostě dost kecá. ()

bonovox

Ďalšiu z bolestných rán v novodobej americkej histórie odkrýva tento snímok. Tentoraz o nie príliš prívetivých metódach pri výsluchoch zadržaných potencionálnych teroristov po 11.9.2001. A.Driver opäť dokazuje svoje kvality a celkovo má film spád a je kvalitne natočený. 80% ()

jjjerry

Utahaná nuda. Takový hraný dokument. Uřednická byrokratická mašinerie. Driver sice hrát umí, ale pro mě je to stále takový divný nesympatický slizoun. ()

Ignitus.C

Nesnáším Adama Drivera! Opravdu ho nemůžu vystát. Naštěstí to pro mě zachraňoval Corey. Koukal jsem na to v horečce, takže mi to připadalo trochu jako noční můra. Chvíli jsem se bál že to bude je nudné, ale nakonec mě to dost bavilo. ()

brkerez

Co mě na těhle filmech baví je, že realita mi vždycky vytře zrak. Kam se hrabe fantazie. Miluju procedurálky a u týhle sem se vyloženě tetelil a po filmu otevřel 10 záložek v prohlížeči lačnej po dalších informacích. Velmi podobná, trochu sušší, ale stejně skvěle natočená a stejně důležitá jako Dark Waters. Myslíte, že organizace jako CIA založila nasazení vyspělých výslechových metod (čti mučení) na nějakym sofistikovanym základě? Myslíte si, že by se takový svinstvo nedělo, kdyby nefungovalo? Myslíte si, že to nebylo o penězích a že z toho neprofitovali soukromý osoby? Tak se podívejte na tenhle film. Další fascinující věc je, že ač my tady máme ve zvyku američany obviňovat z hlouposti a přetvářky, já jim tleskam za to, že maj koule nekompromisně střílet do vlastních řad a řvát "hele jaký jsme dělali svinstvo". To platí i pro filmaře, ale vlatně i pro politickou scénu. Spousta hlavounů sice dělala všechno pro to, aby vyšetřování nebylo a když už bylo, aby nic nezjistilo, ale pořád se našli lidi, který umožnili jednomu maniakovi vrtat v archiveh CIA 6 let a nakonec  dokonce vyšetřování zvěřejnit. A tomu maniakovi tleskam nejvíc. ()

FiVe

Tento žánr mě nějak zvlášť nebaví,ale vzhledem k tématu jsem se rozhodl ne něj podívat a musím uznat, že mě bavil. ()

Metuje

Horší čtyři hvězdičky. Jsem rád, že se tvůrci nebojí šťourat do pro někoho slabých míst Spojených Států a jejich historie, Snowden byl za mě přecijen lepší ve srozumitelnosti pro běžného diváka, tady jsem se párkrát musel vracet zpátky a hodně namáhat svoji hlavičku. Jak mi Adam Driver v posledních filmech moc nesedl, tak tady se mi líbil hodně, ostatní herci byli upozaděni, ale chápu to jako uznání pro reálného představitele. Škoda, že film nebyl trochu kratší/akčnější, pak bych nemusel s jeho hodnocením a doporučováním tolik váhat. Titulková písnička byla ale naprosto skvělá, podobně trefná jako u Táru. ()

ezop1012

Hodnotím film a nie pravdivosť a chovanie jednotlivých protagonistov, lebo hrdina v hlavne úlohe sa choval typicky, ako je očakávané vo filme, aby sa ti dobrí tak chovali, čo je kolosálna hlúposť. Príbehu neverím ani mäkké f a teraz nemyslím mučenie väzňov, to sa deje a dialo a aj bude diať. ()

peproch

Film plni úlohu hraného dokumentu. Přední a výteční herci ztělesňují osoby spojené s zajišťováním zprávy o brutální činnosti CIA po útoku na WTC. Mučení přineslo pochybné výsledky, přesto někteří věřili a obhajovali oprávněnost vyslýchacích metod. Film je portrétem pracovitosti Dana Jonese, pověřeného senátorkou, šestileté obrovské píle, která překvapila mnohé. Nečekal asi nikdo jeho zarputilost a vytrvalost. Charakter hlavního hrdiny je prostý. Morální politický apel a afekt filmu mocný. ()

leafroller

Film nesmírně důležitý pro všechny, kteří o tomto velmi závažném problému snad ještě neslyšeli a stále milují své americké vzory pro jejich touhu šířit světem .......vlastně ani nevím, co nám to oni šíří světem. Je to již druhý snímek o nezákonném mučení vězňů americkou CIA, který jsem zaznamenal a doufám, že budou vznikat další. Zde jsou navíc jasné odkazy na fakt, že o napadení WTC informovaly tajné služby dávno předem a tudíž, že ho administrativa USA prostě chtěla, aby mohla utáhnout šrouby a získala záminku pro napadení blízkého východu. Za mě 110% a povinnost každého to vidět. ()