Ačkoli zpráv o blížícím se konci války rychle přibývá, v táboře mobilní polní nemocnice 4077 má personál plné ruce práce. S uprchlíky, válečnými zajatci a raněnými vojáky, kterých je velké množství, jak se obě strany snaží před uzavřením příměří nabýt co největší převahy. Hawkeye se po smrti svého přítele nervově zhroutil a byl poslán na psychiatrii, kde se mu snaží pomoci dr. Sidney Freedman. Také ostatní mají v posledních dnech války plno starostí. B.J. je odhodlán vrátit se zpět tak, aby stihl narozeniny své dcery, Klinger si dělá starosti se Soon-Lee, která se pokouší najít své rodiče. Život tábora navíc naruší tank, který vrazí do tábora a zničí napůl postavenou latrínu. Proto si musí jít Charles ulevit do lesa a díky tomu narazí na skupinu čínských hudebníků, které zavede do tábora. Vzápětí je nemocnice kvůli tanku ostřelována nepřátelským dělostřelectvem. Otec Mulcahy je při obětavém zákroku otřesen blízkým výbuchem a ohluchne. Zatímco Charles seznamuje čínské hudebníky s Mozartem, vrací se k jednotce Hawkeye a Klinger požádá o ruku Soon-Lee, která jeho nabídku ráda přijme. A pak to přijde. Válka končí. V táboře se oslavuje a všichni mluví o tom co budou dělat až se vrátí domů. Plukovník Potter těší, že se po odchodu do výslužby stane venkovským doktorem, Charles se chystá nastoupit do nemocnice v Bostonu, Klinger chce zůstat v Koreji, ale Hawkeye uvažuje o tom, že nastoupit na chirurgii ve velké nemocnici, po čemž vždy toužil, možná nebude tím pravým. (oficiální text distributora)

MarleyCZ

Konec jak má být, vtip, smutek - loučení. Film hodně leží na seriálu. Postavy jsem si naplno zamiloval a tak tedy 5 hvězdiček. ()

Mahoney.

Je hrozné a smutné rozlúčiť sa z niečim ako je MASH 4077. V tomto záverečnom diele opäť nesmel chýbať humor ale vôbec tu o ňho nešlo. Smiech bolo to posledné čo som prežívala pri tomto dvoj hodinovom diele. Koniec vojny, lúčenie, plač, všetko som to prežívala a verím že som nebola jediná. Veľmi rada som sledovala životy a osudy všetkých postáv. Hawkeye, B.J. plukovník Potter, Margaret a samozrejme Klinger, ktorý kvôli láske zostal v Kórei. Celý MASH mi prirástol k srdcu a budem ho pozerať stále dookola ako do teraz, pretože verím že pohľad na Alanda Aldu ma nikdy neomrzí. ()

Besyn

Třebaže poslední díl je už hlavně psychologickou záležitostí,kde se hrdinové loučí s diváky(vtom mě napoprvé trochu zklamal),těch 5 hvězdiček mu dát musím,protože je to prostě MASH. ()

K.a.r.i.n

Ne, nebylo to dokonalé, ale při závěrečném loučení jsem měla slzy v očích a myslím že jsem rozhodně nebyla jediná. Když na seriál koukáte tak dlouho a tolik se sžijete s těmi postavami tak poslednímu dílu prostě nějaké ty chybky odpustíte. Osazenstvo M.A.S.H.e 4077 se loučí a odjíždí zpátky domů a závěrečné "goodbye" pak dělá za seriálem definitivní tečku. Ano, je to z nostalgie, ale nemůžu jinak - 5*. ()

Dm1tr1j

Žiaľ Hawkeyeho to nakoniec porazilo, situácia v autobuse sa mu pohrala so psychikou a teraz je v rukách jeho dobrého priateľa. Čakal som od toho viac kedže je to ukončenie veľkého a legendárneho MASHu. Ale prekonávajú to citové vzťahy ,ktoré sú odhalené aj medzi nepriateľmi. Aj napriek tomu ,že sa všetci rozišli domov to smutné nebolo. Najsmutnejšou časťou MASHu premňa ostáva Radarov odchod. Rozlúčka so seriálom sa tak celkom nepodarila. ()

VyViteKdo

Co k tomu napsat? Tímhle filmem končí jeden z nejlepších (pro mě nejlepší) seriálů všech dob. Tempo sice zezačátku trošku pokulhává, ale já jako veterán, který seriál viděl opravdu celý musím říct, že poslední díl (film) je tak nabitý emocemi, že jsem to až nečekal. Po dokoukání celého seriálu jsem se na film díval trochu jinak, hlavně kvůli emotivnímu loučení, a musím říct, že pět hvězd za celek a humorný přínos několika generacím je opravdu málo. Legenda, která nestárne. ()

chrispe

Řekla bych, že tento film je důstojným rozloučením s oblíbeným seriálem. Byl akorát tak hořký, aby se nezpronevěřil atmosféře seriálu a já jen lituji, že jsem se na něj dívala v TV, protože byl pro mě o 40 minut delší díky prošpikovaní reklamama. A to se nevyplatí. ()

tranquill

"A je to tady, tohleto je zvuk míru!" Ano, je to celovečerní nostalgické rozloučení se seriálem. A také s válkou. S válkou, která je nesmyslná ve své podstatě a je těžké její útrapy překonat, nejen po fyzické, ale především po psychické stránce. Proto zde asi převládá antimilitaristická dramatičnost místo vtipu, nadhledu a černého humoru, které jsme si dosyta dopřávali během seriálu. Ale bez nich by se asi naši hrdinové tohoto závěru nedočkali... ()

Sosak

Poslední a závěrečná díl svému seriálu ostudu rozhodně neudělá. Na vtipu nic neztrácí a jsou tam i nějaký ty hořký momenty. Příjemné rozloučení se s oblíbenými postavami. ()

HoR

"Ty posíláš šílence zpátky na místo kde se zbláznil ?!" Tešil som sa na tento posledný diel, no po záverečnom "goodbye" mi začal veľmi chýbať. ()