Agentka FBI je zatažena do vyšetřování kolegy ohledně nadpřirozena. (Disney+)

VanTom

Výborný pilot, který Akta X zcela charakterizuje, uvádí na scénu sympatickou dvojici (ale je zde už i nemluvný "muž s cigaretou") a představuje budoucí styl případů plných tajemna, konspirací i nadpřirozených záhad. Rozhodně dokáže natěšit a nalákat na další epizody. ()

mrx.friend

Píše se páteční večer 10. září roku 1993, americká televizní stanice FOX vysílá pilotní epizodu projektu, kterému se dostává názvu Akta X...a tady to všechno (a nejenom pro mě) začalo...naprostý fenomén, který pohltil diváky na celém světě...na obrazovkách dosud neviděné (alespoň né v tak kvalitním zpracování) mysteriózní příběhy a jemně zpracovaná tématika UFO včetně konspirací americké vlády odvolávající se např. na tak známé náměty a události související s mimozemšťany jako je Roswell a nevadská Oblast 51...právě tento seriál s největší pravděpodobností spustil tvorbu ostatních podobných boomů, které v něm nepochybně berou inspiraci a přinejmenším já je musím označit za jakési podřadné odnože, které se Aktům zkrátka nikdy nevyrovnají...více o obsahu seriálu samotném se rozepíši zde a pro ty, co ještě nepochopili--- samozřejmých pět hvězdiček... B-) ()

vitekpe

Pilot k jednomu z nejlepsich tv pocinu vubec, a navic (z meho pohledu) take zacatek jednoho z nejkrasnejsich vztahu ustredni dvojice, ktery lze v tv serialech videt... + Bohyne Gilli, tehdy neco pres 20... :-))) ()

Arkanoid

Skvelá kamera výborne zaznamenávajúca exteriéry zaujme, avšak pozornosť dostáva najmä ústredná dvojica vyšetrovateľov, Mulder-Scully, v podaní D. Duchovneho a G. Anderson. Pre znalého diváka najkultovejšie vyznieva Cigarette Smoking Man, čo dodáva udalostiam tajuplnú atmosféru. Už prvý prípad vynára viac otázok, ako odpovedí a necháva vyniknúť Mulderovu otovrenú myseľ v súboji s racionalitou Scullyovej. Na plný počet to nie je, ale ako úvod do seriálu rozhodne vydarená epizóda. ()

KoRner

Fajn navnadenie na ďalšie diely jedného z najkultovnejších seriálov všetkých čias. A ten telefón išiel preto, že klasický drôtový telefón nemá nič spoločné s elektrinou ;-) ()

Loki_Six

"By reputation. Um... He's an Oxford-educated psychologist who wrote a monograph on serial killers and the occult, that helped catch Monty Props in 1988. Generally thought of as the best analyst in the Violent Crime section. He had a nickname at the Academy..."Spooky" Mulder." ()

derryl

Seriál Akta X mne vždy dostane, zvláště první epizoda, v níž je obsaženo vše co mám na seriálu rád: záhada, mysterium, neodhalená fakta, temné stránky lidské duše, ufo a další ingredience, které dělají ze seriálu Akta X úžasnou podívanou. ()

Ještěřák

Velmi kvalitní, ostatně jako celá první série. Hlavní charakterové rysy Muldera a Scully se hned zkraje hezky vybarvily. Bláznivá scéna s bláznivým Mulderem se sprejem ("X") v oregonském lijáku je prostě nezapomenutelná. Co to děláš? -- Ani nevím. ()

J*A*M*A*L

První epizoda a první styk z asi nejzajímavějším a nejlegendárnějším seriálem všech dob.Nedopadlo to zrovna podle mých představ, ale nebylo to vůbec ic hrozného, jenom trošku slabší díl. ()

Yoss

Klasický diel Aktov X, ktorý nemám veľmi v obľube, keďže sa týka témy únosov mimozemšťanmi. Ako úvodná časť do seriálu OK, ale len ako povinná jazda s ohľadom na zoznámenie Muldera a Scully. A takisto poteší vsuvka so všadeprítomným a sprisahaneckým Smoking Manom. ()

Yokolobuna

Slabší čtyři a to zejména za ten potenciál. Zpracování kapánek pokulhává prakticky na všech frontách. I hlavní hrdinové hrají tak trochu podivně a neuvěřitelně, ale to se postupným sžitím s postavami pravděpodobně zlepší. ()

husokachna

Nostalgie je mrcha ošidná. Žral jsem Akta X, miloval je, jako asi každej z naší generace. Fox byl největší bojs a Dana středobod vlhkých snů. Když jsem si ale pro radost pustil s (velkým) odstupem času pustil pilotní díl, shledal jsem, že je to tak blbý, až jsem se musel smát. ()

Pc

Akta X jsem měl rád odmalička sice jsem se pak večer bál a nespal až do půlnoci,ale teď když vyšel film tak jsem si ho půjčil a koukl na to 4x což znamená že je to dobrý, hezky udělané, docela jsem se u toho lekal, prodtě dobrý. ()

Endavour

První díl mě malinko zklamal v tom, že se prakticky nic nedozvíme o životě sličné agentky Scullyové předtím než nastoupila do práce s Mulderem a dostala první případ, jenž byl zároveň křest ohněm. Lesní zápletka byla nicméně vynikající a já se těším na další blízká setkání "třetího druhu". :) ()

Eluin

Tento seriál je pro mě velký kult. Netřeba komentovat dále. Snad až na poslední dvě série, které jsem bohužel moc navíc ani neviděl, se mi to celé nadmíru líbilo. ()