Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

Frenegonda

S Almodovarem je u mě potíž. Jeho filmy jsou VŽDY DOKONALÉ. Vždycky je to něco jiného. Vždycky mě to sebere a odnese někam pryč. Miluju jeho styl vypravění i krásné pointy. ()

kalap

Toľko krásy, čistoty a kryštálového smutku ak prejde tvojim peklom azazeli, buď si istý chlapče že sa ti v tom pekle poriadne ochladí. ()

sek

Další velmi rafinovaná a velmi odvážná podívaná Mistra Almodóvara, která opět zachází s banalitou a sentimentem obdivuhodně přímočarým a účinným způsobem. Tentokrát ale přece jen lehce vykouknou drápky spekulace. ()

Violeta

Pedro dává do svých filmů duši. Díváte se na ně a čtete v jeho duši. Nechává vás číst mezi řádky, kroužit kolem ní, ale dotknout se nemůžete. On se naopak směle dotýká míst ukrytých hluboko ve vaší duši. Jak je možné, že něco naprosto ohavného vám v jeho podání vůbec ohavné nepřijde? Nepřijde vám to snad ani ujeté a perverzní, naopak. V jeho podání je to počin člověka, který hluboce miloval, věřil, naprosto propadl své iluzi až do té míry, kdy ztratil poslední zbytky soudnosti. Pro mě nepochopitelné. ()

berusche

Almodóvar v tomhle snímku také mluví a to s takovou rasancí, že se nezapře. Považuji tenhle kousek jeho dlouholeté tvorby za to nejlepší, dokonce také bez Penelopé, což potěší nejednoho nefandu této krásky. Vztahy, které tu vykresluje, prostředí, které zvolil, dialogy (včetně až banálně znějících monologů), herecké obsazení a celková snaha prokázat, že beznadějnost nemusí vždycky mít jen jeden závěr jsou přesně takovou hrou, kterou vítám, oceňuji a zároveň vždy doufám, že není poslední...Musím přiznat, že stále více zbožňuji tu jeho touhu vykreslit jednání a myšlení postav do takové hloubky a to k tomu drazí nepotřebuje okázalost. Ten otisk tam vždycky zasadí cíleně, přesně a koukatelně. ()

easaque

4* s chutí na Almodóvara jsem si opět připomenul tento známý kousek. Jak je u režiséra zvykem, tak se v emočně vypjatých scénách objeví extra vyšinutý charakter, kterého se máme snažit pochopit. Stylově je to příjemný a herecky dobře obsazený snímek, na který se dobře kouká. Za mě má určitě 4 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Veľmi dobrý film, ale k dokonalosti niečo tomu ešte chýbalo - možno keby tak často neboli preskakované časové pasáže (občas trvajúce aj celé mesiace) a potom zostali niektoré časové úseky fakt doslova prázdne... Ale bol to ten typ filmu, kde som bol toľko krát presvedčený, že presne viem ako sa to bude vyvíjať - a za každým to predsa bolo úplne inak. Zaujímavo to začalo, ešte zaujímavejšie sa to vyvinulo a nečakane skončilo. Vynikajúci scenár Pedra Almodóvara, od ktorého som zatiaľ toho videl pramálo (a myslím, že v najbližšom čase to budem musieť napraviť). Tento film bol z tých, ktorý v človeku zanechal silný dojem - až taký, že ho človek nevie ani identifikovať, presne ako tu niektorí písali - tento film vás skôr umlčí a všetky tie emócie treba jednoducho len vstrebať. Veľmi sa mi páčil nielen samotný dej a jeho zvraty, ale samozrejme aj tá retrospektíva, ktorá odkrývala rúško neurčitej minulosti. Najviac ma však dojímal ten dobrosrdečný chlapec Benigno, ktorý dokázal svoju platonickú lásku brať ako rovnocennú živú bytosť - a to aj napriek bdelej kóme. ()

Martin741

Och jaj. To bola zase konina. Pribeh a dejova linia je tuna ciste sci fi a vakuum, herci otrasni a ja aby som sa xmrti ufilozofoval nad kazdou jednou vetou, ktoru vo filme predniesol kadejaky mental a psychopat. To vsak nemam rad. A to tak, ze velmi! 20 % ()

Silverluv

Mé první setkání s Almodovarem. Zajímavý, nevšední, kvalitně zpracovaný a zrežírovaný scénář. Propracovaná psychologie postav. Film v člověku zanechá spoustu otázek. Pěkné... ()

Crawler-D

Mluv s ní na mě zapůsobilo jako laciná televizní inscenace, kterou by televize Prima zakoupila na sobotní odpoledne. Filmu chybí výraznější a ryzejší emoce a zajímavější herci. Jinak téma filmu je velmi zajímavé, ale ve filmové podobě se dost vleče ()

tomtomtoma

Přepsáno v dubnu 2020.,Filmové dílo Mluv s ní je umné účelové využití politické korektnosti pro společensky kontroverzní zamyšlení nad spletí souvislostí trestného činu, jehož charakter nejvíce rozohňuje mravnostní standard společnosti. Pedro Almodóvar opět ve svůj prospěch zkušeně ovládá křik emocí a křivky temperamentu telenovel, chtíč a potřebu niterného naplnění vkládá do podob lásky, psychoanalýza podává důkazy o mrzačení vnitřních světů, výstřednost událostí se stává autorovou denní obsesí a uměleckou rutinou. Vystavuje kontrastní formy toho, čemu snad můžeme říkat láska, porovnává schopnost dávání, empatie a obětování, také dráždí soucitem překračování běžně akceptovatelného morálního omezení. Ironie osudu je ozdobou, jasným vítězem obrazů jest v rozporuplnosti pocitů. V hlavní pozornosti zájmu je Benigno Martín (velmi zajímavý Javier Cámara), ošetřovatel. Freud a jeho psychoanalýza jsou účinným prostředkem ke kontroverznímu podání směsice laskavosti a pozornosti se zdeformovanou představou o stavu intimního naplněni. Důležitou postavou je Marco Zuluaga (příjemný Darío Grandinetti), citově snadno zranitelný novinář a spisovatel turistických průvodců. Vědomí vlastní slabosti dokáže projevit náklonnost lidskému smutku a osamělosti. Hlavní ženskou postavou je zde Alicia Roncero (zajímavá Leonor Watling), mladá tanečnice v kómatu. Nehoda a zlomyslnost osudu jí dává druhou šanci přes čin morální kontroverze. Zneužití se tak stává vzkříšením. Výraznou postavou je také Lydia González (pozoruhodná Rosario Flores), pružná a hrdá matadorka býčích arén. Vztah je výsledkem stavu ublížení, ale naplnění je osudem již předem rozdané. Z dalších rolí: stavem citově rozervaný matador Niño de Valencia (Adolfo Fernández), Aliciin otec a psychiatr s pochybností Dr. Roncero (Helio Pedregal), zvratem skutečnosti osobně zaskočená ošetřovatelka a Benignova kolegyně Rosa (Mariola Fuentes), Aliciina láskyplná učitelka tance Katerina Bilova (Geraldine Chaplin), hlavní lékař pacientů v kómatu Dr. Vega (Roberto Álvarez), pracovně vytížená Lydiina sestra (Ana Fernández), zvědavá domovnice (Chus Lampreave), vyústěním smrti rozmrzelý ředitel věznice (Juan Fernández), contemporary tanečnice představení Café Müller (Pina Bausch a Malou Airaudo), či zpěvák procítěné písně Cucurrucucú Paloma (Caetano Veloso). Film Mluv s ní je výstřední rutina a efektivní pochopení principů politické korektnosti pro možnost kontroverzního zobrazení společensky provokativních poloh lásky. Pro mě osobně je vedle niterné rozervanosti tou přidanou hodnotou Pina Bausch. ()

laik_60

ďalší výborný Almodóvar. Krásne precítené vnímve ... po rokoch lapaloma v nadhernom prednese ... hned som si ju musel zopakoať v yutube :) A vetu KONIEC LáSKY JE JEDNA Z NAJSMUTNEJˇšíCH VECÍ NA SVETE, tak takú vetu môže vysloviť iba ten, kto to zažil.. Plných päť bodov ()

Phos4rus

Lepsi nez Vse o me matce, nemohu si pomoci... Vic asi film pro muze,zeny musej byt prekvapeny zjistenim,ze muzi taky dokazou milovat jednu zenu celej zivot. Je to uzasne jemnej film, s perektnimi herckymi vykony,vse podtrhuje skvele vybrana hudba. Film ve vas zustane,je to tiha do duse,zaroven vsak ve vas vyvola pocity,ze zivot utika a je urcenej k tomu,abychom jej prozili naplno- ne vsem se to podari,ze... ()

Wormboy

Nie som ziaden extremny milovnik Almodovara.Jeho filmy pokladam za viac nez dobre,pre mna vsak nie vynimocne. Musim vsak uznat, ze Hable Con Ella je skutocne velmi pekny film,ktory ma nenechal chladnym.Zaujimavy a citlivy pribeh,pekna hudba,zrucna rezia,inteligentny scenar,viac tentokrat uz naozaj nepotrebujem. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)