V žáru královské lásky

The Flames of Royal Love

Komedie

Československo, 1990, 87 min

• Radyo

U některých scének jsem se zasmál, ale ani trochu si nejsem jist, zda byly myšleny jako vtipné, či zda prostě byly jen směšně trapné. Jako celek tenhle film patří do trezoru, ne snad pro "zakázané myšlenky", ale prostě proto, že jde o snůšku zhovadilostí a trapností a bude lepší, když už jej nespatří žádné lidské oko.(1.9.2003)

• Enšpígl

Tolik mých oblíbených herců v jednom filmu bylo pro mě lákadlo. Po skončení jsem si říkal , že někdo je asi magor.(27.10.2006)

• gouryella

Vilda je fakt magor a asi to ani nemusi hrat :-))(23.3.2011)

• Radek99

Oproti provokativní knižní předloze Ladislava Klímy slaboučký odvar, pryč je obsese, filosofické přemítání, literární iluzivnost a horečnatost textu, zbyla trocha sexuální deviace, zajímavé herecké obsazení a trocha té odvahy experimentovat a ovládnout látku, která je sama o sobě vrcholem nekonvenčnosti... Tohle je ovšem čiré umění pro umění...(26.2.2007)

LFŠ 2009 Dobrý argument pro ty, kteří tvrdí, že komunismus neměl nikdy padnout. Něco tak špatného, a přitom v oné špatnosti důsledného, může natočit jen taková osobnost jako Jan Němec. 10/10(31.7.2009)

• igi B.

Nepovedený zmarněný experiment, po němž se muselo i Klímovi klíma v hrobku vydýchat... Viděno hned tenkrát, rychle zapomenuto...:-( P.S. Mám rád knížky Ladislava Klímy, takže v tom to opravdu není...(23.2.2006)

• NinadeL

Jan Němec? Jan Němec. Ale projekce na Cable Plus po roce 1995 měla větší kouzlo, než dnešní primetime na CSF.(20.10.2009)

Dostala jsem chuť přečíst si knihu.(7.6.2015)

• Ony

Opět se ukázalo, jak jsem zoufale bláhová. Myslela jsem si, že když to natočilo takové jméno na motivy mé milované knihy, když představitelé hlavních postav naprosto přesně typově sedí a ve vedlejších rolích se objeví takoví frajeři jako Jirka a Bolek, tak to prostě nemůže být tak špatné. No, ale je to opravdu hrozné; co do obsahu nemastné neslané, po technické stránce docela srandovní.(28.12.2007)

• paascha

Němec není právě režisér, kterého bych obdivoval, ale snad za odvahu, nebo drzost?, s jakou se vrhnul do Klímy si aspoň jednu hvězdu zaslouží. Dohromady s Žižkovskou věží a Landovským:-)(11.9.2007)

Polistopadová adaptace Ladislava Klímy v duchu Krále Ubu. Estetika záměrného neumětelství, kýče a hnusu. Ti, kdo četli Klímovu předlohu (Utrpení knížete Sternenhocha), by od toho raději moc čekat neměli. Němcovu subverzivní estetiku lze buď přijmout nebo odmítnout úplně.(17.3.2009)

Velmi bizarní podívaná při které jsem na mnoha místech vybuchoval smíchy. V některých momentech sice občas nudné, ale většinou se hned stane nějaká šílenost, která rozproudí krev. Také mě celkem bavilo porovnávat s Mechanickým pomerančem, hlavně příbytek pana knížete byl barevným provedením velice podobný. 60%(10.12.2012)

• Crocuta

Jako klímovská adaptace podprůměr, herecky průměr, opravdu mne zaujal jen expresivně hrající Pavel Landovský v roli Démonina otce. Jinak stojí za zmínku snad jen celkem zajímavá moderní stylizace snímku, ale Klímu tu čtenář jeho knih hledá marně...(11.9.2007)

• SeBig

Může mi někdo říct jak mohl někdo natočit takovýhle film?? Opravdu zhovadilost.(5.4.2013)

• triatlet

Kniha - jedno z největších utrpení. Snaha o provokaci autora neomlouvá. Film - zbytečný.(21.3.2016)

Kdo chce pochopit co byla ranná devadesátá léta u nás, měl by vidět tenhle film.(7.2.2011)

V rámci českého filmu tahle magořina asi opravdu nemá obdoby. Popsal bych to jako takovou obhroublější a neumětelštější jodorowštinu. Němec se po revoluci očividně naprosto utrhl z řetězu a narval do filmu všechno, co ho právě napadlo. Na natáčení musela být asi pořádná sranda. Čok byl však úžasný a za dlooouhé nohy Ivany Chýlkové musím alespoň půl hvězdičky přidat :).(21.12.2011)

• honajz

Vždycky jsem tvrdil, že Jana Němce "dělala" Ester Krumbachová. Bez ní pan režisér nedokáže sám sobě určit hranice, kdy už to ještě jde, a kdy už je to trapné a přehnané a přeplácané. Ester by tomu dodala myšlenku, pocit, atmosféru. Jen Němcovou silou je z toho ale nepovedený a uřvaný, zmatený paskvil.(10.5.2013)

Dokonalé, dokonale špatné. Na poli „estetiky hnusu“ Němcův (post)revoluční opus osciluje někde mezi pokřivenou bizarností Alejandra Jodorowského a zvrácenou oplzlostí Johna Waterse. Vilém Čok jako obscénní a neduživý vládce dohlíží na své pražské knížectví z výšky žižkovského vysílače. Ivana Chýlková exceluje v roli jeho jedním dechem submisivní i dominantní milenky. Ve scénách, kdy v deliriu fluše do kamery, silně připomíná fame fatale newyorského undergroundu Lydiu Lunch. Mistrovské, ale od Němce přece jenom nikoliv příliš překvapující. Že by Mučedníci lásky let 90. na Klímovy motivy.(14.8.2010)

• maseer2

Hynku, VILÉME, Jarmilo !(20.6.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5