Epizody(9)

Klukovský klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – zjistí, že v temné čtvrti Stínadla se cosi děje. Starý kostelník jim vypráví příběh osiřelého zámečnického učně Jana Tleskače, který byl zároveň zvoníkem v kostele svatého Jakuba ve Stínadlech. Tam také za záhadných okolností zahynul pádem ze zvonice. Rychlé šípy podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území. Ve zvonici najdou Tleskačův deník, ve kterém chlapec píše o jakémsi svém vynálezu. Jeho plány ukryl v kovovém hlavolamu, zvaném Ježek v kleci. Návod na vysvobození ježka z klece je v deníku podrobně popsán. Kde se však hlavolam nachází, to musejí Rychlé šípy teprve zjistit. Není to jednoduché: ve Stínadlech totiž vládne drsný chlapecký gang Vontů... (Česká televize)

PKD

Tento seriál jsem miloval jako kluk a i dnes po těch letech je stále výborný. Dosti tomuto též nahrává fakt, že je čb a tím pádem ještě ponuřejší, než předloha. ()

fragre

Seriál má své mouchy, ale nostalgie pracuje a ponurá Stínadla jsou v černobílém provedení nádherná. Maska Širokka byla působivá, ale pro mne byl nejstrašidelnější nedlouhý záběr, kde se do obrazovky obrátil muž s vyrážkou/nádorem na obličeji. To ve mně hrklo. Velkou chybou je absence Bratrstva kočičí pracky. Jak je mohli tvůrcové seriálu vynechat? ()

blackrain

Jako malou mě děsila ta těžká atmosféra a všudypřítomná tma. Postava Jaroslava Moučky mě strašila po nocích. Napětí a tajemno je velmi dobře servírováno a dávkováno. Taky jsem uměla ježka z klece vyndat za zády. Dnes už to neumím. Přišly jiné věci. ()

raimi

Ten Mirek Dušín se tvůrcům nepovedl. V komiksech to je hoch atletické postavy, tady pytel brambor se svěšenýma ramenama, kterej navíc vypadá mezi ostatníma Šípákáma, kteří jsou o dvě hlavy menší, jako pedofil. Ale Stínadla vypadají parádně. ()

rt12

Foglar to byla moje četba. I teď, když si chci odpočinout, vezmu komiksy Rychlých šípů a hned je líp. Takže ty **** jsou jasné. ()

Rakosnicek77

Jestli v pohádce S čerty nejsou žerty, exceluje Hynek Bočan na pohádkové scéně, tak na té seriálové je to určité právě tohle zpracování, snad nejlepší Foglarovy knihy o dobrodružství legendárních Rychlých šípů. Jaroslav Moučka jako tajemný Em, Roman Skamene jako červenáček a třeba Jaroslav Satoranský v roli velkého Vonta. Tahle verze Záhady hlavolamu je úžasně natočená, tajemná, záhadná a hlavně skvěle obsazená. Vždy se na ni podívám rád a s chutí znova. ()

Damiel

90 % - Škoda, že Bočan netočil v exteriérech, Praha byla tehdy ideální, dneska by to už v opraveném a reklamně polepeném centru nešlo... ()

Rosalinda

Seriál mého dětství. Pořádně tajemný, chvílemi až strašidelný s dokonalou atmosférou staré Prahy umocněné černobílými obrázky. Viděno dětskýma očima, uchováno ve vzpomínkách. Nechci si je kazit, takže znovu už se nedívám. Těšila jsem se tenkrát nedočkavě na každý díl. Hltala jsem foglarovky jednu za druhou (některé tehdy ještě vydávané samizdatem), ale dech Stínadel s tajemným Širokem byl nejpoutavější. "Losnu, nebo Mažňáka?" "Já nevím, třeba Bahňáka." :-) ()

Thomassi

Záhada hlavolamu byla moje možná nejoblíbenější foglarovka. Už televizní verze z roku 1993 byla velmi dobrá, přesto jsem se k tomuto seriálu dostal až teď. A právě seriál je možná věrohodnější než film, na druhou stranu film mi přišel působivější. Přesto i tak se jedná o devět krásných dílů, které svojí délkou vůbec nenudí a člověk je hltá jedním dechem. Je to nezapomenutelné dobrodružství, které mě zřejmě neomrzí v jakýchkoli letech. ()

FilmFan24

Takhle nějak jsem si při čtení knížky Stínadla představoval...Nadmíru povedené televizní zpracování kultovního románu Jaroslava Foglara. ()

Anglie

Velice věrná a velice pěkná adaptace Foglarova románu. Zajímavá je role Romana Skameneho jako Červenáčka. A Tříska jako Širokko prostě nemá chybu!! ()

Petroff

Bezvadnej seriálovej Foglar... Co mi vždycky vadilo: že Mirkovy Dušínovi tu je asi 20 a Jarka Metelka je cikán. ()

janek85

Tady tato verze natočena podle románu Jaroslava Foglara, se mi zdála nejlepší a nejpřesnější, pak je tady ještě jedna Záhada hlavolamu (1994), ta je spojena v jeden film a to právě mi nedá a musím dát zapravdu, že tato je lepší. Tady jsou lepší herci, jsou tady takoví více otevřeni, než v té nové, ale hudba je rozhodně lepší v té druhé. Celkový dojem:Hrozně moc rád jsem četl, čtu a budu číst Rychlé Šípy a vždy mi to přineslo nějakou radost, pobavení, moudro...93%Přístupnost:přístupný ()

BoredSeal

Tvůrci se určitě potýkali s tím, kolik toho z původní knížky přenést na obrazovku - proto nechápu, že příběh seriálu je zpatlanec z prvního dílu Záhady hlavolamu a zároveň dvojky Stínadla se bouří, jednotlivé události autoři prohazují jak se jim hodí, často nesmyslně - např. pro neinformovaného zbytečná několikaminutá scéna s listem gingko biloba. Jako otrávený ortodoxní fanda bych dal i tři hvězdy, ale vizuální stránka seriálu je úžasná a zjevně nákladná, až se nechce věřit, že všechny ty chátrající domy jsou v ateliéru - dokonce se podařilo i obsazení a za úspěch s dvojníky Rychlých šípů tleskám. Celkem věrohodně se přenesly i jejich charaktery (vždycky jsem si myslel, že Mirek Dušín je čestný robot a ten herec tomu odpovídá). :-) ()

rakovnik

Super atmosféra, napětí, podobně jako v knihách a časopisech. Hltal jsem každý díl, stejně jako psané příběhy Rychlých šípů. Každý díl mi velmi rychle utekl a lituji, že nebylo natočeno více podobných seriálů či filmů, protože námětů od pana Foglara je dostatek. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu