Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mise byla splněna, Picard a Dat se setkali se Spockem. Od Spocka se dozvídá, že Spock chce sjednotit Romulany a Vulkánce. Po tom všem, co Romulané provedli, málokdo věří, že by o sjednocení měli zájem. Posádka Enterprise vyšetřuje krádež vulkánské zásobovací lodi. Stopy je zavedou k bývalé manželce pašeráka zničené lodě. (Varan)

(více)

Recenze (5)

RedRose 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je to až ikonické! Otec celého univerza Gene Roddenberry umírá a na jeho počest se ve výborném dvoudílu setkávají Spock, Picard a Data na Romulanské půdě, kam je přivezli maskovaní Klingoni! Spock se tímto se Star Trekem fakticky rozloučil, ale v roce 2009 ho ještě přemluvili, aby svou postavou restartoval celou časovou osu univerza!! Jednoduše parádní i po těch letech a souvislostech. ()

Reklama

Setcet 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Potřebujeme rozluštit romulanské kódování, na čemž Klingonská říše pracovala neúspěšně roky? Není problém, Data to vyřeší za jeden večer. Potřebujeme komunikovat s Enterprise, aby to Romulané nezpozorovali? Není problém, přilepíme svoje zprávy na jejich depeše. Proč nepřiletí 20 romulanských válečných ptáků na orbitu Země nebo 20 klingonských dravců na Romulus, když je to s maskováním zjevně tak jednoduché? Proč nevyzradí proradný romulaský senátor jejich loď? Proč nechávají Romulané tři nejnebezpečnější mozky federace bez dozoru? Dvojdíl tahající se za pindíka nad logikou je jedním z nejlínějších a nejnelogičtějších nesmyslů v TNG univerzu. Proč proboha všechny díly s postavami z TOS jsou v průměru horší než zbytek seriálu? ()

sirien 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ten jeden rozhovor Data se Spokem v sobě má víc Star treku, než všechen novej bullshit track od JJ po "Picarda" dohromady. Jinak samozřejmě křesťané v Římě - teda, Vulkánci na Romulusu, jsou zpracovaní velmi dobře. Škoda, že logiku celé zápletky boří existence Romulanské neomezené maskovací technologie, ale za to scénáristé dílu nemůžou (ostatně ona tak trochu boří celou logiku vztahu Romulanů s Federací, takže...) Každopádně to je excelentní star trek díl - napětí, minimum účelné akce, optimistický idealismus, charakterní protivníci, Romulané, co mají Plán... ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Legendární setkání Spocka s Picardem a Datem. Kam se na to hrabe STVII:Generations. Ačkoli se epizoda odehrává 80 let po STVI Undiscovered Country, na jehož události se tak odkazuje (Khitomer), je natáčená ve stejném roce a Spock vypadá prakticky stejně. V tomhle roce se Nimoy definitivně rozloučil se Star Trekem (když nepočítám Futuramu nebo JJ-parodie). Mark Lenard skončil hereckou kariéru úplně. A jak je napsáno ve věnování na začátku, Gene Roddenberry zemřel. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama