Makistská loď vedená veliteľom Chakotayom (Robert Beltran) sa pri úniku pred Cardassiáncami pokúsi schovať v plazmovej búrke. Po zásahu tetryonovým lúčom však zmizne. Keďže na palube bol aj dôstojník hviezdnej flotily, U.S.S. Voyager na čele s kapitánkou Kathryn Janewayovou (Kate Mulgrew) dostane úlohu preskúmať čo sa stalo. Stihne ich však rovnaký osud a naraz sa ocitnú na druhej strane galaxie 70 000 svetelných rokov od predošlej polohy. (koba)

Galadriel

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pilotní díl Voyageru nastartoval celou sérii na plné pecky. Žádné otálení, posádka vedená kapitánkou Janewayovou, která má moje obrovské sympatie (jednak ať žije emancipace a jednak pro svoje morální zásady, postoje a odvahu), se spolu s Maquitskými rebely ocitá pořádný kus od domova na druhém konci galaxie. Na loď federace se kromě Maquitů dostává i párek domorodců z delta kvadrantu - okampa Kes, která je telepatka a její rasa žije pouhých 10 let a její talaxiánský přítel Neelix a také se do děje zapojí postava holografického doktora (spolu se Sedmou z Deviíti a Tuvokem nejvtipnější postava). Schéma cesty domů a odříznutí od federace, přítomnost mnoha nesourodých lidí na palubě a samozřejmě staré a známe "poznávat místa, kam se dosud nikdo nevydal" tvoří zábavu na úrovni a nezůstává "značce" Star Trek nic dlužno, ba naopak. ()

Marigold

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Narozdíl od Next Generation posádka ma´am Janewayové debutuje ve velkém stylu. Akcí nabitý pilot disponuje jak dobrými triky, tak chytrým scénářem a působivou atmosférou, která zakrývá i přeci jen trochu slabší a méně nápaditou posádku. Nicméně faktem zůstává, že Kate Mulgrew je kapitánkou na úrovni a zejména s v originálním znění má hmatatelné genderové kouzlo. Napěti v Caretakerovi jako v každém správném Star Treku neobstarává jen střetnutí s neznámem, ale i osobní konflikt, tentokrát střet posádky Federace s odpadlými Maquity pod vedením charismatického indiána Chakotaye. Pilot tak obsahuje všechno dobré, co přináší následný seriál, bez slabých míst a zbytečných mnohomluvů. Mrzí mě jen malá úloha doktora (bezesporu nejvtipnější postavy série) a mnoho místa pro Neelixe (bezesporu nejotravnější postavu série). ()

Tom_Lachtan

Bon voyage, Voyager. První setkání s novou osádkou nové hvězdné lodě. A povedené, vše "povinné" co musí obsahovat každý pilot zvládá s přehledem (představovačka postav, náznak meziepisodního děje do budoucna, vytasení se s vlastním Vulkáncem..) a dobře funguje, jenže škoda, že nefunguje ještě více, přeci jen, nástup s dalekou cestou domů mohl (a měl) být daleko drtivější a nabitější emocemi, zrovna tohle by byl ideální díl, kde by se mohlo (a mělo) dát víc důrazu na stísněnost, strach a emoce všeobecně (a co teprv kdyby někdo prokázal dostatečnou odvahu hrát si s posádkou Voyageru podobně, jako to o pár let později dělali scénáristé v znovuzrozené Battlestar Galactice). Povedený pilot, který by sice jako samostatný film obstál jen těžko, ale jako úvod k seriálu funguje bez problémů. Jsem jediný, komu přišlo, že zde byla velká inspirace "prvním" pilotním dílem originální série s kapitánem Pikem s názvem Klec? ()

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pilotný diel ku skvelému sci-fi seriálu. Predstavuje sa ďaľšia generácia Star Treku. Moja najobľúbenejšia. Posádka vesmírnej lode Hviezdnej flotily, U.S.S. Voyager NCC-74656 sa vinou mocnej, amorfnej bytosti z inej galaxie, ktorej sa hovorí "Ochranca", ocitne behom záchrannej akcie 70000 svetelných rokov od Zeme. Aj pri najvyššej možnej rýchlosti by im cesta späť trvala 75 rokov. Sú sami v neznámom kvadrante galaxie. Netušia aké nebezpečia na nich čakajú. Musia hľadať niečo, čo im urýchli návrat. Čierne diery, priestorové trhliny, nové technológie, čokoľvek... Takže pán Paris nastavte kurz k domovu. Začína sa úžastná vesmírna jazda. Štartuje "Star Trek: Voyager". **** ()

kinej

Původní Star Trek se mi dost líbí. Tohle je ale zoufale průměrné. Na to, že se jedná o pilot je příběh fatálně nudný. Navíc, nikdo neuměl pro Star Trek vytvořit tak zajímavé postavy jako jeho tvůrce Gene Rodenbery. Nejhorší ze všech je Neelix, který sráží už i tak slabé portfolio charismatických postav. Pak je tu herecky afektovaná poloklingonská inženýrka, křečovitá kapitánka nebo černošký Spock. Zápletka pilotu je také méně než obyčejná. Scény na virtuální farmě jsou tak trapné, až se z toho koušu do jazyku. Nepřátelská rasa připomíná spíš rastamany, než mimozmšťany a masky i kostýmy krom uniforem jsou hrozné. Snažil jsem se, aby se mi Voyager líbil, snažil jsem se tam najít, co se mi líbí na klasickém Star Treku, ale ono to tam není. ()

• V titulkách první epizody není u Tuvokova jména uvedena hodnost, aby ho diváci předem neidentifikovali jako tajného agenta Hvězdné flotily. (Galadriel)
  • V příběhu se píše hvězdné datum 48 315,6. (Terva)