Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail … a  musí si hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess. Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne Tessin nápad na výhodnou obchodní transakci. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Hodlá transakci uskutečnit spolu s jistým Jackem Trainerem. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama… (TV Prima)

anniehall

3,5* Skvělé herecké výkony, úžasná ústřední píseň Let the River Run od Curly Simon a zručná režie Mike Nicholse. Nic víc, nic míň. Je to jemná, zábavná komedie, která potěší i po letech a nic hlubokého neřeší. Možná, kdyby se scénárista ještě trrochu zasnažil a propracoval jednotlivé figurky o trochu víc, mohl by to být vynikající film. ()

slunicko2

Hlavu na byznis a tělo na hřích aneb Manhattan CInderella Story. 1) Režisér kvalitních filmů Mike Nichols s pomocí špičkového hereckého ansámblu vypráví popelkovskou pohádku o self made woman za pomoci vtíravé hudby (Let the River Run od Carly Simonové - Oskar, původně zvaná Hymna Wall Street) a krásných obrázků Manhattanu (včetně interiérů z dnes již neexistujících Dvojčat). Ano, tak nějak jsem si život v Americe představoval...zpoza železné opony. Can I get ya anything? Coffee? Tea? Me? 2) Doporučuji ctěné pozornosti typicky americkou diskusi na IMDb, která řeší zásadní věci. Když Tess lhala o své sociální roli, zaslouží si nakonec povýšení (48 diskusních příspěvků)? Je politicky korektní oslovit Katharine na konci bone ass? Jack Trainer si při odchodu ze záchodu, považte, neopláchl ruce, for God´s sake (43 diskusních příspěvků). 3) You can bend the rules plenty once you get to the top, but not while you're trying to get there. And if you're someone like me, you can't get there without bending the rules. 4) Snímek plný dobré pohody a základních životních rad: Dress shabbily, they notice the dress. Dress impeccably, they notice the woman - Coco Chanel. ()

rt12

Můj první film na VHS kazetě, srdeční záležitost. Nesympatická ,,kostnatá prdel" Sigourney , ještě krásná, plastikami nedotčená Melanie a Harisson tak charismatický a spravedlivý. Ach ...... ()

FilmFan24

Příjemná komedie z konce osmdesátých let. Účesy hereček jsou nepřehlédnutelné a charakteristické pro toto období. Obzvlášť Joan Cusack to teda fakt "sedne"! Po letech znovu viděno na Blu-ray (14.01.2015) a musím svoje hodnocení upravit na plný počet...tahle komedie si to fakt zaslouží! ()

dyfur

....v kine mňa to až tak neoslovilo,neskôr som prišiel nato,že je to vlastne super...no človek má občas dlhšie vedenie...taká rozprávočka,ale natočená tak,že tomu človek verí,resp.-chce veriť.Herci boli asi fyzicky v ich TOP forme.... ()

OG_Swifty

Harrison Ford v době svý největší slávy (anebo těsně po ní), Sigourney Weaver rovněž a Melanie Griffith v její životní roli. Zbytek je casting. Film je z konce 80. let, což bezpečně poznáte podle značně excentrickýho líčení, ale zároveň poměrně sexy garderoby (alespoň pokud jde o negližé). Mno a jinak je to takovej ten stokrát viděnej příběh o Popelce, což není až tak podstatný. Podstatný je, že nejlepší scéna je hned v úvodu, když jí zkoksovanej Kevin Spacey pouští "omylem" v limuzíně porno :D :D ()

Martin741

Pracujuce dievca, teda Podnikava Divka je opat kvalitny film od rezisera Mikea Nicholsa /Absolvent 1967, Carnal Knowledge/. Weaver je nadherna, hoci teda velmi nevie hrat a nikdy nemala herecky talent Grety Garbo, Melanie Griffith bola tiez na urovni a uz je aj o cosi lepsia herecka nez Weaver. Herysn Ford uz vobec nevie hrat a pravom po roku 1989 vyhasol, vsimol som si aj Olivera platta a mne nesympatickeho Kevina Spaceyho. No ale hlavne je to slusna konzervacka, i ked viac exterierov bych len privital : 90 % ()

danecek24

46. Zlatý Glóbus za rok 1988 - cena (4) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Melanie Griffith, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Sigourney Weaver, *Nejlepší filmová píseň - "Let the River Run" - Hudba a text Carly Simon + nominace (2) - Nejlepší režie - Mike Nichols, Nejlepší scénář - Kevin Wade ()

zette

Takova naivni a nenarocna komedie, ktera sotva necim zaujme. Zadna sympaticka postava, lehce kycovity namet. Z hercu urcite vynika S. Weaver, skoda, ze nedostala vice prostoru. ()

pakobylka

----- "Budeme mít, co si zasloužíme." ----- Nemůžu říct, že bych je měla nějak zvlášť v lásce ... všechny ty krásné, ambiciózní a PODNIKAVÉ dívky - ať už si říkají Tess nebo Katherine. Častokrát bývají svolné i k cílevědomé chůzi přes mrtvoly (v přeneseném slova smyslu, pochopitelně) ... za vidinou oslnivé kariéry - přesně v duchu amerického snu, který jim popletl ty jejich krásné, ambiciózní a PODNIKAVÉ hlavinky. Neodpočívají ... prakticky NEŽIJÍ své životy, neboť kráčejí neúnavně kupředu a ani na vteřinu nepolevují ve svém úsilí - bez ohledu na to, zdali je zrovna někdo podrazil či nikoli. Jsou velice učenlivé - a nechybí jim bělostné zoubky ani ostré drápky ... pravda - menších, kočičích rozměrů. Nicméně Tess jsem ochotná vzít na milost, neboť zápletka se utěšeně a naoko cudně zaplétá, aby se mohla ve finále dle očekávání zase efektně a už bez známek studu rozplést ... vždy připravena nezávazně pobavit sebe i vás, což dokážu ocenit ... 3,5* ()

Juto

Nejde o film na ktorom sa smejeme, hoci sa tu nesie veselý tón, ktorý sa tiahne konzistentne po celú dĺžku filmu. Hlavným faktorom je Melanie Griffith a jej nevinný vzhľad a príjemný hlas. 6/10 ()

Plangi

Jedna z nejlepších hollywoodských romantických komedií. Osmdesátá léta jak vyšitá...přestylizované účesy, líčení, oblečení, emancipace, kariérismus a láska mezi stohy smluv. Bohužel herecky je to v pořádku u všech kromě hlavní hrdinky, Mel Griffith, která se umí jen na pár způsobů zatvářit a prostě vypadat. Zato na Joan Cusack je radost pohledět: "Co můžu nabídnout? Kávu, čaj, sebe?" ()

Decker

Prijemna komedie s dobrym hereckym obsazenim. Je to takova pohodova oddychovka k vecernimu posezeni u televize. Nic narocneho, nic prevratneho, avsak dobre natoceno s dobrym scenarem a propracovanymi postavami. ()

Stegman

Co měl být ten poslední záběr? SPOILER: Tess (M. Griffith) získá svůj vysněný kancl a celá šťastná telefonuje kamarádce. Najednou se kamera, co ji snímá zvenku přes okno, začne vzdalovat, díky čemuž se objevují další lidi ve spoustě dalších oken všude okolo, až ten mrakodrap vypadá jako králíkárna (mraveniště, chcete-li). Dost možná tím režisér nic nezamýšlel (vzhledem k popelkovsky naivnímu příběhu), ale mně se zdá, jako by tím říkal: "A takhle u nás žijí miliony dalších lidí. Každý den usilují o to stát se těmi nejlepšími a dosáhnout tak amerického snu. I ty můžeš být jedním z nich!" - Ne že bych toto tvrzení zpochybňoval. Spíš mě zaráží to nekritické zaujetí americkým snem na sklonku 80. let, kdy už začínalo být jasné, že jde o přežitek minulých dekád. A že na každého (snaživce) ten americký sen prostě nezbyde. O tom tvrdém procitnutí se právě tehdy začaly točit filmy: Grand canyon, Volný pád, Hra, Americká krása. Krásně je ten přechod mezi chválou a kritikou kapitalismu/individualismu vidět na filmech Sigourney Weaver: v roce 1988 hrála jak v této honbě za kariérou, tak v Gorilách v mlze - filmu o tom, jak si Afričani ničí svoji přírodu, aby za to shrábli prachy a mohli si koupit dům s výhledem do přírody. Zajímavé komentáře: Renesco, gidzitka, Wolvie, slunicko2, Matty. (K jejich rychlému nalezení klikněte dole na "zobrazit všechny komentáře" a pak stiskněte Ctrl+F.) ()

bubun

Nedá mi to, musím tento film ohodnotit i v kontextu toho, co jsem za poslední dobu v rámci filmové tvroby viděla. Zatímco většina filmů, ať už z starých patnáct let, poměrně nových nebo úplně současných, něco předstírala, tlačila na pilu, iritovala mě, nebo nejhůř, nudila, Podnikavá dívka mě bavila, a dokázala ve mně vzbudit celkem širokou škálu emocí. S Mel Griffith jsem cítila, Baldwin byl vtipnej, Weaver i Ford jako obvykle skvělí... Někdy stačí fakt málo, jako třeba nevymýšlet si zbytečné dimenze a nekalkulovat jak blázen, aby film bavil. Ta příjemná přímočarost osmdesátek mi navodila dobrý pocit. A ty úžasné účesy! (A Kevin Spacey v super roli :)) ()

Jizni Tlapa

"Zatracená zkurvená malá sekretářka...." úplně obyčejný tuctový námět s neobyčejným obsazením a líbivými soundtrackem, se snesitelnou stopáží. Lehce nadprůměrná normálka.. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis