Blade je statný černoch, napůl člověk a napůl upír, který s pomocí starého a nemocného učitele Whistlera bojuje proti upírům. Vtrhne na obrovskou upíří diskotéku, všechna monstra zlikviduje a zmizí dřív, než se objeví policie. Mezi oběťmi je také zuhelnatělé tělo upíra Quinna, který však na patologii obživne, vysaje patologa a poraní jeho kolegyni. Potom uteče před Bladem a policií do opuštěné továrny, kde má základnu. Mezitím dochází ve společenství upírů ke sporu. Mladý ctižádostivý Frost lidmi pohrdá, protože je považuje pouze za potravu, a chce neomezenou moc. Karen je napadena policistou, který upírům slouží. Podaří se jí ubránit a Blade se jeho sledováním dostane na stopu další upírské komunity. Blade s Karen proniknou do archívu, kde zabijí zrůdného strážce a zjistí, že Frost chystá rituál, kterým chce oživit boha krve Le Magru, s jehož pomocí by ovládl lidstvo. Frost pronikne do továrny, kde se zmocní Karen a smrtelně zraní Whistlera. Blade se vydá za Frostem a likviduje všechny upíry, kteří se mu postaví do cesty. Je poražen, když se před ním objeví jeho matka. (TV Nova)

Tommyg14

Tohle vždycky bude jedna z nestárnoucích klasik. Wesley Snipes snad ve své nejlepší roli temného bojovníka, excelentní Stephen Dorff, který vyvolává pocity strachu a znechucení i přes svůj vzhled šikanovaného chlapce, perfektní strhující děj, který vás vtáhne, atmosféra zastrčených nočních městských uliček, vše podtrženo skvělou hudbou. Narozdíl od už méně zdařilých pokračování jasných 5* ()

Paan

Pro mě nejsympatičtější příběh s upíry a solidní akční podívaná s pár nezapomenutelnými scénami a jednou hodně dlouhou písničkou Confusion. A objevil se i Udo Kier alias Yuri z C&C Red Alert 2. Spokojenost. ()

kristy19

Na tomhle filmu jsem vyruůstal, mohl jsem se na něj koukat pořád dokola a stále mě to bavilo. Na svojí dobu hodně povedený film se spoustou skvělých triků. Wesley hraje drsňáka :D ()

jason.crank

miluju tehle film,pro mě srdeční záležitost u mě čistá 1 :) wesley jako bijec stylovej a nemusí hlasit každejch pár vteřín,vystačí si s tak obrovským charismatem.triky občas slabší ale co pořád nejlepší film s upírama :) miluju celou serii škoda že lidi zapoměli a davají přednost sračkám typu twilight :( blade to začal a taky skončí free wesley !!! ()

JARDAHONDA

Velmi slušný akční horor,kde hlavní hrdina (Whesley Snipes) bojuje proti krvelačným upírům a paradoxně je sám upírem,ale své choutky utlumuje určitým sérem,které mu připravuje legendární Whistler (Kris Kristofferson)..Ve filmu hodnotím skvěle propracované bojové scény a jde vidět,že Whesly pořád umí...Kultovní hudbu k tomuto filmu už asi nemusím připomínat.. ()

LEOM

Po prvním shlédnutí upířího masakru, jsem byl nadšenej, Wesley má styl, příběh hlavu i patu a dává to na konci celé smysl. Dvojka, kterou musím zmínit se snaží jedničce vyrovnat seč jí síly stačí, ale nějak na to nemá. Ale tak to většinou u pokračování až na několik výjimek je. ()

BigLoser

Cool akce, n-zas-takprimitivní scénář a skvostná režie pana Norringtona, kterému ale v zápětí vyprchal talent a stvořil Ligu vyjmečných. Příznivci Stmívání by asi koukali, jak má vypadat správný upírský horor. Za mě plná palba a to taky díky hlavnímu zaporákovi a Whestlimu Snipesovi. ()

Ejvi

Méně nudných scén, více šíleností a hodnocení by rázen vzrostlo. Více méně už taková nevšední klasika.. ()

Patt1

Celkom slusny krvavy horor, ktory ma dej a nie je len slaboduchym nahananim upirov a ich likvidacia. Film od sameho zaciatku zaujme a nepusti do poslednych tituliek. Niektore sceny su trochu pretechnizovane, ale v zaplave deja sa to strati a film zanecha prjemne teplo na srdci, ze je doma a nie niekde vonku...komix bol sice komix, ale ani filmova podoba nie je zla. Tesim sa na dalsie pokracovanie... ()

PekoK2

Najznámejšia upírska trilógia všetkých čias sa stále pozerá dobre, aj pod dlhšom čase. Ako hlavná úloha pre Wesleyho Snipesa je ako stvorená, však nejaké to bojové umenie ovláda aj v reálnom živote. Frost, šéf upírov ktorý sa stali upírmi nakazením a nie su teda čistokrvný, chce ovládnuť celý upírsky svet ale svojimi činmi sa len málo približuje k denným tvorom. Bohužiaľ Frost stihol nakaziť Bladeovho najlepšieho priateľa Wistlera, ktorého sa Blade pokúsi nájsť v druhom diely tejto trilógie. ()

50andy

Krvavá podívaná a kopa mŕtvych upírov. Pekné akčné momentky, parádny začiatok (krvavý kúpeľ) a trošku prehnaný koniec. Miestami okorenené hororovými prvkami. Pre mňa už klasika žánru. 8/10 ()

burg

Jasná ukázka toho, že tvářit se cool a smrtelně vážně, nosit drahý hadry, černý brejle a vést drsňácký kecy prostě nestačí. Slabota. ()

Minka_

Už mám celkom dosť upírskych filmov typu Underworld, kde slečna vystrieľa tri zásobníky do enemáka a s ním to ani nepohne. Práve z toho dôvodu sa mi páči Blade, pretože používa staré, dobré, osvedčené metódy, ako odrovnať protivníka :-) Nehovorím, že ani tu sa nevyskytnú pištoľky, ale tie meče, tie meče. :-) Príjemná oddychovka na večer. ()

KingBoss

První a nejlepší díl z celé trilogie. Bezvadný akční nářez s mým oblíbencem Wesley Snipesem. Musím vyzdvihnout drsnýho Wesleyho, nádherně temnou atmosféru, choreografii bojů a soundtrack, ach ten soundtrack, do dnes ho poslouchám v autě :-). Nejlepší zabiják upírů si zaslouží 5 stříbrných hvězd. ()

Vonter

Takovej upír, to je pěkná svině. Má sílu větší než 2 a 1/2 ledních medvědů, myslí si, že je pán a lidi jsou jen žrádlo. No a zabít ho je skoro nemožný. Ale znal jsem jednoho chlápka, kterej to dokázal. Jmenoval se Jack Jag. Teda, Blade. Byl stejnej, ale přesto jinej. No jak povidám, on jedinej jim dokázal nakopat půlky. A to ve velkym stylu a ve stylovym vohozu. A nejlepší na tom je, že je to všechno zaznamenaný nějakym chlápkem na vídeo. Ať mě kopne kobyla, je to prauda. Já to viděl a měli byste to vidět i vy. Kruci štyricet, je to setsakra povedenej nářez! ()

+sfinx+

Kult v pravém slova smyslu. Film je velmi jednoduchý a přitom ta jeho přímočarost není na překážku a člověk si může naplno užívat oddechovou řežačku v režii jednoho nas**ného upíra. Vyjma efektů, které opravdu nejsou z nejlepších tenhle film nemá chybu. Jestli někdo touží po hlubším filosofování, ať si pustí Interview, jestli po hlouposti pro náctileté, ať si dá ságu se svítícím puberťákem, kdo chce ale normální ryze akční film, ten by zklamán být neměl. ()

Danny71

Si myslím, že jednička je dobrá, hodně dobrá. Obzvláště v porovnání s následujícími díly. Jistě, teď už nepůsobí tak šokujícně, když člověk ví, co a jak, přesto je to pořád jízda plná popela, krve a solidních hlášek. A jeden z filmů, kde mi Krise až tolik nevadí, že kromě zpívání taky občas hraje. Kdyby se tohle mělo objevit v levných DéVéDéčkách, tak bych neváhal, jsou na trhu daledko horší zběsilosti. ()

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (více)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (více)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!