Blade je statný černoch, napůl člověk a napůl upír, který s pomocí starého a nemocného učitele Whistlera bojuje proti upírům. Vtrhne na obrovskou upíří diskotéku, všechna monstra zlikviduje a zmizí dřív, než se objeví policie. Mezi oběťmi je také zuhelnatělé tělo upíra Quinna, který však na patologii obživne, vysaje patologa a poraní jeho kolegyni. Potom uteče před Bladem a policií do opuštěné továrny, kde má základnu. Mezitím dochází ve společenství upírů ke sporu. Mladý ctižádostivý Frost lidmi pohrdá, protože je považuje pouze za potravu, a chce neomezenou moc. Karen je napadena policistou, který upírům slouží. Podaří se jí ubránit a Blade se jeho sledováním dostane na stopu další upírské komunity. Blade s Karen proniknou do archívu, kde zabijí zrůdného strážce a zjistí, že Frost chystá rituál, kterým chce oživit boha krve Le Magru, s jehož pomocí by ovládl lidstvo. Frost pronikne do továrny, kde se zmocní Karen a smrtelně zraní Whistlera. Blade se vydá za Frostem a likviduje všechny upíry, kteří se mu postaví do cesty. Je poražen, když se před ním objeví jeho matka. (TV Nova)

TakzvaneSam0

Zajímavý snímek, upíří člověk masakrující mordy usoplených krvavých nedokojených vysávačů je v celku dobrá podívaná, efekty taky nechybí, a ještě k tomu Wesley Snipes v roli hlavního hrdiny Blejta :D No ty kjáso.. Kvalitka která neomrzí.. ()

horrormaker

Viete, ze  ste urcite v detsve sledovali filmy, ktore sa Vam zapisali do zivota pre ich spracovanie. Mali v sebe zvlastne kuzlo novosti a aj prepojenia s Vasou osobnostou. Blade mi toto naplnil.  Nachadza sa tu ten perfektny uvod. Nachadzaju sa tu zapamatatelne sekvencie ako bojove, tak aj trocha dramaticke. Hudba je tu vazne skvela. Obzvlast jedna sekvencia s hypnotizujucou hudbou sa mi zakorenila v pamati. Hudba a zvuk su sakramenstky dolezitou sucastou. Stylove mi to pride celkom dost, akcia je na svoju dobu trocha slabsia ( v dnesnej dobe sa robi lepsie na choreografii a efekty su taktiez lepsie ), herci sa mi pozdavaju. Dodavaju dobry efekt ,,chcel by som to aj ja zazit´´. Wesley snipes bol pre mna tymto filmom a Demolition man tym pravym kandidatom. Je to nostalgia a preto si zasluzi z mojej strany maximalne hodnotenie. Definovalo mi to moj pohlad na filmy ()

Hajkovna

Černej? Samuraj s brokovnicí? A s první dámou filmu si ani nedaj pusu na konci?? Tak to je úplně "woke" (probuzený) buzno film, mínus třistapadesát hvězdiček, dvě kyselé brambory z pěti svěstek, fakt to dává to "why" do Y2K. Twillight pro pořádný chlapáky, kteří si mastí strniště olejíčkem na vousy. ()

Vena69

Je až neuvěřitelné jak rychle Blade přeskakuje na škále kvality. Akční scény na začátku doprovází roztřesená kamera a není nic moc vidět - na konci je slušně propracovaná choreografie. Příběh je naopak nejsilnější na začátku - postavy jsou velice rychle představeny a pořád se něco děje, ke konci se však objevují dějové linie, které zůstanou nevyužité a o čem proboha byl celý ten rituál, upíří bible a to všechno? Mám pocit, že to totálně vyšumělo do ztracena. Film nabídne pár skvělých vizuálů - úvodní scéna z upířího baru je fakt super, ale vybuchující upíři občas vypadají jako přerostlá rajčata a to je docela zklamání. Obézní upír mi přišel až zbytečný. Asi nejvíc ze všeho mě štvalo to, jak se všichni lidé v tomto světě chovají jako totální NPC. Upíři jsou všude a všechno kontrolují, ale nikdo ani neví, že existují? Blade drží v jedné ruce bouchačku, ve druhé policajta, kolem chodí lidé a nic. Celý tento film působí opravdu nedomyšlený a to je škoda, protože Wesley Snipes je jako Blade fakt skvělý. I ve slunečních brýlích má neskutečné charisma, vůbec mi nevadí, že je tak namachrovaný. Mohl by mít možná víc hlášek, ale celkový design hlavní postavy je bezchybný. Udo Kier jako jeden z čistokrevných upírů byl super, ale nedostal tady prostor, jaký by si zasloužil. Bavilo mě to, ale zoufale to potřebuje doladit. 5/10 ()

Thalin

Blade je taková klasika, i když to není kdo ví jaká pecka. I když mě osobně první díl nikdy až tak nechytil. ()

OldPink

Stylová akční řežba. Podle mě žádná role nesedla Snipesovi tolik, jako tahle. a některé hlášky jsou super. ,smrdí to, jak kdyby si s tím upír vytřel prdel, :) ()

Nadetugy

Vtipný a drsný hybrid (napůl upír, napůl člověk) chodí ve tmě s černými brýlemi, který oddělává upíry, aby ochránil lidi. Role, která Wesleymu Snipesovi, sedí dokonale. ()

maart

V rámci žanru je to zábava. A hlavne má to hlavu a pätu, príbeh, skvelého záporaka, skvelú prvú scénu. ()

padlar

Tak tenhle film se mi moc moc líbí. Obecně mám rád filmy s upírskou tématikou (až na pár vyjímek). Tohle je ale z nich můj nejoblíbenější. ()

CrashHP

Tak toto je parádny film, ak sa chcete skvele zabaviť, treba si pozrieť film Blade, pre mňa najlepší diel celej série. Wesley Snipes bol výborný. No na druhej strane ma zaujala postava Deacona Frosta, ktorý postavu záporáka zahral jednoducho perfektne. ()

Blood311

No, já si film o upírech představuju teda krapet jinak, tole byla celkem slušná komedie, z dějem na bodu mrazu. Film se točí kolem pár postav, který dělaj pořád to stejný... s nudným výrazem v obličeji jsem alespoň od závěru čekal, že vyvolaj opravdu BOHA upírů, ale tohle to byl opravdu propadák. Efekty opravdu hrůza, ale ok je to 12 let starej film, na tu dobu celkem fajn, nejspíš to bude tím, že jsem starší akčni film neviděl pěkne dlouho, a tak jsem prostě čekal Graficky upravený film rovný dněšní době, ale když odmyslím tohle tak i tak je to absolutně bezdějná blbost, co uráží pravé filmy o pravých upírech. ()

schebman.m

První díl je už teď kultovní a k tomu dokonalý soundtrack...i když tento typ hudby není zrovna můj šálek čaje, tak písničky z Bladea mě vždycky dostanou... ()

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (více)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (více)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!