Když se objeví tělo místního teenagera, městečko Twin Peaks je otřeseno. (SkyShowtime)

marosson

Pozeral som to v kancelárii na praxi :) no a cez tie slúchadlá ma veru niekedy striasli zimomriavky...výborná predohra, uvidíme, čo príde po nej ()

Spielbergo

Tento pilot nepokládám za něco mimo nýbrž za integrální součást seriálu, proto samozřejmě nelze jinak než 5. Nebýt tohoto "dvoudílu", Twin Peaks by mě možná nepolapilo, takže děkuji. 02.01.2010 - PS: Nova Cinema vytvořila senzaci roku - když místo začátku seriálu pustila pilotní díl od půlky. Chybí 42 minut a pro diváka, který vidí seriál poprvé (což je vzhledem k datu prvního a posledního odvysílání zřejmě většina) je tak tento seriál hned na začátku zabitý. Díky Novo, zase se ti jednou něco povedlo zmrvit... ()

x_ander

Tak jsem se konečně odhodlal ke shlednutí kultovního seriálů a jeho pilot je... fajn. Nic víc a nic míň. Atmosféra hutná a herci skvělí, jen jsem možná čekal trošku víc. Nabízí se dvě otázky: Odrovnal mě úvod Twin Peaks? Ani náhodou. Nalákal mě ke sledování seriálu? Bez debat ano. ()

Fin_429

Zvláštně pojatý, atmosférický pilot. Skvělá podívaná, která ovšem místy nutí diváka sledovat hodinky asi tak, jako v případě Tarkovskjiho. Uvidíme, prý se z toho stane celkem šílený mind-fuck. ()

Salus

Miluji agenta Coopera a zejména agenta Gordona. Mystické tajemno typické pro cokoliv z Lynche. Myslím, že seriálu uškodilo jeho zbytečné natahování, domnívám se, že to mělo všechno skončit odhalením vraha Laury Palmerové a jeho smrtí. ()

tatka

Nechcela by som, aby sa mi snívalo to, čo Davidovi Lynchovi. Milujem ho, a neznášam ho. Hrá sa so mňou ako mačka s myšou. Nechá mi pocit, že mu vidím pod prsty, že som prekukla búdu, ktorú na mňa nachystal. Už viem, o čo tu vlastne ide, kto je vrah, kto je hlavný podozrivý a kto do čerta bol vlastne zavraždený. A on ma v tom kľudne, škodoradostne a zlomyseľne nechá, aby mi na konci ukázal, kto je tu pánom. Brilantné, bizarné, morbídne, vtipné, mysteriózne.....dokonalé. ()

callix

Asi tak v roce 2001 nebo 2002 jsem viděl kousek nějakého dílu a říkal jsem si, že by to mohlo být docela dobrý. Po dvaceti letech jsem to rozkoukal a chytlo mě to. A hlavně ta HUDBA! ()

Váša

Teda když jsem to viděl, řek bych, že je to tak z přelomu 70 a 80-tých let. Je to strasně ulítlá šílenost, ale člověk se alespoň zasměje. ()

Zette10

Pět hvězdiček ale ani omylem. Skvělá hudba, úžasné vyvolání opravdu hutné atmosféry, ale dějová linie? Nic moc. Dal bych spíše tři hvězdičky, o jednu navíc dávám jen za skvěle napsanou a zahranou (Kyle MacLachlan) roli zvláštního agenta FBI Dalea Coopera. Ke sledování seriálu mě pilotní snímek bohužel nepřesvědčil. ()