Mistr kickboxu

• Česko Parťáci (více)
Trailer

Teenager Barry Gabrewsky je nemotorný samotář, který trpí astmatickou chorobou. Kvůli svému neduhu se stává terčem posměchu svých spolužáků, zejména pak školního rváče Randyho. A tak si Barry, aby unikl svým problémům, představuje sám sebe jako partnera svého bojového hrdiny z dobrodružných seriálů - Chucka Norrise. Jako mistři bojového umění se spolu dostanou do dusných džunglí Vietnamu a na vyprahlé pouště jihozápadu, kde překazí lotrovské úklady a sranou se zachránci krásné ženy. Ve škole nemají pro Barryho fantazírování pochopení - kromě učitelky Noreen Chen. Ta jej seznámí se svým strýcem, který začne Barryho učit karate. Barry pomalu získává sebedůvěru. Nakonec přijímá i výzvu svého spolužáka Randyho, aby změřili své síly na vrcholném turnaji karate, kterého se osobně účastní i Chuck Norris... (Intersonic)

Trailer

Kacitr

Tenhle snímek mě pobavil ač jsem si zprvu myslela, že je to podíváná spíš pro kluky. Na svou dobu jsou triky obstojné a přechody z reality do Barryho snění taky na jedničku. Obsazení výborné. Jonathan Brandis mě moc mile překvapil, v Nekonečném příběhu jsem ho zbožňovala a zjištění že již není mezi námi mě před nějakým rokem šokovalo. Nesmím zapomenout zmínit Danicu McKellar v roli Loren, která snad každému utkvěla v paměti jako malá Winnie Cooperová z Báječných let. Chuck Norris se mě snad v tomto filmu zatím líbil nejvíc. Soundtrack vás donutí si poskočit a ve všem co Barry dělá ho povzbuzujete a dodáváte mu odvahy. Docela mě mrzí zdejší slabé hodnocení, film by si zasloužil alespoň o 10% více. I když to chvilkama strácí smysl, co na tom. Já také někdy sním a když už mám do party Barryho hned se cítím líp =) "Barry, jestli tady vypustíš duši přísahám ,že se zastřelím a příjdu za tebou." ()

Jimclark

Asi je to nostalgie nebo co, ale v dětství jsem si koupil videokazetu a shlédl ji nejmíň desetkrát. Proto nejspíš hodnotím až přehnaně vysoko. Ještě dnes jsem schopný odrecitovat některé pasáže z dialogů. Možná si toho někdo nestihl na jedno letmé shlédnutí všimnout, ale ten film je vlastně děsně vtipný a Joe Piscopo jako hlavní záporák i s jeho hláškama (v těch "snových" pasážích) je skvělý. ()

MM_Ramone

Sabaironická, parodická reakcia na akčné, karate filmy, aké sa točili v osemdesiatých rokoch. Príbehy o mladých, talentovaných, pozitívnych, vytrénovaných mladíkoch, čo podsúpia náročný výcvik, aby sa vo finále mohli stať majstrami niektorého z bojových športov. Vyhrať turnaj, získať rešpekt, prípadne pomstiť smrť niekoho z blízkych. "Majster kickboxu" má tú výhodu, že sa neberie tak smrteľne vážne, ako tomu bolo pri tituloch, ktoré mu poslúžili ako predloha. Je to zároveň aj najlepší film režiséra Aarona Norrisa, brat Chucka Norrisa. Ten si v tomto snímku zahral sám seba. Veď kto by dokázal zahrať Chucka Norrisa? Jedine Chuck Norris! *** ()

sniper18

Je to celkom dobrý film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho slabšie filmy. Má zaujímavý príbeh, ktorého základ už bol použitý viackrát, ale v tomto prípade je originálne spracovaný, čo vôbec nie je nevýhodou. Opäť je to jeden z Norrisových správnych filmov, ktorý sa zameriava na zdvíhanie sebavedomia jedného teenagera, ktorý je terčom posmechu zo strany nielen spolužiakov. O akčných scénach sa dá hovoriť len ťažko, nie že by boli zlé, ale prakticky všetky sú komediálne. zaujme hlavne paródia na filmy Nezvestní v boji a Hitman 3: likvidátor. Len škoda, že záporáci v týchto paródiách sú úplne trápni. Ako to už býva, tak najlepšou časťou týchto filmov je koniec, teda už samotný turnaj, kde poteší hlavne Norrisom súboj, ale celý je plný rôznych zaujímavých disciplín. Myslím si, že nápad tohto filmu, kde je hlavný hrdina fanúšikom nejakého známeho človeka a neskôr sa s ním aj stretne je dosť dobrý a mohol by sa vyskytovať aj častejšie. A som spokojný aj s hereckým obsadením, lebo všetky dôležité postavy sú dobre obsadené. Dosť ma tu zaujala aj hudba. Ja mám určite radšej Norrisove typické akčné filmy, ale ani takýto film občas nezaškodí. Objektívna kvalita filmu-65%, film sa páči mne na 58%. ()

Wacoslav1

Chucka mám rád, ale tohle mě ani za starých časů moc nebavilo a když jsem si to nedávno náhodou pustil, tak se ten dojem nijak nezměnil. Dokonce mi to místy přišlo tak infantilní a stupidní, že jsem uvažoval, že i půjdu s původním hodnocením ještě dolů, ale nakonec jsem ho nechal i díky spektakulárnímu zážitku z původního dabingu od Intersonicu, protože to je něco tak geniálně zfušovaného, že vás to zaručeně dostane. Aspon já z toho šel do kolen. Prupovídky toho blbečka ve final fightu s Chuckem to je fakt něco. Já tě zabijuuuu!!!25% ()

• Autor hudby Alan Silvestri už predtým spolupracoval s Chuckom Norrisom na filme Delta Force (1986). (m.a.t.o.)
  • Chuck Norris urobil tento film ako láskavosť pre svojho brata Aarona, ktorý ho režíroval. (m.a.t.o.)
  • Natáčalo sa od 18. novembra 1991 do 20. januára 1992 v Houstone. (m.a.t.o.)