Špičkový agent protidrogové jednotky Sean Vetter provede s parťákem Demetriem Hicksem razii v mexické Tijuaně, aby zatknul bosse drogového kartelu Mena Lucera. V krvavé přestřelce se sice mafiánovi podaří uprchnout, ale Sean ho pronásleduje a nakonec zatkne. Po úspěšné akci se vrací domů k manželce Stacey. Místo zatčeného Lucera okamžitě převezme gangster, který si svou krutostí vysloužil přezdívku Diablo. Lucero je odsouzen na doživotí a žádá svého pobočníka Matea Santose o službu. Krátce poté vnikne do Seanova domu zabiják, který střílí na pár ležící v posteli. Stacey je zabita, Sean těžce zraněn. Od překupníka Monroea se dozví, že za vraždami stojí Diablo. Mateo Santos mezitím organizuje převoz Lucerovy rodiny do bezpečí. Manželka i malý syn zahynou při explozi auta, v němž byla nastražena bomba. Nešťastný Lucero zavolá Seanovi a radí mu, jak má dostat jeho nelítostného nástupce. S Hicksem se vydávají za obchodníky s drogami a chtějí od dealera Joea koupit kokain. Když přebírají zboží, Sean zjistí, že muž, jenž ho přivezl, je jedním z vrahů, kteří vnikli do jeho domu. Vrhne se na něj, a vyvolá tak přestřelku mezi policisty a zločinci. Kvůli zpackané akci, která stála život tři policisty, je Sean odvolán. Pronásledování Diabla se ale nehodlá vzdát. Dokáže dotáhnout pomstu do zdárného konce? (TV Nova)

PROROK14

Dalo sa to pozrieť. Ale len raz. Neviem, pripadalo mi to trochu pomalé. Chýbala tomu rýchla akcia alebo také niečo. 50% ()

malylada

Tak čekal jsem akční řežbu a nakonec se z toho vyklubalo povedený Thriller s velmi dobře hrajícím Dieslem, který se snaží hrát. Ok, má to své mouchy, ale natočeno je to velmi drsným stylem a Diesel ve své roli jedná bez rukaviček......7/10 ()

moviesfan

Sice jde tento akční thriller za svým cílem bez nenáročného příběhu, ale v tomto případě to není až tak špatný film. Jsou zde mnohé situace, které stojí za to vidět. Tím mám na mysli akční scény. ()

DDT

Tak se nám letos nějak přemnožili mstitelé... Vin Diesel je ale jenom modernější varianta Stevena Seagala - bez dlouhých vlasů a "cejchy smrti". Ovšem že by se na to líp koukalo, to tedy ne. ()

Marsik

Že je toto téma o pomstě již ohrané? Že v některých momentech tempo uvadá? Že je zde x zbytečných dialogů a keců? Že je samotný závěr odfláknutý? Ano, to vše je pravda. Ale co má být, když charisma Vina Diesela je prostě dokonalé a je to drsňák, kterému by se málokdo postavil do cesty. Navíc akční scény jsou natočeny slušně. Sice jich je poskrovnu, za to jsou kvalitní. Pamatuji si, že v roce 2003, kdy film vyšel, jsem byl z něho dost unešený. Zejména scénu jak ubije k smrti jednoho dealera, mám od té doby v paměti a i když se to bude zdát morbidní, tak ji fakt žeru. Na druhou stranu moc nerozumím místnímu hodnocení (56% a pouze 21 fanoušků). Myslím si, že by si film zasloužil hodnocení lepší. Já dávám téměř o 20% více. 75% ()

Turiec

Podpriemerný akčný film, kde bez akejkoľvek zodpovednosti môže policajt mimo služby zastreliť kohokoľvek a zostáva cool. Slabý dej je podporený slabými a povrchnými hereckými výkonmi. Keďže sa režisér toporne pridržiava "osvedčených" postupov, vzorcov a klišé, nemôžem sa zbaviť dojmu, že už som to všetko niekde videl a bolo to lepšie. Samozrejme ako každý nahnevaný pomstiteľ a "kladný hrdina", ktorý miluje svoju ženu a má neuveriteľne rád deti a spravodlivosť musí Vin Diesel zanadávať minimálne v každej druhej vete. Dlho som uvažoval, či filmu nedať odpad. Napokon *. ()

Lukrecie

Film celkem fajn, scénář a příběh, ale občas nepříjemná kamera, samé střihy a švenky, trhavé v první třetině filmu, úplně mě to rozkoncentrovalo a odvedlo od děje filmu. Pak už ok. Jako by někdo půjčil kameru na chvíli kamarádovi ☹️🤔😥. ()

JJ.Gibson

Spousta záporů, málo kladů je velmi blbá kombinace. Diesela mám rád a hrát drsný týpky umí - první hvězdička, pak už jsem ve filmu našel pouze jeden klad, a to brutálnost, přesně tak brutálnost, ne jenom milionkrát viděné bezúčelné střílení a mlácení. Ale když se tady někdo trefí, tak letí o mozek na zeď! -další dvě hvězdičky. Pak už z filmu nejde nic vyzvednou, chudý scénář a ještě chudší režie :( ()

UncleG

Koukám, že nejsem sám, komu tenhle film připomínal průměrnou "Stývn-Segalovku". Zabili mu ženu a on se vrací, aby se pomstil celému drogovému kartelu nekompromisní cestou. Inu dobrá, pane Diesel. Rozmašírujte těm hajzlům jejich kriminální varlata podle libosti... Jenže nezapomeňte, že akční film by měl být o akci, vypjatých scénách a soubojích. A toho všeho se mi v "Osamělém mstitelovi" fakt nedostávalo. Když už Béčko, tak ať má aspoň grády... Tohle ucamrané plácání se od dealera k dealerovi ve mě rozhodně neprobudilo krvechtivou zrůdu :) No, škoda... ()

zipper111

Tak jako každej film pana Nafty, i tento mě nepřesvědčil že umí hrát....nemůžu si pomoct, ale příběhově by to mohlo mít i šanci,kdyby si s tim někdo dal tu práci...jenže, stojí za tim přiblbá režie, herci nebo scénaristi...já nevim, ale takhle to je mnohem horší béčko než by mohlo být...ztráta času ;) ()

MATADOR

Hm. No sakra. Nejhorší film F. Gary Graye bylo to možná myšleno dobře, ale výsledný efekt z toho udělal něco nechápajícího a na konci jen úsměvného. Neokoukané prostředí a "drsní" chlapíci zaručí, že to zase taková nuda nebude. Ale mohlo to být kratší :-) ()

Gann

Spíš 2,5. Nebylo to zas tak hrozné. Diesel se docela snažil a že už jsem to všechno viděl jinde mi ani moc nevadilo. ()

Fanucci

Snaha o rozebrání psychologie postavy vyrovnávající se se smrtí své manželky, vyznívá v tomto průměrném akčňáku dost směšně. POMO přirovnal tento film k seagalovce a s tím celkem souhlasím. Jen na obranu Vin Diesela musím podotknout, že je o moc lepší herec než Seagal. To je ovšem - až na Snoop Doggy Doga - každý herec, takže to jako velkou poklonu Dieslovým schopnostem neberte:-) ()

Juto

Film funguje najlepšie, keď sa drží zbraní a predstavuje konvencie macho kriminálnych snímok. Keď siahne po emocionálnej rezonancii, výsledky sa pohybujú od nepresvedčivých po absurdné. 6/10 ()

Baker

docela slabota, jediné, co to drží nad vodou, je charizma Vina Diesela, atmosféra, akce, režie i všichni ostatní herci film zdařile táhnou ke dnu ()