Volání divočiny

• Velká Británie Born Free (více)

Šelma patří do divočiny, i když je od mala vychovávána jako domácí mazlíček. Ani přítulné, lidi milující stvoření, svou podstatu a přirozenost zapřít nemůže. Lvice Elsa, kterou manželé Adamsonovi, žijící a pracující v Keni, nalezli jako bezbranné mládě, nebyla žádnou výjimkou. Byla mírná, přítulná, oddaná a poslušná. Neztratila však svou hravost a právě na její následky měla doplatit. Ortel byl jasný: lvice musí do zoologické zahrady. Joy Adamsonová si však neuměla představit, že by Elsa měla strávit zbytek života v kleci... Film, natočený podle autobiografického románu Joy Adamsonové, vypráví skutečný příběh lvice Elsy, tak jak se počátkem šedesátých let udál. Snímek, který obletěl celý svět, získal dva Oscary (za původní hudbu a za píseň Born Free). Virginia McKennaová a Bill Travers, představující manžele Adamsonovy, byli v době natáčení Volání divočiny rovněž manželé. Společně se pak objevili i v dalších snímcích podobného typu, např. Obklíčeni slony. (Česká televize)

bull!nka

...je to příběh, který bere za srdce určitě milovníky přírody a lvice Elsy do dnešní doby, za slzy se fakt v tomto případě nestydím ;o) ()

ER

Tohle je srdcovka.Sám mám doma "pokojovou lvici" a tak mne tento film neomrzel ani po několikerém zhlédnutí. Zvlášť,když jde o pravdivý příběh, z kterého by si mnozí lidé měli vzít ponaučení.Příběh,který nikdy nezestárne. ()

FireTight

Velice rád bych si k Volání divočiny napsal i nějaký ten komentář, ale bohužel to nejde. Musel bych se totiž na tenhle nádherný snímek podívat znovu a i kdybych to udělal, stejně bych ho zase neviděl. No co, nebojím se to přiznat, já totiž na konci vždycky tak šíleně brečím... :') ()

Chip89

Nádherné, nádherné a ještě jednou nádherné. Starší film, který stojí za to vidět. Jako dítě, když jsem byla nemocná, jsem si ho pouštěla pořád a pořád. Teď, když na něj koukám v dospělosti, vím proč. Nádherný příběh lvice Elsy, v krásném prostředí... Tady snad není co vytknout:-) ()

roses_Andy

Tento film dokáže chytit za srdce- i dvojnásobně, když si člověk uvědomí, že je to skutečný příběh Joy, která mimochodem žila nějaké to léto v české Opavě. Melodická hudba podtrhuje africkou atmosféru a kamera vystihuje emotivní okamžiky tak, že nejedno oko nezůstane suché. Pro mě velký zážitek, doporučuji ***** ()

Leksland

Snímek vyprávějící o vychování malého lvíčete jako domácí mazel a po té pokus o její navrácení do divočiny. Opravdu krásně natočený film pro celou rodinu ()

Amonasr

Romanticky natočený film, díky němuž jsme se ve své době dozvěděli, jakou také měla Opava slavnou rodačku. Když šel poprvé v České televizi, byl tento film nesmírně populární a všude se o něm mluvilo. Rád jsem si ho po desítkách let znovu připomenul a sledoval jsem ho s chutí i teď, i když leccos je v něm asi hodně zidealizované. Nicméně klobouk dolů, že se něco takového vůbec podařilo nejen s lidskými, ale hlavně lvími herci tak přesvědčivě uprostřed africké přírody vůbec natočit. ()

hackstolle

Ještě dodnes si pamatuji, kolikátý recept s mlékem byl ten pravý pro malé lvíče při hledání potravy ke kojení ... v člověku ten film něco zanechá, těžko popsat přesně co, ale jednoznačně to je velmi hezký film . . . ()

LukKon

Je vôbec v ľudských silách spočítať koľkokrát som tento film videl v škole počas hodín prírodovedy? Asi nie. ()

A_san

Tohle je i po svých desetiletích tak krásný film, že snad neexistuje nikdo, kdo by skoro nebečel u scéy, kdy se Elsa "začleňovala" do smečky. No, a když už skoro nebrečel u téhle rvačky, tak pak už rozhodně brečel na konci při bornfree. Krásný a úžasný příběh a český dabing se mi taky moc líbil. Vlastně ten film u mě lásku k těmto velkým šelmám jen prohloubil. A dlouho jsem chtěla mít takovou Elsu doma, i když jsem věděla, že patří do přírody :D ()

PlayEasy

Okouzlující a nádherný film podle knihy i podle skutečného příběhu Joy Adamsové, která se narodila u nás v Opavě, ale s manželem žila v Africe, kde také vychovali legendární lvici Elsu. Dokonce jsme tak pojmenovali jako malí jednoho velkého plyšáka, který byl taktéž lvice. Krásný film. 80% ()

ostravak30

Pravdou je, že lvici Elsu zná mnoho lidí a je z ní tak nejznámnější lvice a jedno z nejznámnějších zvířat všech dob. Měli jsme doma i knihu, ale přiznám se, že jsem se do ní nepustil. Přesto dojemný příběh o spojení člověka a zvířete, který byl už mnohokrát sepsán a natočen v různých podobách, nepřestane bavit. Je to film, který je natočený citlivým způsobem. Lvici si milovník zvířat prostě nemůže nezamilovat. A se skvělou hudbou v zádech pak nezůstává jedno oko suché. ()

route60

Nádherný film o ženě jenž zasvětila život ochraně zvířat a která ve své době dokázala mnohem více než si kdo připustil, pro mně osobně je to srdeční záležitost už proto že přírodu zbožňuji, jsem tež z Opavy a jsem patřičně hrdý na slavnou slavnou rodačku ()

sharka.68

Tohle zpracování miluju. Pokaždé se vžiju do Joy a Elsa je taky mým dítětem. Nádherné záběry přírody, které už dávno neplatí....Už není ani Elsa ani Joy, Georg a žije jen příběh....a v něm žijí i oni.... ()