Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.  Honza se tu ovšem jmenuje Vít Dolejší, všeobecně přezdívaný Vitoušek. V podzemí Národního divadla hlídá stav spodních vod a když dostane padáka, protože divadlo připadne jeptiškám, nezbývá hrdinovi než zdědit po dědečkovi z Ameriky karlovarský hotel Richmond a pět milionů dolarů, vázaných na jeho rychlou rekonstrukci. V tom okamžiku se ovšem hrdina ocitá v síti intrik zbohatlého veksláka zvaného Boss, ředitele hotelu a bývalého estébáka Křiváčka a vychytralého advokáta Wágnera. Ve hře jsou však nejen velké peníze, ale také půvab notorické hráčky Alice, do níž se Vitoušek zamiluje a pak všem ukáže, že vůbec není takový blbec jak si všichni mysleli. (oficiální text distributora)

Emperor1

Neskutečně blbý film, trapný, infantilní, s lacinými vtipy a gagy, zasloužené dno české a československé kinematografie, pěkně po boku Troškovin, no, možná trošku nad ně. Odpad nedám jen kvůli Sobotovi, pro kterého mám nepochopitelnou slabost, on ty debily opravdu umí. ()

ap2001

Je to ještě blbější film, než byste doufali. Obsahuje jednu z bezkonkurenčně nejtrapnějších českých filmových scén, a to sex mezi Janem Přeučilem a starou pannou Kostohryzovou. ()

Xylobalsam odpad!

Takovouhle kravinu jde taky natocit? Asi ano. Priserne po vsech strankach. Sex mezi Preucilem a Kostohryzovou, to je neco sileneho. ()

Moraldo

No, dost jsem váhal, ale na odpad to asi přece jen není.... Znám horší produkty od "mistra" režiséra i od jiných. Takové Jak ukrást Dagmaru je ještě o hvězdičku níž. ()

Kubasino

Musím souhlasit s Oskarem. Já jsem z tohoto filmu tak znechucený nebyl. Existují daleko větší slátaniny (podle Rosamunde Pilcher a Danielle Steel například). Mé svědomí mi nedovolí tento film stavět na stejnou úroveň. Byť vtipných momentů tolik nebylo, dokázal mě film natolik uspokojit, že jsem se vydržel dívat až do konce a docela to i odsejpalo. Přesto ale přes ty 2 hvězdy nemůžu, protože film opravdu podprůměrný byl. Ovšem ne tolik, jak se zde snaží drtivá většina prezentovat. ()

giacobbe

Podnikatelé v červeném saku obklopeni bodyguardy, první mobilní telefony, tenkrát odvážné scény nahoře i dole bez, za majetkem bylo vždy dědictví nebo restituce. ......S odstupem času se podobné filmy stávají historickým dokumentem jako agitky z let padesátých a revoluční literarura let dvacátých. ()

MATH

Znám i horší filmy, znám i lepší filmy. Trochu vtipu tam bylo, ovšem trapna taky. No za Sobotu *, za některé vtipy + R. Skamene *. Resume: celkem **. Bohužel. ()

Chegí odpad!

Film jsem viděl asi před třei roky, když ho dávali asi v 11 hodin večer na Slovenské Dvojce. Fakt, že ho dávali tak pozdě na DVOJCE, mluví za vše. Dodnes nechápu, jak jsem mohl vydržel dodívat se až do konce. Pan Sobota ukázal, že i "neumí" hrát. Další herecké výkony nestojí za komentář. Chápu, že bylo po "revoluci" a že každý chtěl točit věci nové, neotřelé, ale vytvoření nečeho tak ubohého je neomluvitelné. ()

Legi36

Souhlasím z Oskarem,byli natočené horší blbosti než je tahle!!Aspon hvězdu si to zaslouží!Pán Přeučil tady zahrál výborně!! ()

Felliniclub

Jedna hvězda s nádechem rozkládajícího se odpadu. V úvodu filmu se vyskytuje Dolejšův (L.Sobota) americký dědeček, kterého hraje devadesátiletý Jára Kohout. Bohužel v průběhu natáčení zemřel. Ta jedna hvězda je za výpověď o českém bahně 90. let, i ty filmy podle toho vypadaly. Ale po letech se stává jejich pachuť něčím příznačným a snad u Věry Chytilové s Bohušem Všechnysiváskúpím skoro vizionářským. Ve scéně, kde Dolejš uléhá na kulečníkový stůl v baru, kde pracuje, a přikrývá se (asi spacákem), mě napadlo totéž, co Enšpígla - co by z toho všeho asi dokázal udělat Veber (a Richard!). ()

ta*jemna* odpad!

...tak tady není snad co komentovat. Jediné, co mě v souvislosti s tímto filmem napadá je otázka: PRO KOHO TO OLMER TOČIL??? ()

Mark1983

Je to taková novodobější blbůstka z devadesátých let. Nic extra, ale po dlouhé době se to dá, i když pak to dlouho zase vidět nemusíte. ()

van Lumineux

Scéna u bazénu se navždy zapsala do análů kinematografie. Sobota je hrdina, Olmer šílený génius. To bych musel být skamene, abych tomuto filmu dal zasloužený odpad - "Ještě větší blbec" je zvrácená srdcovka pro ujeťáky, kvůli které se vyplatilo cinkat klíčema. Světová klasika. Doporučuje zlovolné panoptikum dr. Töpfera. ()