Bodie se chystá proklouznout kolem ochranky a uniknout z vězení. Mezitím Herc a Carver pokračují svým odpadlickým způsobem v cestě do Marlbora najít Bodieho a zbít ho, aby jim dal informace o případu. Když se tam dostanou, Herc změní postoj hned poté, co se setká s Bodieho babičkou. Avon Barksdale je rozčílen, když je jeho zboží ukradeno a instruuje Stinkuma, Wee-beye a Stringera, aby zdvojnásobili odměnu pro toho, kdo odstraní Omara a jeho skupinu. (HBO Europe)

warrenur

Uvodna scena s "tazkym" kancelarskym stolom bola brutalna. :) Nemenej peckova bola rekonstrukcia pripadu tej zastrelenej holky v tom prazdnom byte, kedy si obaja detektivi popod nos stale "fakuju". Vyborna cast a paci sa mi i odkrytie charakteru vyrezavaca miniatur nabytku. ;P ()

Anderton

Trochu inak vystavaná a prerozprávaná epizóda, než tie predchádzajúce. Pribudla nám nová vražda a začíname naplno chápať, prečo sa seriál volá The Wire. Najlepšia je scéna na mieste činu, kde si s dialógmi scenárista nedal príliš roboty, skrátka tu ide iba o rôzne variácie slovíčka fuck. I keď ani nepochybujem, že v reáli by to vyzeralo nejako podobne. ()

Trevor

Tenká čiara medzi nebom a tu.Bodie utečie z väzobnej väznice pre mladistvých ešte predtým, ako ho stihnú policajti vypočuť. Avon Barskdale vypíše odmenu na hlavu Omara, ktorý mu ukradol zásielku drog z Westside. Mc Nulty spolu s Bunkom Morelandom preverujú starší prípad vraždy mladej ženy, ktorú by mohol mať na svedomí D´Angelo. Člen týmu Lester freamon sa zaskvie v práci v týme, keď vypátra číslo D´Angelovho pageru. McNulty sa dozvie o jeho minulosti a o tom, prečo musel odísť z oddelenia vrážd v New Yorku. Cedric Daniels, zdá sa, dá prednosť vyriešeniu prípadu s Avonom Barksdaleom pred kariérnym postupom. Nádherný obrázok z väznice pre mladistvých v úvode epizódy, v ktorej sú uväznený násťročný zločinci čiernej farby pleti. ()

Arkanoid

Niektorí členovia tímu prekvapujú, staré kádre majú dojemný dialóg o zásluhách, prameniaci z lenivosti, všetko z niečoho vyplýva, no napätia je tu už menej a tempo preto poľavujúce, niektoré scény sú nudnejšie, ako Kima s priateľkou. Fuckovacia scéna opätovného vyšetrenia nedbanlivo vyšetrenej vraždy je jednoznačný kult. Slabšia epizóda ako predošlé, no na rozvoj príbehu potrebná. Prikladám jeden z najlepších dialógov, čo som mal možnosť vidieť a počuť na obrazovke. Det. James 'Jimmy' McNulty: How long you been in the pawn shop unit? Det. Lester Freamon: Thirteen years and four months. Det. James 'Jimmy' McNulty: Thirteen years? Det. Lester Freamon: And four months. Det. James 'Jimmy' McNulty: I gotta ask you, what exactly does a police officer assigned to the pawn shop unit do? Det. Lester Freamon: You intake reports from registered pawn shops on all items valued over $50. Then you make an index card for that item. Then you file that index card. If someone wants to find out if something stolen has been pawned, we look to see if we have an index card. If we do, we do. If we don't, we don't. Det. James 'Jimmy' McNulty: You did that for thirteen years? Det. Lester Freamon: And four months. Det. James 'Jimmy' McNulty: Why'd you ask out of homicide? Det. Lester Freamon: Wasn't no "ask" about it. Det. James 'Jimmy' McNulty: You got the boot? Det. Lester Freamon: Uh-huh. Det. James 'Jimmy' McNulty: What'd you do to piss 'em off? Det. Lester Freamon: Police work. Det. James 'Jimmy' McNulty: I think I need to buy you a drink. Det. Lester Freamon: Just one? ()