Epizody(5)

Prima sezóna - pět povídek o láskách studenta Dannyho Smiřického - to je v scenáristické adaptaci K. Čabrádka a K. Kachyni pět televizních příběhů nazvaných Zimní příhoda, Májová kouzelnice, Zamřížovaný charleston, Hotel pro sourozence a Smutné podzimní blues. Jak řekl sám autor, v každé povídce je zrnko pravdy a tuny imaginace... (Česká televize)

sator

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jiná doba, divná doba...milý seriál...který nejspíš ještě než umru zhlédnu...:-) Píseň kterou složil Smiřický (Petr Kroutil), tedy  "Dannyho blues" ve skutečnosti zkomponoval Petr Hapka a scenáristé Karel Čabrádek a Jan Mimra napsali text. Hudbu k písni i seriálu nahrálo hudební těleso Classic Jazz Collegium. Příběh který z velké míry odráží zkušenosti autora Škvoreckého z jeho mládí v Náchodě,  zde se ale odehrává ve fiktivním a blíže neurčeném Kostelci i ves Pivodov kam kapela chodí hrát nenajdete mezi českými obcemi. Povídek, je v knize která sloužila předlohou šest, povídku Vyhlídka z věže seriál neobsahuje. ()

Haniczka

Velmi povedené a věrné převedení knihy. Těm, kdo četli knihu, se seriál určitě také líbí a ti kdo ji ve skutečnosti nečetli, mohou mít pocit, že je takzvaně kniha lepší, což je obvyklý argument. Avšak v tomto případě se Kachyňa téměř doslovně držel předlohy a romantiku a atmosféru konce první republiky a samozřejmě také studentských lásek a útrap, bigbandu a jazzu zachytil rukou velmi zkušeného mistra. A k tomu Hapka, všichni ti mladí i starší herci a musím to vidět znovu a znovu. ()

honajz

Takové Prcičky po česku v době minulé. Když nehraje zrovna v kapele, snaží se hlavní hrdina zasunout. Kachyňa si k tomu vybral jemu oblíbené mladé herečky, aby z toho i on, starý nemrava, něco měl, a aby se neřeklo, je zde ten swing a blues a charleston a ta doba a ta poetika, jak se tomu říká, když starej kaňour vzpomíná na svý první lásky. Víc mi to ale nedalo. ()

dopitak

Hudebním laděním i výpravou velmi povedené druhorepublikové (protektorátní) retro. Znalci si šmakují, jak je hlavní hrdina podobný autorovi předlohy. To je sice možné, ale v některých scénách je to Kroutilovo neherectví až příliš. Že je hlavní hrdina toporný až běda, v celém seriálu zase tolik nemusí vadit, dá se to svést na Dannyho panictví. Jenomže v některých rozpravách to ani Karel Kachyňa neukočíroval. Nelibuju si ani ve scénáři, s každým dalším dílem se historie víc nebo méně opakuje. Plejáda v dnešní době profláklých (Geislerová, Vilhelmová, Matonoha) anebo Kavčími horami jen několik let protežovaných a později opomíjených herců (Němec, Chalupa) anebo prostě mladých lidí, kteří od filmového herectví inklinovali kousek stranou (Ježková, Wehrenberg, Petr Rajchert - v titulcích seriálu označený jako Pavel). ()

Elden75

Hlavní roli vytvořil neherec, ale známý saxofonista Petr Kroutil. Objevila se zde spousta začínajících a dnes už poměrně známých herců a hereček. Nezapomenutelný díl byl pro mě Hotel pro sourozence: "Pán se chce se slečnou vyhajat?", kde excelovali pan rada (Ladislav Potměšil) a hoteliér (Oleg Reif). ()

• Píseň, kterou složil Smiřický (Petr Kroutil), tedy „Dannyho blues“, ve skutečnosti zkomponoval Petr Hapka a scenáristé Karel ČabrádekJan Mimra napsali text. Hudbu k písni i seriálu nahrálo hudební těleso Classic Jazz Collegium. (sator)
  • Točilo se v Karlovicích u vodárny, v Sedmihorkách u Josefova pramene, v Kladně na gymnáziu, Sklenařicích a na nádraží v Příbrami. (sator)
  • Díl se odehrává v Benátkách nad Jizerou. (sator)