Epizody(5)

Prima sezóna - pět povídek o láskách studenta Dannyho Smiřického - to je v scenáristické adaptaci K. Čabrádka a K. Kachyni pět televizních příběhů nazvaných Zimní příhoda, Májová kouzelnice, Zamřížovaný charleston, Hotel pro sourozence a Smutné podzimní blues. Jak řekl sám autor, v každé povídce je zrnko pravdy a tuny imaginace... (Česká televize)

sator

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jiná doba, divná doba...milý seriál...který nejspíš ještě než umru zhlédnu...:-) Píseň kterou složil Smiřický (Petr Kroutil), tedy  "Dannyho blues" ve skutečnosti zkomponoval Petr Hapka a scenáristé Karel Čabrádek a Jan Mimra napsali text. Hudbu k písni i seriálu nahrálo hudební těleso Classic Jazz Collegium. Příběh který z velké míry odráží zkušenosti autora Škvoreckého z jeho mládí v Náchodě,  zde se ale odehrává ve fiktivním a blíže neurčeném Kostelci i ves Pivodov kam kapela chodí hrát nenajdete mezi českými obcemi. Povídek, je v knize která sloužila předlohou šest, povídku Vyhlídka z věže seriál neobsahuje. ()

honajz

Takové Prcičky po česku v době minulé. Když nehraje zrovna v kapele, snaží se hlavní hrdina zasunout. Kachyňa si k tomu vybral jemu oblíbené mladé herečky, aby z toho i on, starý nemrava, něco měl, a aby se neřeklo, je zde ten swing a blues a charleston a ta doba a ta poetika, jak se tomu říká, když starej kaňour vzpomíná na svý první lásky. Víc mi to ale nedalo. ()

Haniczka

Velmi povedené a věrné převedení knihy. Těm, kdo četli knihu, se seriál určitě také líbí a ti kdo ji ve skutečnosti nečetli, mohou mít pocit, že je takzvaně kniha lepší, což je obvyklý argument. Avšak v tomto případě se Kachyňa téměř doslovně držel předlohy a romantiku a atmosféru konce první republiky a samozřejmě také studentských lásek a útrap, bigbandu a jazzu zachytil rukou velmi zkušeného mistra. A k tomu Hapka, všichni ti mladí i starší herci a musím to vidět znovu a znovu. ()

papyrosaurus

Pro tento seriál jsem měl vždycky slabost, už knižní předlohu jsem si zamiloval. Moc se mi líbí pokaždé jiné zabarvení jednotlivých dílů (příhod) a celkově taková ta nostalgická atmosféra. Nevím co si kdo představoval, ale výkon Petra Kroutila mi nepřišel vůbec špatný. Pro Danyho milostné trable mám velké pochopení a u jeho častých trapných situací jsem se vždycky nemístně a hlasitě bavil. Asi nejlepší příhody jsou ta "Zimní" a "Hotel pro sourozence" (scéna s recepčním hotelu je prostě perfektní). Co mě taky na seriálu zaujalo byla přítomnost mnoha herců a hereček, kteří v té době teprve začínali vystrkovat růžky (pravda, o jejich současné herecké kvalitě lze často pochybovat). Pekné, velmi nostalgické a zčásti i osobní...nemohu jinak hodnotit. ()

Tamdydam

Tak jeden dva díly mě nechytly a měl jsem problém s hereckým obsazením Aňi Gesilerové a Tatiany Vilhelmové pro role Ireny a její sestry. Typově jsou tyto herečky úplně mimo předlohu. Ale to je tak všechno, co seriálu mohu vytknout. Báječně se povedlo navodit atmosféru, jaká na člověka dýchá i z knihy. Velkou zásluhu na tom má zejména hudba Petra Hapky a skvélé obsazení pro roli Danyho. Když jsem četl Prima sezonu ( ještě před shlédnutím seriálu ), představoval jsem si to nějak tahle. PS: Doporučuji hlavně poslední díl ()

• Točilo se v Liberci, Benátkách nad Jizerou a u nádrže Starý Harcov. (sator)
  • Díl se odehrává v Benátkách nad Jizerou. (sator)
  • Horolezecké scény se točily na  Hrubé Skále v Českém ráji. Výlet na kolech pak na Nové Louce blízko Bedřichova. Randění s Alenou se točilo v Liberci a scéna na nádraží v Příbrami. (sator)