• Elden75
  ****

  Hlavní roli vytvořil neherec, ale známý saxofonista Petr Kroutil. Objevila se zde spousta začínajících a dnes už poměrně známých herců a hereček. Nezapomenutelný díl byl pro mě Hotel pro sourozence: "Pán se chce se slečnou vyhajat?", kde excelovali pan rada (Ladislav Potměšil) a hoteliér (Oleg Reif).(6.12.2009)

 • LuckyK
  *****

  Báječná knížka a tento seriál, ze všech možných Škvoreckého filmových zpracování, nejlépe vystihnul atmosféru Náchoda a celé doby. Má to velké kouzlo, i se začínajícími filmovými hvězdičkami. Škoda, že Kachyňa už nestihl natočit Zbabělce, on té době rozuměl, on ji zažil ve stejném věku jako Škvorecký.(18.4.2011)

 • papyrosaurus
  *****

  Pro tento seriál jsem měl vždycky slabost, už knižní předlohu jsem si zamiloval. Moc se mi líbí pokaždé jiné zabarvení jednotlivých dílů (příhod) a celkově taková ta nostalgická atmosféra. Nevím co si kdo představoval, ale výkon Petra Kroutila mi nepřišel vůbec špatný. Pro Danyho milostné trable mám velké pochopení a u jeho častých trapných situací jsem se vždycky nemístně a hlasitě bavil. Asi nejlepší příhody jsou ta "Zimní" a "Hotel pro sourozence" (scéna s recepčním hotelu je prostě perfektní). Co mě taky na seriálu zaujalo byla přítomnost mnoha herců a hereček, kteří v té době teprve začínali vystrkovat růžky (pravda, o jejich současné herecké kvalitě lze často pochybovat). Pekné, velmi nostalgické a zčásti i osobní...nemohu jinak hodnotit.(10.2.2012)

 • NinadeL
  *****

  Po Rytmu v patách si tohoto seriálu začínám považovat čím dál tím víc. Eine kleine Jazzmusik byla ještě na hraně, ale dál už radši nic. Danny a jeho hon za každou sukní se musí interpretovat vkusně ;)(10.3.2009)

 • honajz
  **

  Takové Prcičky po česku v době minulé. Když nehraje zrovna v kapele, snaží se hlavní hrdina zasunout. Kachyňa si k tomu vybral jemu oblíbené mladé herečky, aby z toho i on, starý nemrava, něco měl, a aby se neřeklo, je zde ten swing a blues a charleston a ta doba a ta poetika, jak se tomu říká, když starej kaňour vzpomíná na svý první lásky. Víc mi to ale nedalo.(10.12.2014)

 • - Sám autor literární předlohy Josef Škvorecký musel po shlédnutí seriálu uznat, že hlavní hrdina (Petr Kroutil) je svou podobou opravdu věrnou kopií jeho samotného. (artcha)

 • - Některé scény seriálu se natáčely v budové kladenského gymnázia. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Natáčelo se v Benátkách nad Jizerou, Lysé nad Labem a v Jizerských horách. (artcha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace