Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

Tydlidáš

Jeden z nejlepších Českých filmů poslední doby. Celkově skvěle natočený. Režie, scénář, kamera, hudba a hlavně obsazení. Neustále zmaštěnej Macháček, psychopatickej Trojan, nesnesitelná Hana Maciuchová a roztomilá Labina Mitevska.... Ty necelý dvě hodiny sem se ani chvíli nenudil což mají za příčinu především ty odzbrojující hlášky.... ()

cab

Samotari maji status kultovniho filmu a k tomuto tvrzeni se priklanim, protoze hlasky ktere herci vypousteji ze svych ust zlidovelo natolik, ze sam nektere z nich pravidelne pouzivam. 95% ()

showxman

Vývar z houbiček a spousta dalších parádních scén udělali z této výborné české komedie kult. A nejlepší na tom je, že nyní po dvaceti letech už můžeme vyvrátit Jakubovo tvrzení, že hulení tady nemá tradici:) ()

Merkin

Skvělý Ondříčkův počin a Macháčkova životní role(jestli vůbec hrál?) jo a mimochodem-taky si myslím, že tady lidi málo hulej:) ()

POciSEM

Tohle je muj posledni joint,ani ho nedohulim. Machacek podava zivotni vykon,i kdyz hraje burana s maximalne vyhulenym mozeckem. ()

Paity

Když se řeknou Samotáři, pochybuji, že si někdo představí někoho jiného než je Jirka Macháček, on je prostě extra třída. :-) ()

bloodline

Samotáři bavia aj po rokoch. Čistokrvný underground pokropený wtf? humorom oplýva kúzlom aktualizácie dnešnej doby a v súčasnom hnoji prebýva ako dvojoký kráľ s nehynúcim leskom a slávou čias nedávno minulých. Popri všelijakých nezmysloch, ktoré nám vtĺkajú do hlavy mienkodeštruktívne média, čo musíme aspoň raz v živote vyskúšať, vidieť, zažiť, urobiť, zničiť, ovracať, ma dohnala intencia diela k must do(!) myšlienke aspoň jedného konštruktívneho zhúlenia, aby niektorí jedinci spoznali rozmer svojho nikdyneobjaveného druhého ja v úsmevnej rovine. ()

Hanys_

Kult po česku. A i na podesáté pořád stejná paráda s fakt skvělou muzikou. Zelenka odvedl perfektní práci, díky které Samotáři trčí v Ondříčkově filmografii jako vidle v seně. 9.5/10 ()

EKLEKTIK

"Japonci už to měřej." Příběh o jednom vztahovém kotrmelci, o tom, kolik znamení se může skrývat v jedné autonehodě a o (medvědu) Ondřejovi neurochirurgovi, manželovi, tátovi, stalkerovi a pyromanovi. ()

kwoky

Mily a vtipny film o tom, ze i kdyz clovek zije ve velkomeste, muze se citit uplne sam. Nekdo to resi promiskuitnim chovanim, nekdo hulenim. Obzvlast sceny s Machackem jsou skutecnym skvostem - za vsechny zminim jen jednu a to "Hele, to jsou super baraky." :) Zbytek filmu je o neco slabsi a vy se v podstate tesite na dalsi "hulici hlod". Tim ovsem netvrdim, ze je cely film nudny. Je to jakasi mozaika poskladana z zivotu nekolika nestastnych lidi. Dva lide se rozejdou - divakovi je smutno. Pak je zaber na Trojana, ktery z toho ma radost a divak se za 10s raduje s nim, nacez okamzite prijde vtipna situace. Samotari si me urcite ziskali a prakticky nemam co vytknout. Spousta scen je "ze zivota" a perfektne vysel casting. Je to film k zamysleni i pro zabavu. Trochu mi vadilo prehnane mnozstvi stmivacek, ale nevaham s nejvyssim hodnocenim. ()

Haymar

Naděje českého filmu umírá spolu se Samotáři - aneb poslední opravdu dobrá (a vtipná) komedie "made in ČR" a tím i můj poslední , opravdu silný zážitek ze sledování naší produkce... Ale možná je to všechno jenom tím, že tady lidi (a hlavně režiséři) málo hulej! Kdyby totíž víc hulili, přestali by si lhát a natáčet takový sračky (jakými nás vytrvale zásobujou posledních cca 10 let) !! ()

Ještěřák

PÁR FACEK MŮŽEŠ DOSTAT KLIDNĚ I PŘED JAPONCEMA. _____ Nemůžu si pomoct, ten film má genius loci jak prase. Skvěle napsanej, skvěle zahranej. Hlavní hvězdou pro mě úplně neznámej herec Mikuláš Křen jako projekťák s minikamerou, kterýmu i smutný věci přijdou zajímavý. Jen si tak trochu smotnout brko a napsat nějakej podobnej vlastní scénář... Jeden by se prostě smál, plakal a otlapkával zároveň. (Ale jenom s Labinou, xixi!) ()

Piškotka

Film, který se mi nikdy neomrzí a umožní mi vychytávat jemnější a jemnější nuance. Má děj, vtipné dialogy v zajímavé časové ose. Myslím si, že mezi mladou populací je to klasika, ze které se často cituje. Muži a ženy jsou opravdu dva různý živočišný druhy, jak říká Saša Rašilov. Kladné a záporné role jsou zde zastoupeny v rovnoměrném počtu, včetně úchylek. Ivan Trojan jako zpodobnění stalkingu, Jirka Macháček jako vypatlanec, co nepozná národní hymnu. Ale oba dva hrajou výborně. Ženské představitelky jsou poslabší až na Hanu Maciuchovou. To je paní dáma. Soundtrack je úžasný, hlavně Chladná ako zmrzlinový pohár a Morcheeba. ()

Greny

báječný film plný nezapomenutelných hlášek a scén. Mě osobně nadchly herecké výkony Ivana Trojana. Roli psychpatického lékaře převzal a zahrál velice dobře a jenom potrvzuje jakou hereckou osobností je. Jiří Macháček podal krásný zhulený výkon a plný hláše...co to je song apod. :-). Ovšem vrcholem je klasická česká hádka v přítomnosti japonských turistů. ()

Káronoš

Dokonalost, už dlouho mě český snímek takhle nezaujal. Zajímavé pojetí životního účelu a smyslu, které nutí diváka zamyslet se (když už ne nad postavami, tak nad sebou samotným). Hodně vydařené herecké výkony jen podtrhují sílu tohoto snímku. Macháček, jenž svoji úlovu famózně zahrál a vystihl, si zaslouží pořádný aplaus a nejenom on. Hodnocení: 10/10. ()

unagi

Výborné na pobavenie(smial som sa ako opica mladým)....a konečne je ukázaná marihuana v tom pravom svetle, že čo a ako sa človek správa. Najlepšia úloha Jiřího Macháčka ! ()

Hyb_rid

Můj evergreen, už bych se asi nedopočítal kolikrát jsem tento film viděl. Velice kvalitní herecké výkony (Trojan/Macháček), nezapomenutelné hlášky a dobrý soundtrack. Film, který zase jednou ukázal českou komedii v dobrém světle ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová