Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

zdenur

"Všichni na sobě máme spoustu světýlek." Hláškama doslova napěchovaný film s tím nejzhulenějším filmovým hrdinou. Zdá se mi, že tohle je ten mezník, od kterého úroveň českých komedií klesá. A Lucky Boy se vám vryje do paměti.. "Hele, my hoříme". ()

RomanHyde

Jakási óda na hulení a typický malý český film, který staví na pár okoukaným tvářích a spoustě "statistů" neherců. Příběh vlastně není ani příběhem, spíše je to snůška více či méně vtipných dialogů vestavěných do scének, které podpírají dvě nohy a to Macháček a Trojan. Jakési promíchání pocitů , boj sama se sebou, hledání se.. je hlavním mottem až příliš jednoznačných postav. Za vyzdvihnutí stojí kromě pár hlášek snad jen výborný soundtrack. ()

Phillo

Ďalší z radu filmov, ktoré chcú byť viac než sú a stroskotávajú hneď v úvode. Hláškujúci feťaci tu už boli nespočetne veľa krát a neviem čím by mali byť práve títo lepší. Niekedy som rád, že sa na Slovensku netočí, lebo u nás by sa takéto filmy natáčali jedna radosť. Bez originality, len s dávkou sebavedomia. 30% ()

JanPancir

Už jsem ten film viděl tolikrát, ale vždycky mě nadchne. Spousta nezapomenutelných hlášek, scének a postav. Perfektní námět, scénář a hlavně herecké výkony Macháček, Trojan, Mitevská. Film je přesně s mém linie toho co od něho očekávám. Můžete přemýšlet nad vztahama lidí, ale stejně na nic pravděpodobně nepřijdeme. Hudba, Jan P. Muchow excelentní. Divím se, že film není ani ve 200 na ČSFD. To bude asi tím jakej vedu život a jaký si vybírám kamarády:) (to je oblíbená scéna mé maminky:) často jí na mě používa) To bude si tím, že hulení tady nemá zatím vybudovanou tradici:) To bude asi tím, že ten život nežijeme, ale jen ho krájíme:) Takže jdu něco upíct, ať mi to tady příjde všechno krásný a nový:) ()

vozihnoj

Nevím na co jsem při prvním zhlédnutí myslel, že jsem to mu dal pouhé 3*, ale napodruhé jsem byl naprosto nadšený. ()

strictly

David Ondříček dodal filmu moderní zpracování - od kamery, exteriérů až po hudbu, velmi vhodně vybral nové tváře (obzvláště Jiří Macháček a Ivan Trojan), Petr Zelenka přispěl kvalitním scénářem, plným bizarních situací a vtipných dialogů. ()

Kruczynski

Srdcová záležitost a nejlepší film Davida Ondříčka. Na Samotářích mě baví hlavně jejich "vyváženost" - film nabízí nespočet vtipných momentů, hlášek a gagů stejně tak jako posmutnělý pohled na naši mladou generaci, ztracenou sama v sobě a unavenou z citové vyprahlosti a útrap při hledání spřízněných duší. ()

Gagner

Pozor, pozor! Počkejte s hodnocením, až se vám film uleží více v hlavě. Tento film jsem zkoukl hned po Knoflíkářích a opět mě Zelenka nenadchnul. Ale po druhém zhlédnutí musím přidat hvězdu navíc, jelikož má film mnoho nezapomenutelných momentů. U některých jsem se dost zasmál, hlavně u vzpomínky na Alici !! Macháček nejlepší výkon, Ivan Trojan taky dobrej úchyl. Je to prostě dobrý :)) ()

waits

Film jsem viděl po deseti letech podruhé a překvapilo mě, jak příijemně a nostaligicky na mě zapůsobil. Konec 90.let v Praze, společenský ekvivalent bezstarostných amerických 80., naštěstí s jinými účesy a hudbou:). Ondříčkovi se film vyloženě povedl, a to především díky scénáři (Zelenka), castingu (Macháček, Trojan) a hudbě (Muchow, ale navíc i Moloko, Ohm Square nebo Morcheeba). Předkládaný svět je sice nereálně ujetý (odkazované Radio 1 - 91,9 je však naštěstí i dnes stále realitou!), vůbec to ale nevadí. Vztahy jsou řešeny tak, jak to osamělé třicátníky baví a atmosféra oněch let je přítomná. Další Ondříčkovy filmy už takhle vysoko nedoskočily. ()

ChillThomas

Nic moc, průměrný béčko i bez tohoto filmu se dá v klidu žít. Rozhodně nepochopím 84% ... podle čeho to 26 500 lidí hodnotilo tak kladně .. když to nevyniká žádnou originalitou, napětím nebo aspoň kvalitním dějem. Kdyby se ve filmu neobjevil na pár scén zhulený Macháček tak se snad ani neušklebím, nemám rád filmy u kterých má člověk kamenou tvář a tento snímek je přesně takový. . . NUDA možná v roce 2000 byl nějaký český úpadek v komediích že to je tak nadhodnocený ... 68% ()

Pevek2

Ma to pomerne presnou atmosferu doby. Ale jinak je to zretelne fejetonisticky film. Spise nez z nejakych nazoru a pribehu se sklada z drobnych postrehu. To je ale bolest cele mistni kinematografie. ()

husokachna

Stejně mi pořád nikdo nevymluví, že Samotáře "udělal" (ve smyslu vyzdvihl nad průměr) Zelenka a ne ten pitomec Ondříček. ()

Vesecký

Původně jsem chtěl dát ještě nižší hodnocení, ale některá pozitiva jsem nakonec našel. Roztomilá Labina Milevská, půvabná Jitka Schneiderová, Ivan Trojan mi věkem nějak mezi tu mládež neseděl, i když hrál svůj obvyklý dobrý standard, ale nejvíc mě dostali ti Japonci a krásný překlad té hádavé scény. Jinak mi to připadalo jako z jiného světa, jestli se v Praze dnes takhle žije, tak se nedivím, že si s ní nerozumím... Promiskuitní vztahy, ztřeštěně zamilovaný lékař Ondřej, pár odporných feťáků, z nichž ten oranžově rozcuchaný Macháček, to bylo něco příšernýho a filmování toho druhého jsem nepochopil, stejně jako jeho chování ke své matce; naopak trapně působili rodiče Hanky, moderátor Petr se chová v rádiu zcela nesmyslně - a pak ta Makedonka s příšerným tetováním na hřbetu ruky a její fantasmagorií s UFO... Ale žvatlala roztomile, to se musí nechat... Velmi nesourodé - a přitom měly tyhle postavy zcela náhodně dost těsné vzájemné vztahy... ()

IvcaSammet

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. A možná právě proto, že je tak příšerně ulítlá. Jiří Macháček zde předvedl snad nejlepší herecký výkon za celou svou kariéru. A přesně tahle role mi na něj sedí jako ušitá. Hned v závěsu mu ale šlape na paty Ivan Trojan se svou dokonale psychopatickou rolí, kterou jsem si prostě nemohla zamilovat. I když je to vlastně postava, kterou by si nikdo nikdy v životě nepřál, Ivan ji ztvárnil tak skvěle a ve své podstatě roztomile, že je mi ho přes to všechno líto. Celkově je herecké obsazení tohoto filmu opravdu výborné. Skvělé obsazení navíc doplňuje absolutně vynikající scénář, jehož hlášky mě dokáží totálně odrovnat i po tolika shlédnutích. ()

ursinko

20.2.2001. FK 901. Ďalší filmovoklubový a kinový kult. "Hello lucky boy" znel v kinosále pred filmom fantasticky. Dnes sa už na to pozerám triezvejšie, viac ma berie 1 ruka netleská. ()

Maryinka

Je to taková česká verze Americké krásy, přesto si však zachovává originalitu a nepůsobí jako plagiát. Samotáři si věci nepřikrášlují, přímo srší nápady, hláškami a myšlenkami a hlavně jsou svou bizarností a nadsázkou nesmírně vtipní. Macháček, Trojan, Schneiderová, Mitervska a Maciuchová navíc ve svých rolích přímo excelují. 90%. P. S. Vysílat toto na ČT 14. 2. 2016 (den sv. Valentýna) je super černý vtip, který mě fakt pobavil. A já, jako samotář, jsem se samozřejmě na tento kult znovu s chutí podívala. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová