Anna - šestnáctiletá dívka z malého města - utíká z domova a potkává mladého floutka Speedyho, který ji zavede mezi městskou partičku. Tady se Anna postupně seznámí s jeho bratrem Filipem, nemluvnou kamarádkou Irmou a záhadným mladíkem Kytkou. Anně se otevře nový svět, plný zábavy a večírků, který jí okouzlí svojí barevnou rozmanitostí. Postupně se sblíží s introvertním Filipem, který má také největší podíl na její proměně. Annina zdánlivá naivita a upřímnost jejích citů nakonec zamíchají kartami v celém příběhu. (Magic Box)

Razzor_82

"A proč mi vykáš?" Zachycení životního stylu jedné generace v devadesátkách. Tu melancholickou dobu si pamatuji jako teenager. Příběhově je to takové flákání o ničem bez začátku a konce. Charakteristika postav není skoro žádná. U pár vtípků jsem se zasmál. Hudba je fajn ale zbytek nuda. 4/10 ()

Zombo

Náměť jistě dobrý, herecké obsazení ještě lepší, ale asi jsem Šeptej neviděl tolikrát a hlavně relativně pozdě, abych mohl povídat o něčem, co mě na něm zaujalo a co naopak vadilo. Působivá depresivní atmosféra a hudba, anebo některé zbytečné dialogy a scény (v žádném případě nepokládám za zbytečnou tu s Hřebejkem, ta mě dostala). Nevím, o tom můžu jen šeptat. Samotáři se podle mě povedli o dvě třídy lépe, i když bych je kvůli žánru s Šeptej nesrovnával. Zatím trio hvězdo. ()

Carreen

Tento film jsem kdysi viděla několikrát po sobě, hrozně na mě zapůsobil a byl pro mě takřka kultovní. Hlavně kvůli hercům, které jsem poté měla moc ráda, úžasné hudbě, kterou jsem pak hodně dlouho poslouchala, super hláškám, které jsem všude citovala, a kvůli obrazu pražské klubové mládeže, o kterém jsem nic nevěděla. S odstupem času si uvědomuji, že má své slabiny, že zdaleka nedosahuje kvalit pozdějších Samotářů. Takže těch pět hvězdiček dávám z jakési nostalgie. Prostě "Vesmír je náš!" ()

Wencek

Docela se divím, že tento film má tak nízké hodnocení. Pro mě osobně jeden z nejlepších českých filmů 90.let. Perfektní T.Vilhelmová a J.Čechtický. Dobrý příběh a film v té době ještě nezasažený komercí a všemi mainstreamovými neduhy kterými dnešní český film docela trpí. Navíc ho podkresluje dobrá hudba. Určitě by si tento film zasloužil lepší hodnocení a větší pozornost. Navíc film má fakt povedený konec. Rozhodně neváhám a dávám 5*. ()

wacheksite

Ondříčkův asi nejslabší film, výkona Jana Čechtického a dobrá hudba průměr trochu zvyšují, ale celkově mě film nechal chladným... ()

Gendarme

po dnešním shlédnutí považuji tento film jako překvapivě dobré okno do minulosti..... jen ty dialogy jsou opravdu hodně divné ... dobře zvolený soundtrack to tak nějak vyvažuje.50% ()

Inozuka

Každý se nějak učí a tak tenhle raný film Davida Ondřička nese neuspořádaný rukopis začátečníka. A dají se v něm najít i zárodky postav i scén z jeho pozdějších hitů. Šeptej trochu trpí i dost prkenným Muchovem a krajně nesympatickým Čechtickým, ale u něho je to asi záměr. Na konci si tak člověk řekne, že právě shlédl nevýrazný film o partě totálních debilů. A také, že Vilhelmová tady docela válí, že Muchow sice neumí hrát, ale hudbu píše suprovou, že naopak Kateřina Winterová umí jak hrát, tak i zpívat a že psychologem v podání Bořivoje Navrátila by se od skoku z Nuseláku asi nechal ukecat taky. ()

AloisNeuman

Dlouho jsem chtěl vidět. Písnička a videoklip legendární a navíc super. Také lmto logo. Vidět film v roce 2024 je spíš krásné retro než pohled na kulturu. Je hezké vidět herce a další jako mladé. ()

renegrido

Film má zajímavé téma a je natočen poměrně dobře. Škoda toho romantického závěru, víc by se mi líbilo něco realističtějšího. ()

ANTYCHRYST

Srdeční Kultovní záležitost!! Tohle je moje mládí, hlášky z filmu znám nazpaměť..viděno nesčetněkrát :) Hudba mě doprovází od nejakejch 15 let pořád.. 110% ()

topi80

Tak jako po letech oceňujeme na filmech Jaroslava Soukupa dokonalé téměř až dokumentární zobrazení osmdesátek, řekl bych, že cosi podobného nabízí i tento film směrem k dekádě pozdější, a to nejen atmosférou, ale i poněkud svérázným "točit může každý a hrát taky, scénář nepotřebujeme" přístupem. ()

BrunoA

Mně to přišlo jako Beverly Hills po česku, celá ta skupina lidí i jejich život na mně působili totálně nevěrohodně, neznám nikoho, kdo by byl podobný nějaké z těhle postav. A "happyend", kdy homosexuál konečně pochopí, co je správné, a začne si s holkou? Jako z padesátých let... ()

Jaromír

Pohoda. S tímto filmem se mi tak dobře usínalo, jako už dlouho ne :), doporučuji každému. Je to taková náladovka, kde se mluví spíš méně než více. Kamera je občas skoro amatérská, ale příběh a herci vše dávají dohromady. ()

meryl

Z tohoto filmu jde cítit lehká amatérština, takže se nevyhne všemu novému - kamera z pohledu psa. Jednoduchý děj, kde je ale obsaženo všechno - od "nečekaného zamilování" po "napravování" nepřizpůsobivých... Ale jinak tomu herci dodávají takovou tu teenegerskou nevinnost, což filmu neškodidí, obzvlášť u Muchowa. ()

Verunka84

Čekala jsem teda víc, ale Myšička jako homosexuál Kytka, úchylný "dědeček z Ulice" Václav Mareš, Vilhelmová zamilovaná do Muchowa, to se jen tak nevidí. ()

Mykhaluu

Mě se Šeptej líbilo... Dalo by se říct, že to je díky lokalizaci do (na naše poměry) kosmopolitní Prahy celkem uvěřitelná příhoda. Oranžový Wartburg. Kluk gay, byl "vyléčen", což je taky fajn. Písničky hezké. Pejsek po tripu viděl barevně (aspoň chvilku). A nehrál v tom ještě pan Macháček!!! Jupííí!!! :) Taky mám někdy pocit, že jsme všichni z Marsu... :) A když uvážím nízké hodnocení zde a jakých škvárů se už dopustila naše polistopadová kinematografie, tak mě jímá pocit, že je něco shnilého je ve státě českém... ()

maoc

Tenhle film mne (kdysi) zastihl v tom správném věku, proto k němu mám asi příliš nekritický vztah. ()

Tremono

Škoda, že film jen tak klouže po povrchu, herecké výkony mě příliš neoslnily, a některé momenty jsou příliš strojené a občas nudí, a o filmu nebudu přemýšlet hodiny po titulkách. Dalo se vyždímat víc. Asi je třeba vidět vícekrát, protože příběh, ač jednoduchý, je zajímavý. ()