Dexterova laboratoř

• USA Dexter's Laboratory
Animovaný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie
USA, (1996–2003), 28 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Série(4) / Epizody(78)

Dexter je geniálny chlapec. Vo svojej izbe má za knihovňou tajné laboratórium s najmodernejšou technikou, ktorú si aj sám vyrába. Jeho pokojné rozmýšľanie a pracovanie však narúša jeho nadmieru hlúpa sestra Dee-Dee s deštruktívnymi sklonmi. Svoje laboratórium preto musí pred ňou často chrániť, zároveň nesmie dopustiť, aby sa o ňom dozvedeli jeho rodičia. A aby to všetko nestačilo, musí občas aj odolávať útokom svojho vedeckého soka Mandarka. Byť géniom veru nie je med lízať. (pivo)

Braddy

Skvělá zábava nejen pro děti. V několika dílech se můžete dočkat i parodií na známé filmy (Vertigo). Dexter je prostě kouzelný a Dee-Dee je na zabití:-) "Omelet du fromage" ()

vincent

U mňa absolútna jednička z niekdajších Cartoon network. Deťom by som to naozaj neodporúčal, pretože je dosť možné, že by všetko nepochopili. Vynikajúci humor, príjemná retro animácia, občas trefné parodovanie filmových postupov, vymakaný dabing. Za menej ako 5 sa nedá :)). ()

Matts

Den, kdy nám doma zapojili kabelovku a s ní i Cartoon Network. Zapnu televizi a tam - malý ošlivý uřvaný génius a jeho protivná sestra. Prostě úžasné. Nápad obrovské laboratoře v normální rodinném domku si skutečně zaslouží ocenění. ()

Mr.Floyd

Nekonečné animované seriály z Cartoon Network mi naozaj nie sú po chuti a mnohé dodnes považujem za skutočne odporné a nevhodné pre detského diváka. Na Dextera som sa však pozerával pravidelne (aj keď som vôbec nerozumel tomu čo postavy rozprávajú) a poskytol mi hodiny filmovej zábavy. Dnes by som si už Dextera neobľúbil, ale spomiekny na detstvo sa nedajú vymazať mávnutím ruky. ()

see_sawandrew

Překvapivě inteligentní seriál s nehorázně roztomilou animací. U epizody o kávě nebo muffinech vždycky nekontrolovatelně řvu smíchy. 85% ()

glamgirl

Výborný animák plný odkazov a paródií na všeličo možné. Prvé dve série jednoznačne vedú, ďalšie dve sú výrazne ovplyvnené personálnymi zmenami vo výrobe. Ale aj tak - kto by nezbožňoval malého génia s tajným laboratóriom? Ktorý sa musí denno-denne brániť nájazdom svojej entuziastickej a hlúpej sestry, tajiť laboratórium pred rodičmi, zachraňovať svet, ale aj seba pred svojimi vlastnými vynálezmi, vysporiadavať sa s rivalom Mandarkom, obhajovať svoju povesť génia a nenechať sa znechutiť obyčajnými detskými príhodami, pretože napriek všetkému je Dexter dieťa, s ktorým sa môže malý divák v konečnom dôsledku stotožniť. Hoci - malý divák dokáže oceniť Dextera v celej jeho odkazovej hĺbke až keď vyrastie. Seriál obsahuje aj príhody Super Monkey a Justice Friends, ktoré tvoria vlastný ucelený svet,neskôr sa však už neobjavujú; okrem toho existuje aj niekoľko špeciálnych mimosériových epizód a hodinový film Ego Trip. A všetko to môžem pozerať stále dookola. Dexter's Laboratory je a zostane mojou obľúbenou CN show. ()

husokachna

Dexter mi pomáhal učit se anglicky a někdy i jiné řeči (omelette du fromage mě provází do dnes) a byl pro mě závanem exotiky v době, kdy ještě člověk nebyl přehlcenej obsahem odevšad. I když měl slabší i silnější chvilky, pořád to byl (a je) parádní mix zábavy pro mladší i věkově pokročilé. Čtyři, jak jinak než, sýrové omelety. ()

Zalost

Samozřejmě, klasika nad klasiky, seriál o geniálním chlapci s vlastní tajnou laboratoří, a jeho hloupé, nešikovné sestře je "základ" při znalosti seriálů stanice Cartoon Network. Jediný důvod, proč nedávám hodnocení absolutní, je fakt, že nedávno přibyly nové série a kvalita dílů šla bohužel podstatně dolů. Ale ty starší patří stále mezi špičku. ()