Eva Duarte se narodila jako nemanželské dítě v rodině chudých farmářů. V patnácti letech přesvědčila zpěváka a svého milence Agustína Magaldiho, aby ji odvezl do Buenos Aires. Chtěla se stát herečkou. Ze začátku šlo všechno podle plánu, Magaldi se o ni staral, ale brzy se rozešli a ona se v šestnácti musela postavit na vlastní nohy. Stala se modelkou, herečkou a účinkovala v rozhlase. Evita se díky své vnitřní síle a ctižádosti brzy vyšplhala po společenském žebříčku až na výsluní. Vdala se za generála Juana Peróna, kterému s obrovským nasazením pomohla vyhrát prezidentské volby. V době zvolení Peróna prezidentem bylo Evě pouhých dvacet šest let. Jako první dáma se stala ochránkyní utlačovaného lidu a nositelkou změn v celé společnosti. Její tragická a předčasná smrt ponořila Argentinu do smutku. Nesmrtelnou se stala díky obrovské popularitě u svého lidu, který v ní viděl světici. (TV Nova)

Aleee89

Bravo! Na Madonnu jako herečku jsem moc nesázela, ale jelikož se ve filmu z 90 % a možná i více jenom zpívalo, nebyla vůbec špatná, spíš dost dobrá. Oscara si zaslouží, to bezpochyby, jen mě udivuje, že nikdy nedokázala zahrát nic dobrého (teda kromě Evity). Ty písničky tam jsou prostě nádherné. Tak do půlky filmu jsem si říkala: dobrý, takové pěkné čtyři hvězdy... Ale pak mě ten film, samotný příběh tak pohltil, že své hodnocení musím ještě zvýšit. To bylo úžasné, cloumaly se mnou emoce... Paráda! ()

radektejkal

"Jesus Christ Superstar", myslím, že to byla deska, kterou jsem nejvíc půjčoval (s vlastním překladem). Kromě jiného jsem se divil, že katolická církev pustí do světa takovouhle verzi "Evangelia". (Je vidět, jak jsem ve svých 18 měl popletenou vizi světa, co se týče katolictví, tady v podstatě nebylo a tam jsem si myslel, že je dosud středověk.) Po další "operetce" okamžitě proslulého týmu Webber/Rice jsem přesto netoužil. Příležitost se naskytla až včera v televizi, i když komplikovaná tím, že na "sportu" bylo finále MS v malém fotbale Česko - Rumunsko. Nakonec se ukázalo, že to je výhodné, nemusel jsem ty nudné pop-árie poslouchat celé, a když jsem přepnul na fotbal, zrovna jsme dali gól. Tango sice miluji, ovšem zde bylo pojednáno jen jako vložka, způsobem Glamour & Beauty. Nikdo se při něm nepotil, neopil, nepřevedl svoji figuru. ()

Martin741

Sivy, sedivy a nudny film s Madonnou /jo, je to furt u mna priserna herecka/ a s podpriemernym Banderasom /jo, furt si myslim, ze nevie hrat/. 30 % ()

bogomira

Mě to spíš než muzikál připomínalo chvílema rockovou operu, ale budiž. Hudba je samozřejmě klenotní, ale moc se nevyvedly texty nebo libreto nebo jak se tomu vlastně říká. Zpívat na ty krásný melodie o sociálním útlaku a podobnejch praktickejch věcech působí na mě trochu směšně. Rádobyumělkyni tady hravě zakreje Banderas, a to jak herecky tak pěvecky a to je příjemný poznání, u mě zabodoval a hodně si zved kredit. Děj mi přijde druhořadej, protože je to jen zhuštěná pohádka a nemá cenu se tím zabejvat ani historicky ani nijak jinak. Dávám přes svoje výtky dobrý hodnocení, protože líp než to zvlád pan Parker to asi udělat nešlo. ()

Nach

Filmový zážitek, na který se nezapomíná. Hudba, která je věčná. Nádherný film po všech jeho stránkách a rozhodně nejlepší herecký výkon Madonny. Kdo miluje muzikály, ať si Evitu ujít rozhodně nenechá. Je to roky, co jsem jí viděl poprvé, ale stále si jí i dnes pouštím rád. A když o tom teď tak přemýšlím, mám chuť si jí pustit znovu. 80% ()

danecek24

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - cena (3) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Madonna, *Nejlepší filmová píseň - "You Must Love Me" - Hudba Andrew Lloyd Webber, text Tim Rice + nominace (2) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Antonio Banderas, Nejlepší režie - Alan Parker ()

MarekT

Běžný, z kolejí se nevyjímající muzikál s výborným historickým příběhem, kde i mě překvapil herecký výkon Madonny. ()

pakobylka

-----"Když vystoupíš na vrchol, máš pod sebou jen oblaka." ----- Emocemi nabitý příběh, který se nechává volně unášet vlnami tónů v moři hudby ... nevšedně koncipované drama, v němž dominují dva rovnocenní protihráči: Madonna jako Eva Duarte a Antonio Banderas jako její věrný, leč nevěřící souputník, který ji sleduje zpovzdálí a přitom ustavičně zpochybňuje čistotu jejích úmyslů - a skutků, přesto se před ní v závěru sklání .... i kdyby byla "jen" prodavačkou snů a iluzí, dala lidu Argentiny NADĚJI ... 4,5*. ----- "Utiš se již, Argentino, zůstanu navždy s tebou ..." ----- ()

Juto

Táto drzá, nablýskaná a energická zábava má silu udržať očarené publikum, ale zároveň existuje pocit, že to, čo prežívame, je iba cukríkom pre oči a uši. 6/10 ()

emo

Na prvý krát ma uchvátila hudba, herci, výprava a všetko. Na drhýkrát som to už nedopozeral... ()

Jermann

Nadále se budu držet názoru, že svůj nejlepší herecký výkon Madonna podala coby "singing telegram" v BLUE IN THE FACE. Webberovy písně ale moc hezky odzpívala jak ona, tak i Antonio .. jen ten operetní styl, kde se na sílu zpívají i dialogy, prostě nepřekousnu. Pokud jde o vyobrazení samotné Evity Peron, příliš do hloubky se tu nešlo a z letmých střípků jejího životního příběhu se divák nic moc nedozví. Kvůli mě by stačilo vydat jen soundtrack. ()

Kolikokoli

"Hlavní" písnička dobrá, Banderas skvělý, Maddona dobrá. Ale abych dávala víc hvězdiček na film, který prakticky oslavuje nacistický sympatizanty, to asi fakt ne. ()

andrii

Ave, vita! Vítaná superstar, blahořečená grácie. Tu poznáme. Na tomhle peróně už zůstaneme. Zde se tančí, prozpěvuje. Rodí mocné emoce. ()

hans500

Nádherná Webberova hudba, perfektní texty a scénář Tima Riceho, Madonna dobrá a výborný Antonio Banderas, vynikající výprava. Skvělá filmová verze skvělého muzikálu. ()

Sokkk_y

Nádherný a mnohdy podceňovaný (obzvláště zde na ČSFD) muzikál s nádherným obsazením. Samozřejmě největší podíl na Evitě měla její představitelka, Madonna. Ačkoliv si popová královna roli vydupala, udělal Parker dobře, že ji po dlouhém přemlouvání obsadil. Role argentinské První dámy zpěvačce nejen sedla, ale stala se její životní. Nikdo jiný by se na Evitu nehodil, než právě Madonna. Abych ale nemluvil pořád o obsazení... Hudba byla dobrá. Ne dobrá, ale doslova výborná. Jemnému a čístému hlasu Madonny konkuroval drsný hlas Banderasův. Tohle je muzikál, jak má být. Přes dvě hodiny na nás chrlí herci / zpěváci jednu píseň za druhou. Každá píseň má své kouzlo a v každé se snaží prokousat ústřední téma oscarové písně You Must Love Me. Následující 2CD soundtrack je snad jedním z nejlepších muzikálových soundtracků. Když při poslechu všech 31 písní zavřu oči, promítne se mi celý příběh mladé Evy Perón a při poslední písni přihodně nazvané Lament mi schází málo k slzám. A nejen soundtrackový, ale i filmový konec byl fenomenální a velmi zvláštní. Nebyl to ten typický americký konec, kdy poslední záběry patří umírající Evě Perón. Kdepak. Pohled na ztemnělý dům s jedním jediným rozsvíceným oknem, které náhle zhasne a kamera přejede na plačící ženy. Ano, právě tento konec byl pro mě dojemný natolik, že pár těch slz ukáplo, i přes žádost Evity Don't cry for me...Argentina._____Na konec tohoto příspěvku ještě přidám poznámku: Tento snímek mě přesvědčil o falešnosti americké Akademie filmového umění. Madonna si za tento prvotřídní výkon zasloužila Oscara, ale ti zastaralí dědkové jí nedali ani nominaci. Proto od této chvíle přestávám věřit Akademii a její "kvalitě"! ()

Mrkvič

Bóže to zase bylo. Nebýt pár dobrých skladeb a Antonia Banderase, byl by to děs. Scénáristicky mi to vůbec nesedlo, teď tu koukám na nominaci za kameru, kterou jsem během filmu vůbec nechápal atd. Byl jsem dost natěšený, když pár věcí je známých a hodně dobrých. Jenže zbytek je jen takové štěkání podobně jako v muzikálu Bídníci. A zfilmování tomu moc nepomohlo. ()

Iroquaise

ironické a přitom komplexní...dekonstrukce a tematizace velkého příběhu a přitom jeho zachování, resp. znovuoživení...a do toho architektura hvězdnosti a politické moci...a přitom to funguje narativně i hudebně...zezačátku jsem měl trošku problémy s hudbou....příšlo mi, že jen mechanicky vypráví, ale pak se začaly rýsovat výrazný melodie ( včetně oscarové You must love me, kterou Rice s Weberem dopsali ex post a která sem sedne jak prdel na hrinec)...pecka...skvěle natočený a sestříhaný...parádní kamera...už dluho jsem neviděl, že by bylo něco vizuálně tak pěkný a vkusný a zároveň promyšlený...některý ty pasáže jsou záměrně stylizovaný do reklamní nebo propagandistický estetiky.......obsazení Madonny byl opravdu skvělý tah....díky ta postava získává dvojí význam...člověk vidí jednak figuru Evity, ale zároveň skrze ní prosvítá osobnost Madonny a její mediální obraz...jako kdyby ten příběh byl vlastně o ní :)....líbí se mi, jak je tu dotažený ten model z Jesus Christ Superstar....dvě antagonistické figury - pochybovačná a kritická ( Jidáš/Ché - je dobře, že není vyloženě řečeno, zda-li jde o Che Guevaru nebo ne, dík tomu to nedostane novej politickej význam ) a hvězdná, ambiciózní a přesvědčená ( Ježíš/ Evita) a jejich paralelní fungování a konfrontace ( skvělá scéna tance v abstraktním prostoru prázdného sálu)....nečekal bych, že takhle sofistikovaný, dospělý a myšlenkově podvratný dílo může vzejít z muzikálový sféry.... ()

nevermore

Za první půlku filmu 5 *, za druhou 3*. Hudba Webbera se mi líbila, akorát mi nesedly některé lehce přehnané scény, jako slzící lid nebo zuřivě gestikulující Madonna při svých proslovech. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker

31.07.2020

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)