Pilot Charlie Lavery nastupuje do letadla, aby dopravil palivo do vzdálené arktické oblasti. Po vyložení nákladu odlétá zpět s nemocnou ženou, kterou má vzít do nemocnice. Jeho stroj má však poruchu a zřítí se na místo daleko od civilizace. Oba dva pád přežijí. Charlie se vydá napříč krajinou, aby nalezl pomoc. Po bezcíleném hledání zkolabuje. Těsně před smrtí se u něj objeví žena, kterou nechal v letadle, a která ho začne pomalu učit jak přežít v divoké krajině na rozlehlých místech vzdálených desítky kilometrů od jakéhokoliv kontaktu s civilizací. (oficiální text distributora)

ivamka

Nádherná příroda, krásná hudba a kouzelný konec i když to nebyl happyend. Chtěla bych být takový lovec a švadlena jako ta eskymačka. ()

Wargoo

Nádherný film, ktorý svojou reálnosťou hľadí moju dušu. Veľké plus Barry Pepper-ovi, uveriteľné a jednoduché !!! 4**** , 80,003% ()

tuwanakha

Farley Mowat je autorem několika desítek románů, z nichž část vyšla i česky. Film je natočen podle povídky "Walk Well My Brother". Pepper v roli pilota Charlieho i Piagattuk v roli eskymácké dívky nemocné tuberkulózou předvádí věrohodné výkony. Kanadský režisér C.M. Smith se drží autorovy předlohy a tak film dopadá velmi dobře. V zajímavé roli majitele letecké firmy se představí veterán James Cromwell (Škola Malého Stromu, Zelená míle). ()

Hapretor

Velmi procítěné. Velmi krásná příroda. Stejně tak vražedná pro neznalce. Proč to muselo dopadnout tak blbě, smutně, neromanticky?! Přesto jednoznačně 4*. ()

MickeyStuma

Velmi povedený robinzonovský film z prostředí Arktidy o vůli přežít. Příběh převážně poukazuje na charakter hlavní postavy, který je nucen svoji neskrývanou až agresivní arogantnost vůči eskymákům přehodnotit po ztroskotání malým letadlem společně s jednou nemocnou eskymačkou dopravující do nemocnice. V mrznoucí pustině by bez její pomoci a zkušeností v žádném případě nepřežil. Vývoj porozumění se rozvíjí postupně a tak dává náležitou představu o pocitech takového člověka v dané situaci. Lidský příběh je pevně stanoven a nevymezuje se ke zbytečným dějovým odlukám. Zajímavostí je, že si ve snímku, byť velice krátce, zahráli i skuteční eskymáci, přesněji Inuité, mající už bohaté zkušenosti s ryze prvním eskymáckým filmem pod názvem ´Rychlý běžec´. Škoda jen, že tu nedostali daleko více prostoru. Takhle se v podstatě jedná jen o herecký štěk. Na autenticitě však taková skutečnost velmi přidala. Jedná se o lidský příběh ze zcela jiného prostředí, který si nese životně důležitou myšlenku. Jde jen o to, jestli ji někdo vůbec dokáže pochopit. ()

Ondr@932

Pěkné dobrodružné survival drama o přežití na tundře po ztroskotání letadlem. To já můžu ještě kdyby k tomu byla nějaká zápletka tak bych dal plný počet:-) Takže dávám 7/10 ()

Acrobat

Až dojemne prírodné je dielo neznámych tvorcov, ktorý za „babku“ točia úprimný stret kultúr a nájdenie človečenstva. Nemáš tam veľa postáv, no tá najzákladnejšia je príroda. A schopnosť autorov nepovyšovať klišé nad to, čo vám daná krajina ponúka. Odmena je horkastá, o to viac životná, ľudská. Tá skupina Inuitov sa mohla k nemu skôr rozbehnúť, čo poviete ? Nádherný kamerový záber a kompozícia scény robí záver dlho pamätateľným. (videné 22.03.2020, HDrip) ()

hiczech

Tento film mě osobně zahrál pěkně na city. Zažil jsem v životě něco obdobného, ale na jiném konci zeměkoule, s koncem vysloveně kýčovitým... s happy-endem. :-) Ale zpátky k filmu. Nevím jak kdo, ale já v tom příběhu našel určitá hluchá místa, našel jsem tam i několik nelogických míst. I scénář bych viděl trošinku dynamičtější. Ale i tyto nedostatky trumfne síla příběhu. Annabella Piugattuk, neherečka (byla vybrána v konkurzu z několika stovek uchazeček o tuto roli), se svého prvního angažmá zhostila na jedničku s hvězdičkou. Doporučuji a dávám za 5. ()

pushover

Dobrodružná limonáda, kterých se v době vzniku točili kvanta, ale tahle aspoň v letním vedru příjemně zchladí. ()

Brano

Dosť som od toho očakával, ale žiadny hlboký zážitok tento film vo mne nevyvolal. Síce myšlienka bola pekná, ale celé je to také nemastné, neslané. Málo emócii a romantiky. Zvuková stránka nevýrazná. Za pozretie to stojí, ale neviem či si to znovu niekedy ešte pozriem. Herci fajn, príroda krásna, ale niečo tomu chýbalo. Jeden z tých slabších "survival" filmov. ()

Don Kryspin

Chcete-li opravdu poznat drsnou severskou tundru, tohle je na to vysloveně vhodný film. My středoevropané o životě v tundře víme velmi málo a já osobně jsem si tohle blízké setkání s ní velmi užil. Tenhle film není filmem pro uspěchaný večer - chce to klid, dost času, pohodu, možná lehkou únavu - a pak se v klidu ponořit do příběhu a nechat se unášet pomalým dějem a krásnými scenériemi. Příběh je velmi jednoduchý a konec působí trošičku náhle, ale celkově je to hezký milý film. Jen by mě zajímalo, kterej blbec přišel s jeho českým názvem a co tím sledoval. ()

kedluben

ale ten film byl pěknej, to jo. ale takový celý holyvůdský... ta přeslazená smyčcová hudba... to vědomí toho co se bude dít.... "pěknej" prostě nestačí... už ten plakát... uf. ()

jopal

Pekny, nenasilny pribeh, ktory ma uputal svojou realicnostou. Nasinec, vojnovy veteran v dovocine pri stroskotani krici o pomoc, krehky domorodec bez jedineho slova ide pokojne zhanat potravu. To bol prekrasny detial, ktory mne dokonale ucaroval. Film o ludskosti, priatelstve a prerodu vetroplacha na cloveka. 5* nedavam, bo tie komare som nepochopil. ()

retrix

Příběh o změně lidských hodnot v prázdné pustině, kde život má jiný pojem než v zalidněných městech. Námět i scénař zasluhuje pochvalu, z režie by se dalo určitě v tomto smutném příběhu vytěžit mnohem více. To neustálé čvachtání ve vodě by určitě k přežití hodně přitížilo (ve filmu byly postavy vzápětí hned suché), ale na působivosti filmu to zase tolik nepřekáží. ()

Fajung

Pekná myšlienka mrazivej dobrodružnej romanci, ktorá je žiaľ oblečená do kožucha, ktorý dobre nezahreje. Filmu chýba väčšia dávka napätia, lepší výkon hlavnej hrdinky, ktorá si pri umieraní dokáže kľudne uloviť rybu, či urobiť bahenný zábal svojmu spoločníkovi. Čo je však plus, je príbeh, o "mestskej" chamtivosti a "vidieckej" srdečnosti, s ktorou sa dnes stretávame takmer všade. Chcelo to možno zručnejšiu réžiu, alebo širšiu dejovú líniu, a viac scén, ktoré by chytili za srdce. Tak to je len priemer 55% ()

ostre_pero

Emocionálne silný a zo strany Peppera a tej eskimáčky skvele zahratý príbeh. Kto by po prvých minútach tohto filmu čakal, čo sa z neho vykľuje, však? ()

boulala

Krásný dobrodružný film o přežití, které nemusí být až tak těžké, pokud jste zdraví a víte jak na to. ()

raru

Veľmi skromný film,ku ktorému som sa dostal iba náhodou,ale musím to na písať po pravde,veľmi sa mi páčil.Krásna príroda a malá šanca na prežitie. Výborné spracovanie jednoduchého príbehu,kde hlavný hrdina prejde veľkou zmenou za pomoci chorej domorodkyne a popasuje sa s prírodou o holý život.Vrelo doporučujem. ()