Skrytá hra

• Polsko Ukryta gra (více)
Polsko, 2019, 100 min

Kamera:

Paweł Edelman

Bill Pullman, Lotte Verbeek, James Bloor, Robert Więckiewicz, Alexej Serebrjakov, Corey Johnson, Nicholas Farrell, Jevgenij Sidichin, Cezary Kosiński (více)

Během karibské krize v roce 1962 je problémový matematický génius přinucen sehrát nejen šachovou partii za USA proti SSSR, ale i smrtelně nebezpečnou špionážní hru. (Netflix)

petikacka

Opakování je matka moudrosti...Takže je dobře, že vznikl tento staromilský spy game film a ukázal nám co se mohlo stát...Vyrůstat v té době nebyla žádná hitparáda a to i bez té všudypřítomné jaderné hrozby...Při nacvičování bojového poplachu, ale stačilo mít pláštěnku a plynovou masku a to bychom to těm amíkům ukázali jak jsme v tom východním bloku odolní...No nic, měli bychom začít něco dělat, poněvadž Vláďa Putinovič se začíná nudit a hlavně mu chybí to první místo v čemkoliv, ať to stojí co to stojí...Vždyť lidí je jak sraček...Za mě 85% ()

kartacek

Oproti Dámskému gambitu jsou tu šachy jen jako kulisa a to je škoda. A to špionážní je tak nějak překombinované. Nebo nedokombinované? Nebo prostě nedostatečně propracované dialogicky, scénáristicky. ()

yvona

Vida, tehdy podle tvůrců to Sověti s Ricinem zvládali, dneska už jsou břídilové. Nebo už ani ten Ricin není,co býval :)) Navalny to zvládl s přehledem za pár dní ve špitále a tady z toho dělají kovbojku. Jinak je to velmi dobrý film, plný zvratů. Jen jsem poněkud alergická na současný trend dělat z Rusů ztělesněné ďábly. Hlavnímu představiteli chybí snad už jen rohy. Dobrý komentář,se kterým souzním má Daddko. ()

Ivo

No tvl - co tohle bylo ? :)) Chorobný alkoholik násilím zavřený ve skleněné bedně hraje veřejně člověče nezlob se s nějakým Rusem, kolem se odkrouhavají agenti na záchodech nebo v kómatu blijí, publikum v divadle s úžasem tleská, zlý soudruh kgb prská a kdyby se partie povedla, zabrání to prý nuklearizaci Fidelova ostrova a zachrání 90 miliónů amerických ovčanů nebo co ? Tak to jsem nějak nepobral... asi jsem předtím povinně a s vyplazeným jazykem nevychlastal litr vodky ukrytý ve splachovači? Kosmicki a Sawicki (tentokrát i ve spolupráci s Mazackim a Chlastnickim) prý ale chystají svěží sequel: Čech (t.č. propuštěný z Bohnic) a Slovák budou hrát pingpong a když vyhraje Čech (kterému na záchodě vpíchli koronavirus) odstoupí Babiš a v pingpongovém míčku bude ukrytý mikrofilm o dotacích na čapí hnízdo, který Jágrovi předá Křeček ... A v tom falešném je oslavný tanec ke zvýšení důchodů ... čili tak nějak na úrovni tohoto opusu :)) Už se těším ... ()

ER

Hodně snahy udělat atraktivní špionážní thriller vyústilo v mišmaš, který není schopen výrazněji zaujmout. ()

papadoce

Bill na E4. Šach. Skvelá ruskoamerická špionážna záležitosť v poľskom prevedení neobvyklých kvalít. Vadila mi snáď jedine hudba, ktorá chcela rozhodne viac obmeniť, ale inak to bolo bezchybné. Bod navyše získal zvrat na hajzli. Extra bod dávam aj za filmom prepletené archívne dokumentaristické zábery. Výborná špionáda. Kvalitka. ()

GameboyNES

pro mě docela vleklé a nezáživné. To bude tím že mě šachy neberou a nukleární válku bych s radostí uvítal, bo tahle zkažená společnost si zaslouží akorát vyhubit. ()

Hemlock

Velice milé překvapení a pomalu, ale jistě si Billa Pullmana začínám spojovat se sázkou na jistotu - kde se mihne, je to kvalitní podívaná a i tento špionážní thriller není vyjímkou. Skvěle natočeno a opět musím před polskou kinematografií smeknout - dávám čtverec a solidních 75%. ()

srolyma

Výborný špionážní šachovo-alkoholový film z období karibské krize. Na pozadí šachového turnaje mezi geniálním americkým notorikem a sovětským soudruhem probíhá tajný zákulisní boj mezi agenty, kde jsou ve hře mikrofilmy, odposlechy, dvojití agenti, hypnóza, jedy, lámání vazů a podobné nezbytné propriety. A protože je to film polský, tak nesmí chybět ani přátelský, férový a hrdinský Polák v podobě ředitele hotelu. ()

Heywood

Lepší, než se na první pohled zdá a Bill Pullman do hlavní role seděl jako ulitý. Ten odraz toho, jak si sovětští mocipáni dělali v táboře socialismu a míru" co chtěli byl přesný a herecky výborně obsazený. "Soudruhu promiňte jde se sám udat..." možná to zní jako legrace, ale vůbec to v té době nebyla. Trefné připomenutí, jaký byl Chruščov a jeho klaka idioti. Ta zelená kamera tomu dala ten správný šmrnc a ta bezútěšnost z toho lezla přesně, jak to tenkrát muselo být. Zápletka zajímá, konec je s překvapením. ()

Saxos

V průběhu sledování určitě zapomenete, že film vznikl u našeho souseda. Někdo by řekl, že film o šachách bude absolutní nuda. Stačí přidat studenou válku, jaderné zbraně, minimálně 70 mikrogramů ricinu, k tomu nějaká ta krize v Mexickým zálivu, hodně špionů a alespoň jednu zrádnou špionku, taky plukovníky a generálmajory. Hlavně nesmíte zapomenout na profesora s krví půl na půl naředěnou alkoholem. Klady: Polákům se daří. Závěr: doporučuji třeba i s WYBOROWA KLASYCZNA. ()

hony23

Udělat z šachové partie strhující drama je nadlidský úkol, ale Poláci se s tím celkem popasovali. Samozřejmě šach je jen zástěrkou velké špionážni hry za studené války a zrádci jsou na obou stranách. Určitě nejsilnější stránkou jsou dobře napsané i zahrané postavy, hlavně Krutov je luxusně ukrutný. ()

bonovox

Poliaci natočili celkom pôsobivý špionážny thriller z obdobia studenej vojny, ktorý má vierohodnú výpravu, kvalitných hercov na čele s Pullmanom a hlavne dostatočne kvalitný námet. Vydarená žánrovka, ktorá možno bude mať o niekoľko rokov zbytočný remake... ()