Království - Království I (série)

• Dánsko

Riget I

• Švédsko

Riket I

• angličtina

The Kingdom I

Drama / Horor / Mysteriózní / Komedie

Dánsko / Francie / Německo / Švédsko, 1994, 4 h 24 min (Minutáž: 62–72 min)

Komentáře uživatelů k sérii (3)

Mistrovské Trierovo panoptikum! Tohle prostředí nemocnice je tak bizarní, že Ordinace v růžové zahradě působí ve srovnání jako souboj panenky Barbie kontra Action Man! Do toho u každého dílu počítejte s pečlivě budovanou depkoidní atmosférou a rafinovanou gradací, kde na každém konci budete chtít další dávku Trierova morfia! Celek je navíc obrazově podporován poněkud živější kamerou a vtažení do tohoto maniackého labyrintu je o to silnější. Království má i pro mě poměrně sympatickou stopáž, neboť tahle první čítá pouze 4 epizody. A druhá je na tom stejně, takže se jedná o ideální volbu pro večerní maratón (po kterém tedy doufám, že vůbec pak usnete). Jestli je teda první řada jen takový "rozjezd", tak si vůbec nedovedu představit, co mě čeká v té druhé, protože tohle byla sakra poutavá projížďka lunaparkovým domem hrůzy. Ovšem nezapomenu na poslední díl a scénu s návštěvou inspekce, která zavítala do nemocnice - z toho jsem šel fakt smíchy do kolen!(28.5.2018)

Pouštím si všechny díly za sebou na jeden zátah a vždy zafungují přesně. Ještě se mi nestalo, a bych se během sledování 279min. filmu začal nudit. A Udo Kier je démonický až hanba :-))(9.5.2018)

První dva díly měly pomalejší tempo a já si říkala, tak třeba tohle nebude můj šálek kávy, ale jelikož je to Lars, tak opět nezklamal ! Protože to mělo postupný nájezd a do teď mám příjemnou husí kůži, když si vzpomenu na sanitku.Říkala jsem si, komedie ? A kde...ale nakonec to přišlo, závěrečná inspekce ..takže ano, zasmála jsem se.Do tohoto království se vyplatí vstoupit a jsem zvědavá na druhou sérii.Lars je prostě pán.A ano i druhá serie byla pro mě perfektní. Takže musím hodnotit plným počtem a musím říct, že bych se klidně znova do Království vrátila a dívala se na další díly !(28.6.2018)