Grifindoor

Dal bych 4 hvězdy, ale kleslo to u mě honičkou na motorce BMW s boxer motorem, která byla idiotsky nadabovaná ječícím čtyřválcem, navíc se zvukař vůbec netrefil do rychlosti(třeba při odbočování na křižovatce je slyšet vytáčení a 2 odřazení, to by museli jet už aspoň 200, na záběru ale jedou tk 50..., další sou kokos helmy na moped, co má Affleck a Thurman na sobě, na tuhle motorku by si jí vzal jen totální kretén, tady se na hlavu dává integrála. Jo auta umí dát do filmu kdejakej blbec, ale motorky, na to je třeba bejt od fochu, když to dělaj blbci, co motorky znaj jen z časopisu, tk to pak dost schazuje celej film... ()

martinexa

Skvělý nápad k natočení snímku. na filmu mi akorát vadilo jak vše hlavnímu hrdinovi vycházelo. Jsem spíše za realističtější formu, ale tak nebylo to nejhorší. Do obsazení musím říci, že varianta Bena Efflecka nebyla zrovna ta nejšťastnější. ()

Medic.Droid

Dvě hvězdy za solidní námět a zpracování. Flek je tady topornej jako všude jinde asi a o Umě radši ani nemluvě... Akce fajn, ta honička teda byla strašná a na távěr kdy uskočí před vystřelenou kulkou....no tak, tohle není cirkus. ()

gizi

Potřeboval jsem si zase po čase u TV odpočnout, pobavit se a moc nepřemýšlet a tento film na to přesně sedl. Je to taková blbina, u které se člověk dobře baví. Celkově to není až tak špatné - 65%. ()

Parsek

Každé sci-fi s inteligentním scénářem je dobré. A toto scénarista zvládl - no měl dokonalou předlohu, že! Za mě lepší než jen dobrý... ()

Cor-Angar

Výplata se mi opravdu líbila když jsem ji viděl poprvé. Po dalších shlédnutích už je to slabší a víceméně jediné co se mi stále opravdu líbí je ten nápad. Jenže mi přijde že to mělo potenciál dopadnout výrazně lépe. Film má slušný rozjezd, Bena taky překousnu (ikdyž by se nejspíš našel vhodnější představitel), ale prostě vidím tak nějak promarněnou šanci. Navíc Uma mi přijde...mám ji opravdu rád, ale tady je taková...nevím přesně proč, ale v jiných filmech se mi líbí tak nějak víc :) Film to není špatný a nejspíš se na něj ještě podívám, ale asi zůstanu na třech *. ()

chlievik

Filmy ako Next, Paycheck, Total Recall, Minority Report alebo Bladerunner sú niečim typické. Zdalo sa mi. Poznal som P.K.Dicka, Bladerunnera to hej, aj som čítal niektoré jeho ďalšie knihy, ale nepoznal som všetky diela, a tak som nevedel, že Next aj Paycheck, sú z jeho dielne. Keď som si pozrel Minority Report, hovorím si, toto bude istotne podľa predlohy P.K.Dicka, typické chronologické slučky, časové presmyčky, pamaťové deja vu, rozpamatanie sa, či ak chcete, vynorenie sa spomienky v mikrosekunde, ktoré rozhodne o osude, dystopické vízie budúcnosti, všetko krásne dokonale dokopy zapadá, proste Mr.Dicky. :) A potom som si vygooglil, že ktoré to ešte filmy sú... od... neho... a... zapadlo mi to do schémy, Total Recall? No jasné! Next? Jasnačka! No a podobne aj Paycheck, klasická predloha scenára, námetu podľa Pána Spisovateľa, výborné herecké obsadenie, Affleck sa tu náramne hodil, hoci nie je u mňa obľúbeným, lebo neprejavuje emócie tak príjemne ako ja osobne preferujem (ani film nemal dosť citovosti ! žiaľ...) - Affleck by mohol byť trošku "ženskejším", ale zase tá jeho invektívna mužnosť, má niečo do seba, hmm. Ak by bol tento film menej agresívny, dostal by odo mňa lepšie hodnotenie, lebo tých bitiek a striel tam bolo priveľa na môj vkus, skôr by som priorizoval logické prechmaty a obraty pred počtom vystrieľaných nábojov ak sa má jednať o film vačšieho formátu a najma keď je od Philipa K.Dicka, očakával by som skôr menej výpadov a viacej skrytých uzlov v dejovej línii, menej vysvetľovaní pre jednoduchého konzumného diváka (hoci pre bežného človeka asi aj toto bolo akože "moooc"), a hoci Dick nevynechá zbrane a agresiu, v čom je jeho negatívum, ale zase tie nápady sú dosť dobré na to, aby sa u mňa ujali, lež bol by som šťastnejší, ak by som posledné titulky sledoval v nemom úžase a nie "pochopené a dovidenia"... :) p.s. a keď vidím, kto to režíroval, tak mi je jasné, prečo tam bolo toľko toho karate :( Dickova verzia istotne mala menej nábojov... :-/ ()

Slaaavo

Myslím si, že tento film je veľmi dobrý z hľadiska dejovej línie. Všetko do seba dobre zapadá a ani raz som nemal pocit, že niečomu nerozumiem alebo že vôbec neviem o čo ide. Je to trochu Sci-fi ale veľmi dobre spracované. Až do konca si nemôžete byť úplne istý ako to dopadne, čo veľmi oceňujem. Odporúčam každému, kto má rád záhadno, akčné a romantikou šmrncuté filmy. ()

jdosek

Geniální námět dle povídky P.K.Dicka, vlastně ne až tak špatně natočený, ale herci to svými "výkony" posílají o kategorii níž. Jeden z filmů, na jehož základě se říká, že Ben Affleck je nejhorší herec na světě - pokud sám sebe nerežíruje. ()

teseth

Výplata je celkem povedený akčňák, který doplácí na špatný casting. Benovi člověk nevěří ani jednu pózu a Uma tam je snad jen ze známosti. To co předvádí hlavní obsazení herci je prostě hrůza. Jelikož ale je film celkově založen na dobrém scénáři tak přihmouřím obě oči a ty 3* dám. Jen trochu mi vadil logický laps se změnou budoucnosti. ()

mirage.cz.

Tak snad ani nevím jak to vyjádřit, film na mě působí dosti rozporuplně. Přestože jde o zatím moc nevybrané téma a film má dobrý námět i řemeslné zpracování (až na afflecka), tak to na mě působí nedotaženě jako by to byla tvorba spíš pro děti.... Affleck je genius, který vymýšlí vynálezy jako na bežícím pásu, dokonce mu nedělá problém nahlédnout do budoucnosti a naproti tomu jeho šéfové pro které pracuje, jsou ještě o něco chytřejší dokonce mu dokážou smazat i pamět....přesto jim a celé FBi dokáže utíkat s takovou lehkostí, s jakou by to nezvládnul ani James Bond už chyběla jen ta svatba na konci. ()

ReTeZa

Pěkná zábava na večer...Každý si v tom najde to své - trocha akce, trocha přemýšlení, trocha toho cestování v čase... ()

DejnaDee

Ben Affleck není můj oblíbenec, Uma Thurman také ne, sci-fi není můj žánr, ale musím uznat, že mě film dokonale bavil a já se ani nachvíli nenudila. Líbilo se mi to a moc. ()

zeromen

Výborně s kloubené sci-fi s akčním žánrem. Herecké obsazení ucházející. A výborná režie pod taktovkou mistra žánru Johna Woo. ()

malyLibor

Sci-Fi já rád... a když je navíc vtipná... Hm. Pěkné čtyři hvězdy a pátou za fešnou Umu v hlavní roli. Jsem spokojen, příjemné zakončení příjemně akčního víkendu. ()

Pythonator

Asi si budu muset přečíst námět od Dicka, protože se mi po zhlédnutí nechce věřit, že by mistr tak nedomyslel danou problematiku. Ono totiž nahlížení do budoucnosti a její přetváření by ve skutečnosti asi mělo dalekosáhlejší následky, s kterými film nepočítal. Logické mezery v příběhu jsou zjevné především proto, že tento film nepracuje s tématem jako sci-fi žánr. Jedná se jen o akční film zabalený do jakéhosi béčkového sci-fi obalu. To ale jinak ani dopadnout nemohlo, když dáte téma do rukou akčnímu režisérovi. Nejlepším plusem filmu je tak dobře natočená autohonička na motorce. Film je docela nuda, ale vzhledem k tématu celkem baví. Natočit to Spielberg, tak je z toho špičkový velkofilm. ()