Výplata

Paycheck

Výplata

Sci-Fi / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA / Kanada, 2003, 110 min

To, co potkalo Bena Afflecků v Paychecku, se prostě může občas stát každému, když se člověk probudí s prázdnou peněženkou, několika předměty v kapse (Lístek plný odshora až dolů čárkami, obal od kondomu a pár modřin po těle) a vůbec si nemůže vzpomenout, co dělal předešlého večera... Paycheck má dva základní neduhy. Tím prvním je, že producenti sice přitáhli skvělého akčního režiséra, ale místo akčního scénáře mu předhodily rádoby chytré sci-fi. A tím druhým problémem je špatný casting. Nějak se nemůžu rozhodnout jestli mě nudil víc Affleck nebo Eckhart, alespoň že Umě to sluší. Ale abych jel nekydal špínu, tak akce (když už na ni dojde) je povedená, občas nápaditá a kamera u ní je přímo výborná, ale to nemění nic na tom, že Dicka jsem už viděl zfilmovaného mnohem lépe. A jedna dobrá zpráva nakonec: přiletí i holubice:-)(30.7.2008)

"Ztratit tři roky života? - Ne, zhodnotit je!" Paměť se mi díky přeplněnému harddisku průběžně vymazává, takže si nejsem jistý takřka ničím a Michaelovu zmatení rozumím. Ten sice na nabízenou práci kývl, ruku podal a možná i smlouvu podepsal, ale cosi ho donutilo porušit firemní směrnice, poslat si pár vzkazů z budoucnosti a vzít nohy na ramena. Já se přitom docela dobře pobavil, i když si náhoda občas musela podat ruku se štěstím a pronásledovatelé museli prokázat ve správnou chvíli jistou dávku demence, aby nám to celé do sebe pěkně zapadlo.(16.4.2016)

Vidím že své hodnocení měnit nemusím, za víc to nestálo. Překombinovaný děj - promrhaný potenciál v dobrém námětu (spletitá mozaika k postupnému rozluštění), zamíchané žánry a špatný casting, vytvořily nejistou režií nesourodý mišmaš bez hlavy a paty, který mi nedovolil si nijak film vychutnat, prožít jedinou scénu nebo fandit některému z herců. Ač nerada srovnávám, myslím si, že podobným filmům Minority Reportu, natož 12 opicím, nemůže přes veškerou snahu ničím konkurovat. Ben je všecko, jen ne čistě akční hrdina typu Bruce, Umu moc nemusím, Aaron byl víc manekýnem než záporákem. Všichni se chovali jak naprogramovaní roboti a každý "objev" vypadal jak předem nastrčený, viz výherní tiket, který automaticky zvládl i nálet ptačího trusu. Akce často přitažené za vlasy, jako celý film, který nemá budoucnost a dnes ani minulost. Ale nenudila jsem se.☺(24.10.2011)

• choze

Kéž by mi ten film někdo vymazal z paměti a zacáloval mi za to, že jsem takhle pitomě zabil skoro dvě hodiny! Námět dobrý, ale zpracování nekonečně fádní, Wooa tam až na pár jeho trademarků (mexican standoffy, holubice, odraz na konvici) nevyčucháte. Postavy i herecké výkony matné a ani po akční stránce žádná sláva.(6.4.2004)

Značně zapeklité sci-fi příběhy patří vůbec k tomu nejoblíbenějšímu, co mi filmy můžou nabídnout. Musí se ovšem povést a to se o tomto kousku zase tak moc říct nedá. Paycheck má vcelku zajímavou a lákavou strukturu, hlavní hrdina pořádně neví, která bije a vše je postupně odhalováno. Film působí zajímavě, bohužel v celkovém vyznění to prostě není ono. Není to prostě tak dobře zpracovaný, aby to člověka semlelo, jako jiné, povedenější akční scifárny. Z mého pohledu se jedná pouze o průměrné sci-fi se solidním příběhem, který bohužel není takový, aby dokázal diváka více vtáhnout do děje. Já musím k mínusům navíc zařadit ještě herecké obsazení, protože jak Ben, tak Uma nejsou zrovna mými oblíbenci, spíše naopak. 60%(31.3.2013)