JB001

Tož vidět se to dalo. Poprvé a naposledy včera na HBO. Čekal jsem, že to bude lepší. Affleck s Umou mi nějak nesedli. Prostě klasická nenaplněná očekávaní ()

nikhaj

Tak nakoniec dostal zaplatene. Mozaika artefaktov ktore zacnu doseba zapadat v spravnej chvili na spravnom mieste a preco? lebo som sa vratil z buducnosti muhahaahah ()

PanWolf55

Úplně marnej je v tomhle filmu ten Ben Flekůj. Ale celej ten film je divnej. Extra divně slizkej Dexter, ozobaná Uma, mrtvej Aaron, ošust Giamatti, divný zvraty, divný lokace ... Divný, divný, velký divný. ()

Dusty56

Dobrý akční snímek s jednou velkou chybou. Zatímco začátek je parádní, tak po chvíli mi bylo jasné, že se hlavnímu hrdinovi a ani jeho přítelkyni nemůže nic stát, protože on budoucnost viděl a pomocí předmětů si ji upravil, aby se mu nic nestalo. Tzn. že rázem bylo po napětí do doby než někdo něco udělá naopak. Jenže nikdo nic neudělal a v závěru se sice za podivných okolností stalo něco jinýho než jsem čekal, ale to už bylo pozdě. Affleck hraje dobře, Thurman o trochu hůř a Eckhart mě štval. 60% ()

Alexis

Sci-fi, která by ráda vypadala byla jako trochu říznější Minority Report. Hlavní premisa v podobě předvídání a měnění budoucnosti by nesnesla bližšího zkoumání, proto se tvůrci logicky rozhodli soustředit na akci. John Woo, specialista na akční filmy (i když dnes už s notně pošramocenou pověstí) měl být dostatečnou zárukou. Po slibném rozjezdu se ale film začne utápět ve stereotypu, choreografie bitek je stále stejná a zoufale nudná, s jedinou změnou, že soupeři užívají vůči vcelku sympatickému Affleckovi zbraně čím dál většího kalibru a kadence. Prostě, docela dobře se na to dívá (i díky killbillovsky krásné Umě Thurmann), ale podruhé už to nemusím. ()

tmx

Ač vůbec nejsem příznivcem podobných žánrů a ani je moc nesleduji, byl jsem tímto filmem nadšen. Sice má film trochu pomalejší rozjezd, ale jak to do sebe začne zapadat a začne ubývat předmětů, film nabírá na obrátkách a člověk je víc a víc zvědavý, jak to teda nakonec dopadne? Zabijí ho, nebo ne? Budoucnost přeci nelže... ()

HokusPokus

Nebýt Benovi tupé tváře máme tu o hodně lepší film. Že výplata působí jako díl z přihlouplého seriálu je bezpochyby vina špatného castingu.Affleck z dobrého námětu, vcelku slušného scénáře (místy trochu naivní), a svižné režie, vysává všechnu atmosféru a mě osobně donutil některé nudné scény přeskakovat. ()

karaul

Jeden z těch filmů, kdy se zjevné nedostatky snažíte všemožně přehlížet, protože vlastně není sebemenší důvod, abyste na něj byli zlí. Samozřejmě, John Woo natočil spoustu lepších věcí, akční scény jsou leckdy dost stereotypní a celkové pojetí adaptace Dickovi povídky také není nejšťastnější (zjevné mezery v příběhu, motivace některých postav je vcelku směšná), nicméně ve chvíli, kdy se Uma "jsem na zajíčky" Thurman s Benem "chasing amy" Affleckem dávají na útěk (bohužel až po "vysvětlovací" půlce Výplaty), neměli byste jim odolat. A když Affleck, který celkem překvapivě po delší době nepůsobí slizkým dojmem (naopak, celou dobu mu držíte palce) za neustále palby zlotřilých pomocníků hlavního záporáka Aarona "já sem budouvnost" Eckharta hodí po Umě (která jako by vypadla z té doby natáčeného Kill Billa) očkem a zahlásí "a teď běž k támhletěm dvěřím a otevři je", načež se ona, bez sebemenších protestů, láskyplně vrhá skrz kulky na požadovanou destinaci... No řekněte, nemysleli byste si v tu chvíli, že je to vlastně skvělý film? ()

Aaron_Hill

Není to špatný film, ale mohl být mnohem lepší. Johna Woo sem nikdy nechápal a tak to i zůstane nadále.Celá stylizace filmu šla zvládnout mnohem lépe, všechno působí tak trochu lacině, bohužel včetně výkonu herců. Především Umě Thurman a její roli jsem nemohl prijit na chuť, Uma si nejspíš mezi přestavkama z natáčení Killa Billa odskočila do Výplaty a tak to taky vypadá. Ben Affleck naproti tomu podavá celkem dobrý výkon, respektive na jeho síly dobrý :). Výhradu mám ale k jeho eskapádům, měl sem za to, že jde skutečně o vědce a ne o variaci Jamese Bonda. Jistě, s týčí se oháněl vcelku slušně - navíc viděl svou budoucnost a zaříidil se podle toho, jenže fakt zůstavá, že nějaký vědec co v posledních letech makal ve sterilních místnostech seřeže par desítek agentů jako Pierce Brosnan v nejlepších letech.. Aaron Eckhart je zase až příliš sympatický na roli takového záporáka. Zkrátka a dobře, s tímto námětem mohl John Woo vykouzlit víc, místo toho vzešla ve vsech ohledech jen průměrná sci-fi hříčka, pořád ale lepší než 90% filmů co můžete v TV vidět :). ()

Lion438

Kdo by nechtěl znát svou budoucnost, ale přece jen zabalení tohoto vynálezu do filmu, je značně riskantní. A tady bych řekl, že se to zrovna nepovedlo. Akční scény, kdy hlavním hrdinům vše naprosto přesně vychází a projektilům se hbitě vyhýbají. Myslím, že za hvězdné obsazení a snahu si zaslouží tři hvězdy lehce nadprůměrného filmu. ()

Moskal

Tak tohle mě nevzalo! Aspoň že jsem se rozesmál u honičky na motorce. Tolik nesmyslů v několika minutách se zas tak často nevidí. ()

Inner

Mému oblíbenému spisovateli a jeho filmovým zpracováním by neměli chybět silné postavy, ponurost a bezvýchodnost, spletitý děj a hlavně závěr. Takhle už prosím ne. 20% ()

Mezerník

Nesympatičtí herci, nevěrohodné hlavní postavy a hlavně škoda, že to není čistější sci-fi nebo naopak akční film (spíše bych si přál to první). Přesto na první pohled zajímavé, i když na rozdíl od mnoha jiných filmů to už netoužím vidět podruhé - je to bohužel jaksi jen jednovrstvé... ()

Clar

Nic jsem od toho nečekal a nakonec jsem se celkem dobře bavil. Jediná výtka patří prkennému výkonu Afflecka. ()

vojtazz

Nejhorší režie. Takhle zkazit výbornou povídku, John Woo by se měl stydět. Ani sem nedokoukal. Jedna hvězda za námět, který si stejně nemohou osobovat tvůrci filmu, ale což... ()

RAPTTTOR

Víte… možná jsem pitomec ale… od scifi očekávám 1.logiku děje 2.(proto že je to scifi) ztvárnění budoucnost 3. herecké výkony. V tomto pořadí. Logicky tedy můžu tvrdit scifi není jednoduché napsat natož pak natočit… Tady jsem se držel za hlavu opakoval jsem pořad dokola: to snad ne!!! Nejsem žádný lumen ale… pokud bych sám sobě chtěl nějak pomoci v budoucnu asi bych to neřešil tím že si do pytlíčku připravím Hromadu krámů a budu doufat že v budoucnu pochopím na co to všechno je. Co takhle manuál? Mimochodem kdo tu obálku připravil? Hlavní hrdina nejen koukal do budoucnosti ale on i cestoval časem? A tak bychom mohli pokrčovat hodně dlouho. Místo tohohle koukněte raději znovu na film na kometě. Bude víc scifi, logický o hereckých výkonech nemluvě. ()

pupidup

filmová myšlenka super, skoro pořád akce, ale taková ta "honičková", která mě zas tolik nebaví. Prostě John Woo. Akce. Jednou vidět a dost. ()

RADX1

Příjemný kousek který mne překvapil. Především velmi slušný námět. Nejvíce mne zaujalo téma "kouzelné" obálky kdy jsem jen čekal na co že ty všechny drobnosti využije. Párkrát jsem tu v komentářích četl něco o děravosti scénáře. Já jsem žádnou do oči bijící nenašel. Ostatně příběh mě ani nenutil (nenudil) nějaké hledat. Pro mne velice povedený thriller s akčními a sci-fi prvky. Jen mi moc zde nesedli představitelé hlavních rolí tj. kombinace Ben Affleck (nutno přiznat, že jsem čekal od něj horší výkon) a Uma Thurman. Naopak velmi rád jsem jako vždy viděl Paula Giamattiho i když ve vedlejší roli (ostatně jak jinak). Myslím si, že kdyby hlavní postavy obsadil někdo jiný a režistér potažmo scénář zasadil více jiskření mezi těmito postavami, ještě více by se to odrazilo na kladném hodnocení tohoto snímku a vlastně kvalitách filmu samotného (alespoň u mne by tomu už asi bylo za 5*). ()