Zatímco si užívali letního tábora, planetu napadli mimozemšťani. Teď musí skupinka čtyř dětí, které nemají nic společného, podstoupit nebezpečnou misi a zachránit svět. (Netflix)

Marcos22

"Kultovním snímkům hold vzdávající hláškující prostá teenagerovská product placementová sci-fi komedie, s hlavním poselstvím překonat vlastní démony." 👎 ()

JohnCZ

Na můj vkus se ta děcka snaží tvářit děsně dospěle. Sází jednu popkulturní hlášku za druhou, nezapomínají na podivné sexistické poznámky, které by byly možná ok, kdyby to byl film pro odrostlejší publikum, případně pro dospělé. A to Rim of the World rozhodně není. Vlastně je to taková levná vykrádačka všeho možného - od Transformers až po Battle Los Angeles, akorát v hodně dětinském provedení. Dějově je to mdlé, po stránce výpravy a efektů hodně laciné a hlavně mezi děckama nefunguje žádná opravdová chemie ()

Wysch

I love these crap movies. Chtelo by se mi rict, ze az vyrostu, budu tocit takovyhle srajdy. Akorat ze ve ctyriceti uz je asi pozde na to, abych vyrost. Tenhle film je fakt hloupej a plnej popkulturnich narazek az tak moc, ze vlastne lame ctvrtou stenu za predpokladu, ze si to samotnej scenarista a reziser uvedomujou. A kdyz se podivam na tvurci historii scenaristi a vezmu v potaz, ze McG byl odjakziva reziser presne takovejch srajd, musi to bejt lamani ctvrty steny. Also, Jack Gore has Josh Hutcherson vibes a Miya Cech ma imho budoucnost. Also also, Alex urcite hral Dead Space, protoze toho emzaka znegoval jako Isaac Clarke :) ()

Derek

Dalsia netflixovska nuda, McGho babysitter sa mi celkom pacilo, ale toto mu nevyslo. Ta snaha zviest sa na popularite Stranger things (odkazy prevazne na 80tkove filmy a hlasky ktore by tie decka nemohli ani omylom bediet), navyse ta hnusna kamera (oranzovy filter je fuj) a CGI efekty na prezdrzku... ()

M.i.k.e

celkem akční,ovšem lacině vypadající a pekelně naivní Den nezávislosti pro děti...nic víc nic míň...děti kterým je devět na to docela koukali a ani titulky jim nevadily...40% ()

honajz2

Kult Stranger Things, který osobně vůbec nechápu, dal vzniknout podobným kravinám, které vykrádají - tedy pardon, nostalgicky připomínají - všechno možné. Jenže Rim of the World tomu všemu nasazuje korunu. Prvních 20 minut to vypadá jako ještě přijatelný film pro děcka, i když fakt do určité míry. Jenže pak začali emzáci útočit, s nimi přišel totální chaos, neustále tam něco vybuchoval a já měl pocit, že zničehonic koukám na Transformers. Pak se to naštěstí s efekty maličko uklidnilo, i když příšerně přesvícené to bylo pořád a samotné efekty byly dost slabé (btw, je tady snad nejhůř udělaný CGI oheň, jaký jsem kdy viděl). Do toho nás celým filmem provází čtyři nesympatická děcka, z nichž snad každé má nějaké trauma, o kterém pak všichni někdy večer u ohníčku mluví... Uf. Jedním z nich je černoch, který má být asi vtipný, ale mě všechny ty jeho vtipy připadaly neskutečně trapné. Co se ale těch postav týče, občas se tu nějaká sympatická objeví, já tu měl dvě, ale jedna mi zhebla zhruba za půl minuty co se objevila a ta druhá tak za minutu a půl. Super. Hlavně že děcka všechno přežijí a i když emzáci zamordují hromadu dospělých a vojáků, oni si jdou vesele skoro bez zranění dál, jednou si dokonce udělají krásné postapo selfie. Příběh ani nemá smysl komentovat, protože dává smysl tolik, jako již zmíněné Transformers - žádný. Emzáci přiletí z vesmíru, chtějí zničit (nebo vyhubit?) lidstvo, někde nad zemí mají mateřskou loď, ale člověk nechápe, jak by takové bytosti mohly být inteligentní, když se celou dobu chovají jako zvířata. Jenže nějaká kosmonautka má u sebe klíč, ve kterém je vyrytý kód na zničení té emzácké mateřské lodi (tak jak dlouho nad Zemí je? protože jinak je to wtf) a ten se musí dopravit k nějakému profesorovi. Je v tom hromada dalších logických děr, které zde nechci všechny vypisovat, ale uvedu ještě například to, že tu číňanku by na žádný americký tábor nemohli vzít, když anglicky neumí (já vím, že jo, ale celou cestu z Číny na tábor předstírala, že ne) a není tam nikdo, kdo by uměl jejím jazykem. Což mě napadá další věc, přežili ti vedoucí a ostatní členové tábora, nebo ne? Umřeli, nebo je stihli evakuovat (i když to asi ani nebylo možné, když byli v epicentru, tak potom nechápu, kde se vzal pak jeden z těch vedoucích v kadibudce a tvářil se, že se nic neděje). Další problémem je to, že ten film od 20 minuty neví, na koho míří. Na děti bude v něčem nepochopitelný a nebudou chápat mnoho narážek, na dospělé zase bude strašně dětinský. Každopádně se mi tady potvrdilo, že McG je režisér na nic a další filmy od něj už radši vidět nechci. A to mě přitom tyhle dětské sci-fi nevadí, dokonce i mezi těmi moderními se dá najít něco dost dobrého (Earth to Echo), ale Rim of the World je prostě shit. Mít blbou náladu, tak klidně dám odpad, ale za ten začátek, který ještě nějak vypadal, tu slabou hvězdičku dám. Víc si to nezaslouží ani náhodou. ()

viperDavid

Pravděpodobně to má být film pro děti, protože dospělí jsou dost otrávený. Velkej strašák a jeho pejsci byli fajn, ale jinak trapárna. Velká dětská láska jakbysmet. Tady mě můj oblíbený netflix zklamal ()

oveckaoa

Zrzavý přechytračený pihatý chlup, asijský spratek, kterému přejete smrt hned na začátku, černoušek a kluk z pasťáku co neumí psát čísla zachraňují svět před 2 mimozemšťany. Všichni dospělí postupně umírají, ale ty děcka jsou tak nad věcí, že stihnou pustit z vězení vraha, přesléci se do oblečení Adidasu, které je nehořlavé, nezašpinitelné, nezničitelné (asi nějaký nový model musím si ho sehnat) zazpívat si zatančit, zamilovat se a samozřejmě zlikvidovat ty 2 mimozemšťany. Rozpočet byl nejspíše hodně nízký tak, že začátek vykrade Rampage chvílemi to vypadá jako hodně nízkorozpočtová Válka Světů s cca 30 herci a dalo by se pokračovat. Navíc nejsem nějaký odborník, ale kolik měl v sobě ten doktor krve, když to dokázalo několik dní a hodin kapat na tu morseovku nemluvě o tom, že člověk by čekal, že budova Nasa bude mít nějaké zabezpečení a ochranku. Úplný konec to pohřbí úplně. 20 procent za zhruba 2 až 3 vtipy co tam zazněly a 20 za film. ()

Trustme

Na první pohled disneyovský film pro děti - vyvážený rasový i třídně společenský výběr postav. Klasický motiv: z posery se stane hrdina a ideálně ve svých dvanácti zachrání svět, získá dívku a překoná rodinné trauma. Jenže tohle spáchal videoklipový MekDží, který patří k tvůrcům, jehož styl buď obdivujete a nebo nesnášíte (většina). Takže film není úplně pro menší děti a katoličtí bio-rodiče by měli zvážit jestli nechat koukat jejich malého pionýra, ať zde nepochytí nějaké peprné hlášky od negerského gangsta kida, který je zároveň skvělou parodií na moderní černošskou nadřazenost či vcelku netypické slovní obraty, které vzorný školák nezná ani ze sexuální prvouky. Možná proto se u filmu zabaví víc ti dospělí, neboť je to jinak báječný vědecko-fantastický film, jaký by natočil Spielberg, kdyby se nudil a přes víkend zmákl svěží parodii na své filmy. ()

Jaro.Krafcik

McG točí clkm dobre akčné filmy, teraz tam vopchal detských hercov. Netflix produkcia ako inak. Snažili sa napodobniť stranger things, ale seriál a tento film ma od seba míle ďaleko. Keďže už sme zase v USA , dokonca filmov o mimozemšťanov už je neúrekom veľa, tento moc nezaujal. 3* ()

Hollohlaway

Zápletka by ušla, ale je tam takovejch kravin...scénář je fakt směs rádoby humorně dramatických momentů které vás donutí obracet oči v sloup. Buďto to mělo být hravější, na způsob Astrid Lindgrenové, nebo pro změnu se to brát víc vážně. Takhle to není ani jedno. Postavy sice rozdělené pěkně jak se patří, rasa, pohlaví, ale žádná chemie, herecky taky nic moc. Jako dalo se to, ale mohlo to být lehce mnohem lepší. Úplně by stačilo kdyby postavy byly o pár let starší, prostě puberťáci. Dětem co vypadají na 10-11 se plno věcí těžko věřilo. ()

sedm.1

Naprosto neoprávněně „rozcupovaný“ a podhodnocený snímek, který mě osobně opravdu bavil, a to nutno podotknout, že ve většině ohledech. Samozřejmě, mohl bych tu vytknout docela očividně slabší rozpočet, který se projevil především v efektech, což právě v takovémto typu filmu, plného velkolepých triků, nevzbudí zrovna úplně dvakrát přesvědčivé dojmy a proti opravdu zpackanému závěru nemohu též říct ani „ň“, nicméně i tak si myslím, že McG natočil poměrně fakt zábavnou jízdu, které nechybí humor, pramenící především z úst fakt vtipně hláškujícího Benjamina Florese Jr., tedy toho přitloustlého černouška, napětí, kdy se tvůrcům podařilo spousta scén vážně slušně vyšponovat, působivá atmosféra, kdy přestože se jedná vlastně o takové dětské dobrodružství, tak přesto dokázala vyvolat pocity úzkosti a syrovosti, a velkým plusem filmu je i casting čtyř ústředních dětských postav, jenž jsou obsazeny sympatickými, výraznými a zajímavými typy, a k nimž jsem si velmi lehce dokázal najít i cestu a fandit jim. Zásadním problémem je pak tedy samozřejmě zápletka, která funguje spíš v jednotlivostech, než jako kompaktní a záživný celek, což navíc dorazí již zmiňovaný teatrální závěr, i tak ale musím zopakovat, že já se až nečekaně dobře bavil a za nějaký vyložený průser bych tuto podívanou tedy rozhodně neoznačoval. ()

iXtr3m3

Spracovaním tuctová, obsadením detí do takmer Dňa nezávislosti nie až tak tak tuctová hračička. Triky decentné, nedalo sa čakať viac, ale práca McG-ho je poznať, rozdiel medzi béčkovým-céčkovým resp. TV režisérom a niekým, kto možno už nie je v prvej lige, ale býval, to je poznať. Celkom slušný síce zapadnuteľný, ale nie márny Netflix pokus. ()

DavidS.

Kašlete na příběh, kvalitu triků i temnější/vyzrálejší "předlohy" partiček ze Stranger Things nebo Super 8, protože půvab Rim of the World je v dětské herecké skvadře, která hraje a pop-kulturně hláškuje tak, že i odrostlejší divák má problém vše pochytat a ještě se přitom nečervenat....Ne, není to korektní ani staromilské jako The Goonies z produkce Spielberga :). Guilty pleasure! ()

Hanys_

Vlastně mě to (hlavně v prostřední třetině) docela bavilo a McG chvilkama ukáže solidní věci (naháněčky s emzákama jsou i přes bídné efekty dost gut). Jenže těm dětem tady je cca 11 roků a ty jejich věčné popkulturní narážky a kecy o sexu jim prostě člověk nežral. Tohle bylo šíleně mimo. 4.5/10 ()

Prochy38

Snaha za každou cenu být cool a snad ve všech aspektech vykrást Stranger things? Jo, to by tam bylo.... Šikovní mladí herci, ale naprosto nefunkční film... Efekty dobré, prostředí super, ale strašně moc to tlačí na pilu, až to bolí. Buď to měla být blbá parodie nebo se to mělo držet nohama na zemi, ne něco mezi. Což prostě bolí. To černé děcko mělo umřít hned na začátku, a to rozhodně nejsem rasista, ale marně jsem hledal komickou stránku. Bolelo to hodně. Ale tady těch trapáren, kdy armáda neobstojí, jenom skupina hláškujících cool dětí ano, těch už bylo... prosím už žádné další... ()

Kacitr odpad!

Děti otravné, zvláště pak ten "vtipálek", co měl na všechno odpověď a zřejmě spolkl všechnu moudrost světa. Ten jeho smysl pro humor a hraní si na "velkého pána" mě iritoval po celou dobu. Snaha o "další Stranger Things" se taky nepovedla a ty mimozemské potvory rovněž nic moc. ()