Epizody(6)

Malajsie, 19. století. Britský kolonizátor James Brooke chce vší silou upevnit svoji moc. Ale je tady pirát Sandokan, syn Maháradži a poslední člen bývalé vládnoucí dynastie, který se postaví kolonizaci a bojuje proti nepřátelům, aby osvobodil zemi od kruté nadvlády. V roce 1884 vznikl na základě historické skutečnosti dobrodružný román Tygr z Malajsie od Emilia Salgariho, který měl velký ohlas u čtenářů. Filmová verze přilákala v roce 1976 téměř celou jednu generaci diváků před televizní obrazovky nejen exotickými přírodními scenériemi či charismatickým představitelem Sandokana v podání Kabira Bediho, ale také jeho romantickým vztahem s Mariannou na pozadí anglické nadvlády. (oficiální text distributora)

LadyPupu

Sandokan, Sandokan, velký vládce a pán oceánů, Sandokan, Sandokan, zase z přístavů vstříc novým vítězstvím teď vyráží... Kdo z mé generace neměl ve školce triko se Sandokanem byl vyřízenej. Měla jsem ho. Takže na hřišti jsem byla Sandokan. A Kalina dělal Marianu. Život není spravedlivej. ()

Kri-kri

Odjakživa jsem znal pouze španělský animovaný seriál o Sandokanovi, teprve až nyní jsem se odhodlal shlédnout i hranou verzi. Proto jsem celkem v šoku, že seriál končí smrtí Mariany a dobytím Mompracemu Brookem. Sice uznávám, že jisté kouzlo tento seriál má, ostatně jako většina dobrodružných a výpravných seriálů 70. a 80. let, ovšem na můj vkus zde bylo zbytečně až příliš mrtvých. Také mi nevyhovovala dějová nevyváženost a umělé natahování příběhu zbytečnými a zdlouhavými scénami. Např. v 5. dílu během svatebního obřadu přes 10 minut pozorujeme rituální domorodé tance a zvyky a téměř celý poslední díl zaberou boje a útěk přes džungli. Oproti tomu některé scény v předchozích dílech jsou podány jen útržkovitě. Slabý průměr 45%. ()

Master19

Sandokana jsem nikdy nesledoval, tričko s ním neměl, takže nejsem nikterak zatížen. Samotný seriál jsem teď shlédl na levných dvd a není to tak úplně hrozné. Jen je škoda soubojů, ty jsou trapně odfláklé. Na druhou stranu exteriéry, nebo některé záběry lodí jsou pěkné. Nad ostatní se také vyjímá podařený dabing, v čele s Viktorem Preissem. ()

Trustme

Tak ! A jdeme na kultovní eposy mého mládí. Nikdo jiný se nemůže měřit s tímhle Malajským Tygrem!!!! Mladší generace zřejmě nechápe co že jsme na něm měli, to by bylo na delší rozbor, ale něco tak fanaticky zbožňovaného se již u mě neobjeví! Konkurovat mu může jen Rubikova kostka! Dodnes nevím co mě fascinovalo na tomhle seriálu víc, jestli úvodní píseň, ukázky bojového umění v zakázané době či obdiv k Hrdinovi. SANDOKAN IS THE ULTIMATE LEGEND OF THE ALL TIME! SANDOKAN IS THE ONLY PERSON WHO COULD DEFEAT CHUCK NORRIS! ()

JohnSmith

Nechápu, že jsem tenhle seriál hrozně jako kluk žral. Když se na to člověk podívá teď, tak je to poněkud bída. I když pro československého diváka to byla asi první zkušenost s filmem s asijským bojovým uměním. ()

davidek

Vzpomínám si z té doby na hudební skupinu "barel rock" (česká), která kouzelně přezpívala úvodní píseň z tohoto seriálu. Seriál jsem taky žral jako dnes třeba má tchýně "rodinná pouta". Já jsem z toho však vyrostl a zbyla mi vzpomínka na dětství se Sandokanem :-). ()

J-o-k-e-r

Nostalgie jak cyp :). K. Bedi byl tehdy jasným hrdinou č. 1 všech mladých...krásná exotická příroda, a nesmrtelný příběh slavného malajského tygra... V současnosti některé scény vypadají hodně komicky, ale tehdy to zkrátka frčelo!!! ()

Autogram

Kto nemal na základke tričko so Sandokanom, akoby ani nebol. Čistá nostalgia, dnes by už tento seriál asi nikto nepozeral. ()

pfa

Dnes by mě Sandokan tolik neoslovil, ale na svojí dobu to byl terno seriál. Kdo neměl tričko se Sandokáčem, jakoby nebyl... :-) [6/1O] ()

Linkyc

„Mariana byla panna, než poznala Sandokana“, tygra z Malajsie, jak se Sandokanovy přezdívalo jsem jako malý smrádek sledoval snad každý týden formou VHS kazet u babičky v obýváčku. Kdo neviděl, jako by nežil. ()

dr.jacoby

Klasika môjho detstva, vtedy pri tomto a jemu podobných seriáloch sedávali pred televízormi celé rodiny. Kde tie časy dnes už sú... a tričko so Sandokanom dodnes opatrujem vyžehlené a zložené v skrini. ()

Michelle75

Nadšení ze sledování z dětství sice nepřetrvává, ale vzpomínky na očekávání každého dílu určitě. Bylo to něco jiného, ale nejvíce se mi asi líbily úvodní tutulky,včetně skladby a skoku Sandokan vs tygr.A navíc ty Bediho oči. ()

xaver

Podprůměrný seriál s podprůměrným scénářem a hereckými výkony. Viděl jsem ho víc než před 30 lety a dnes, když jsem jsi koupil DVD s prvními díly, tak jsem přemýšlel, proč to byl takový hit v minulosti. Zřejmě módní záležitost, dá se to vidět jednou a dost. DVD s dalšími díly jsem již nekoupil. To mluví za vše. ()

wosho

Dětctví je jako bonboniéra,nikdy nevíš jaký bonbonek si vezmeš,ale po 20letech je už pěkně zkažená! ()

Ripley

V době své slávy mě mohlo být tak 10 let.Byla to pro mne pecka.Tričko s fotkou či čb obrázky jsem sháněl kde se dalo..a bylo to stejně snadné jako sehnat komunistické "suvenýry".Ano,některé scény jsou kýčovité i směšné,přesto z nostalgie,nezapomenutelné hudbě a díky charismatickému výkonu nejen K. Bediho,ale i Philippe Leroye(Yanez) a Adolfo Celi(Brook) dávám 60%. ()

Ebon

Byl to prostě fenomén doby stejně jako céčka, nebo šmoulové, bez ohledu na kvalitu. Dnes se nad ním usmíváme, ale kdo tenkrát neměl tričko se Sandokanem, ten byl out. Stále si pamatuji, jak jsme si hráli na postavy ze Sandokana a holky se hádali, kdo bude Perlou Labuanu. Jméno Kabir Bedi znal každý. ()