Neúspěšný divadelní autor Skip a stejně neúspěšný černošský herec Harry se rozhodnou opustit New York a vyrazit za štěstím do Hollywoodu. Na cestě jsou však nedopatřením obviněni z vyloupení banky a poté zatčeni na 125 let. Bláznivá komedie o útěku z vězení se šťastným koncem. (NFA)

p.a.douch

Tak to jsem se zase zasmál. Wilder a Pryor to slušně rozbalili. Několikrát jsem se smál až mě bolelo břicho. "NECÍTÍM NOHU". Partička okolo (Williamsová, Brown, Suárez, Corbin, Banks, Nelson) taky dobrý. Poitier to zrežírolval perfektně. No a nesmím zapomenout na Erlanda Van Lidtha De Jeude ten sice moc rolí nezahrál (poslední byla role Dynama v Běžícím muži v roce jeho smrti ve věku 34 let), ale v každý byl nezapomenutelný. Tenhle chlápek byl nejen herec, ale taky výborný zpěvák, jak to v tomhle filmu i v Běžícím muži předvedl. Další kdo z tohoto filmu blbě skončil byl Joe Massengale představitel Caesara Geronima, který spáchal sebevraždu v roce 1983 ve věku 36 let. No ale zpátky k filmu. Mě zkrátka pobavil a za to 80 %. ()

VLADEK

Poprvé viděno v 80. letech a teď už bych to celé nedal, ale pamatuji si, že jsem se tenkrát nasmál, resp. můj kamarád z dětství se některé gagy pokoušel napodobovat. Jen kvůli tomu si to zaslouží ty tři hvězdičky. ()

karnifex

I když jsem se u mnoha Wilderových filmů (Mladý Frankenstein, Sherlolck Holmes či Žhavá sedla) zasmál mnohem víc, tento snímek mě nezklamal. Vtipný je dost, a k tomu je v něm krásně humanistický, smířlivý pohled na svět.. ()

vandamator

Šílená komedie z prostředí věznice. Wilder a Pryor jsou výborná komediální dvojka, což je asi to jediné co dělá tenhle film nadprůměrně vtipným a příjemným na sledování. Místy je film nudný až trapný, ale výborné pasáže to vynahrazují. ()

Fash

Je to uz hodne davno co jsem videl film prvne.....do dnesniho dne jsem presvedcen, ze slovensky dabing nema u tohoto filmu konkurenci ! ()

Shamanecek

Tento film som videl v rannom veku a musím povedať, že vtedy som sa váľal smiechom. Odstupom času sa smiech mierne vytratil, no stále ostali scény, ktorých čaro nikdy nevyprchá. Nezabudnuteľná postava Grossbergera je dodnes pre mňa jednou z najlepších postáv z poza mreží.. Populárna dvojica 80-tych rokov (Wilder, Pryor) patria ku klasike. Tri body si tento film určite zaslúži. ()

NEO27

Neviem do akej miery mi nostalgia zatieňuje úsudok, ale musím dať 5 hviezd. Parádna komédia. Idem asi povedať Grossbergerovi "Hello". A slovenský dabing je bombastický. ()

ezop1012

Nejak nechápem to nízke hodnotenie, tomuto filmu nie, čo vytknúť. V rámci žánru podľa mňa neprekonateľné, nie sú tam hluché miesta, komediálne prvky nie sú nijako prehnane, všetko funguje ako ma. ()