Když Adela (Ana de la Reguera) s manželem úspěšně ilegálně pronikli z Mexika do Ameriky, mysleli si, že mají vyhráno. Oba si našli práci a začali vést poklidný život. Ten i jim každoročně narušuje Očista, morbidní tradice, která vždy na dvanáct hodin promění Spojené státy v peklo plné bezpráví. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. I tuhle „nepříjemnost“ ale Adela dokázala vyřešit tím, že se s mužem vždy ukrývají ve spřátelené komunitě, která ví, jak se proti případným útočníkům bránit. Ve chvíli, kdy se rozezní spásné sirény, informující o ukončení Očisty, veškeré drama rázem končí, posbírají se ranění a mrtví, opraví se škody a jede se dál. Pokud se ovšem někdo nerozhodne v řádění pokračovat bez ohledu na následky. A když takový nápad dostane víc lidí najednou, je krvavá lázeň, ve které válčí všichni proti všem, nezastavitelná. Kdo chce přežít, musí mít buď ostřeji nabito, nebo využít krátké okno, během kterého nechává dobrotivá mexická vláda otevřené hranice americkým uprchlíkům. Život je prostě plný paradoxů. Adela by mohla vyprávět. (Cinemart)

Perunwit

Nemá to nic. Zvuk, příběh, vizuál. Navíc ty vypatlaný klišéčka, že kterejch si to jakože utahuje. Ztráta času, překvapení se nekoná. ()

bigmatko

v podstate to bola opäť klasická popcornová zabijácka zábava s politickým podtónom spojeným s aktuálnymi udalosťami posledného obdobia v USA. Budem to brať ako ukončenie príbehu očisty, do ktorej sa možno vrátia ako post apo story ale netreba to zas prehánať. Akcie boli svieže ale globálny rozmer pohltil individualitu predchádzajúcich filmom, ktoré sa sústredili na prežitie jednej  noci. ()

Mukade

Tento debilný psychopatický seriál aj dakedy bude mať posledný diel konečne?............. Pri snahe byť objektívny, ani tá akcia za veľa nestála, max 3** - zato že vybuchne bombička alebo niekto má profesionálne držanie zbrane sa mám pošikať?? Sure! ()

Sopholojong

Purge: Walking Dead version without zombies. Nie, nie je to mozno najlepsi Purge ako "pan tohto webu povedali". Druhy najlepsi ale urcite. Na "the best" mi tu chyba macho typu Franka Grilla a atmosferickejsia beckovost. Velmi potesia panoramaticke pustne/rezidencne zabery, bezvychodiskova postapo atmosfera, solidne prestrelky/mordy a hlavne politicky nezvycajne otocenie kariet (tentoraz sa neuteka na bezpecnejsiu seversku US soil, ale naspat do vrucneho Mexika). Naopak, co ma nepotesilo, je mnozstvo az do oci bijucich nelogickosti. Jedna za vsetky - woman power. Mexicka "mamacita" s anjelskou tvarickou, dovtedy pri sporaku a mozno pri strikovani, sa po oslobodeni z klietky s kozou, odrazu stava skusenym strelcom a vycvicenym bitkarom od SWATU. To jej zmlatenie (dokonca na lopatkach) 100 kiloveho, nabrateho nacka po zostreleni policajneho vozu bazukou je na smiech a Hollywood by sa uz konecne mal poriadne z tejto MeToo doby spamatat. Zaver je taktiez uz len odzivatelnou, kliseovitou prestrelkou, akych najdeme v zanri stovky. Silne tri zarezy. ()

Ja.Malachi

taký ok akčný počin...celkom rád by som skukol pokračovanie ,kde by si ameriku zobrali tý pravý američania od tých blbých pristahovalcoch čo sa omylom nazývajú pravý američania .. :D ()

Ado.Erdelyi

Nová Očista neprináša nič nové čo už by sme nevideli v tých predošlých. Nemáme tu niečo ako scénku na schodisku alebo Franka Grilla. Celý film pôsobí veľmi blbo. Najprv nám povie že vlastne události ktoré sa odohráli v 3 filme vlastne vôbec nič nezmenili len aby nám na to priniesli koncept Očisty čo sa asi stane keď sa ľudia rozhodnú predlžiť túto činnosť. Už len námet znie vážne hlúpo. A ako som už povedal, nie je to nič nové čo už by sme v predošlých 3 filmov nevideli. Ide len o to ukázať divákom ďalší masaker po 4x. Vôbec by som sa nehneval keby nám vrátili koncept z prvého filmu. Rodinka zavretá na jednom mieste a nepriatelia ktorý sa snažia dostať dnu. Minimalne v tomto filme si myslím že by to fungovalo o dosť viac ako to čo sme vo výsledku dostali. Musím ale povedať že na moje prekvapenie sa mi páčilo herecké obsadenie. Postavy sú sympatické a počas filmu sa vyvíjajú, za ne dávam 2 hviezdičky. A aby som nezabudol.... tie lacné jumpscary si vážne mohli nechať pre seba :) ()

Vaisak

Film se (skoro) pořád a pořád opakuje. Tady dali jen, že Očista je i přes den a to je všechno. Na filmu mě lákalo to, co jestě můžou nabídnout divákovi, očividně už vůbec nic. Tenhle film je na úrovni Prvnímu Očistovi (2018) tím pádem dávám 1* ()

Moonwalker

Mě série "The Purge" nikdy moc nenadchla, a tento díl není bohužel vyjímkou. Za sebe bych tento snímek neškatulkoval do kategorie ,,horor" protože opravdu netuším, co je na tomto filmu tak děsivého. Za mě film o ničem. Samozřejmě je to čistě můj názor, děkuji. ()

Jakub.Holien

Abych byl kompletně transparentní. Mám pro tuto sérii slabost. Né snad kvůli toho, že by to byly filmařské skvosty, to opravdu ne :D, ale kvůli konceptu celé očisty a možnostem, které tento nápad přináší. Mohl by se nepříjemně popsat celý aktuální stav Spojených států. To by to ale nesměli psát neskuteční rutinéři a místo těžkých politických otázek, tam cpát jedno nelogické cliché za druhým společně s nelogickými situacemi (je jejich v tomto filmu opravdu požehnaně). První díl nastolil laťku tak vysoko, že se zbytku sequelů již nepodařilo dosáhnout stejné kvality. Možná i druhý díl, ale poté to již jde z kopce. Zde se filmaři pokusily o něco jiného a já je za to cením, ale dobrý koncept neznamená automaticky dobrý film, pokud to budou psát takové vemena. Oceňuji snahu o one-taky, ale ve výsledku vyšly spíše nudné než napínavé (není to Children of Men). Navíc, když chcou tvůrci vyobrazovat takto v základu násilný koncept, tak opravdu né 13+ Tohle mi nejde do hlavy, je to úplně to samé, jako kdyby bratři Weinsteini chtěli po Quentinu Tarantinovi, aby natočil Pulp Fiction bez drog a násilí... Prostě to nebude fungovat. Sralo mě to už předešlých dílů, ale tenhle na to trpí nejvíce. 2/5 Naprostý průměr, působí to na mě jako Resident Evil bez zombie. ()

vinducha

Notně mě pobavilo , že v tomto případě by mělo být Mexiko bezpečnější... U té Kanady by to člověk chápal . ()

Martinko991

Už snáď posledná očista, pretože až na pár scénok to bola celkom hrúza (nemyslím tým žeby som sa vylakal niečoho, bohužial ani raz, skôr už to nemá čím prekvapiť a len doja dávno vydojenú kravu). Nemá to ani hlavu ani pätu, všetko prvoplánované, žiadne prekvapenie a dopadne to tak ako všetci čakajú. ()

Zagger

Purge me dycky bavilo respektive jednicka byla super a ty ostatni dily dejme tomu, o dost horsi, ale jakztakz na "sobotni vecer"... az prisla negerska nuda, ted tohle pristehovalecke jeste nudnejsi, chapu, ze je tezke najit dalsi napad po tolika dilech o tom samym... no a jak nekdo zminil prede mnou.. co ted? transgenderi v duhovych elektroautech? achjo... pritom, kdyby se sedlo denne na hulici a pivni party na cely tyden, tak se da urcite vymyslet zajimavy dil plny krve a napadu s dobrou dechberouci zapletkou, ale to by se muselo chtit ()

Drolit

Další díl ze série bořící stereotypy o ideálním americkém snu je tady. Kdo zhlédl předchozí čtyři díly, musí mu být jasné, co přesně od filmu očekávát a pokud nemá příliš vysoké nároky, tak bude nejspíš z kina odcházet spokojený. Má to nenáročný příběh, u kterého může člověk prostě vypnout a jen si užívat, jak děj příjemně ubíhá. Byla vidět snaha tvůrců film pojmout trochu jinak, než minulé díly, což jsem přijal s povděkem, každopádně už od přečtení anotace jsem věděl, že mi tam budou do xichtu cpát to, co je teď hrozně trendy - brečení nad tím, jak Ameriku sužují problémy s rasismem, tudíž mi závěr o tom, jak si všichni padnou do náruče a jsou šťastní, přišel malinko úsměvný, ačkoliv uznávám, do děje to dokázali zakomponovat docela dobře. Abych to teda shrnul, film rozhodně stojí za vidění a pokud se vám líbily předchozí díly, tohle vás podle mě už zklamat nemůže. ()

sadsammy

Ztrata času. Nevím proč si rozhodli natacet dalsi snimek, kdyz uz toho bylo fakt dost. Jde o prumerny snimek skoro stejny jako predchozi dily, jestli se nudite tak si to pustte, jinak to moc nedoporucuji. ()

maro0902

velmi som prekvapený ,touto poslednou očistou.a to som myslel že už nikdajs nic. sice niektoré scíny boli cez čiaru.inak pohodička.ovela ovela lepšie ako ostatné .ked už dám takémuto filmu 4 hviezdy tak to prekvapí aj mňa samého. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy