• Tyckin

Po prvních dvou minutách mne zaplavil nedobrý pocit a ten jak se dalo předpokládat, vydržel až do konce. Zoufale slabá zápletka, bídní herci (hlavní dvojka navíc vypadala dost civilně), naprosto nepřirozeně a nezábavně působící Eben, na nervy lezoucí „zábavný“ stereotypní hudební podklad, bídný a přihlouplý humor, a jak už to tak v nových pohádkách bývá, tragické dialogy kdy se úletům typu „no jó“ opět autoři nevyvarovali. A když dáte špatné dialogy do úst (pod)průměrným hercům, nepomohou už ani realistické záběry hradů, sálů, půvabných chaloupek či pěkné přírody, o kostýmech platí to samé, pohádkovou atmosféru navodit nedokážou. Vše jmenované dobrou pohádku neudělá, na to je třeba, aby vše ladilo a fungovalo jako celek, to se už ale cca tři desetiletí nedaří a poetiku a to něco co zahřeje u srdce, nenajdete ani s lupou.(25.12.2019)

Ruml na pána. Evička už, sorry, na princeznu nemá, a Prachař tak láskyplně přehrává, až si bere vlastně hlavní roli. Celkem cringe scénář a dialogy, ale - protože jsem na Štědrej večer hákoval - se to na druhej svátek vánoční dalo zkouknout i najednou. Eben hrůza btw. Protože 50% jsou u mě tři hvězdy, tak tři hvězdy.(31.12.2019)

Štědrovečerní pohádka roku 2019. A nutno uznat, že povedená. Bohužel jí na kvalitě velmi přidává podařené obsazení, kdy netaneční Eben ze Star Dance učí tančit výtečného tanečníka ze Star Dance Matouše Rumla. A kdo se na letošní Star Dance díval, ten musel být unesen vskutku vypečenými scénami, které právě ve světle Star Dance dávají filmu neskutečný šarm. Když si však tohle spojení odmyslíme, zůstane tradiční průměrný pohádkový příběh bez šťávy, napětí a tempa. Film ve své druhé třetině (a to nejdelší) je neskutečně utahaný, fuč je slušné tempo ze Dvanácti měsíčků a nepomůžou ani Ebenovy hlášky, které ze začátku baví, ke konci už spíš otravují (je jich prostě moc). Přesto nutno říct, že pohádka pobaví, dětem se bude líbit nekonfliktnost, krásné lokace i bohaté kostýmy. Děj řešit až tolik nebudou a totéž bych doporučil i dospělému divákovi. Pak bude jistě spokojen.(26.12.2019)

• Eleanor05

Nepadnoucí, ahistorické kostýmy, netalentovaní, necharismatičtí herci, Marek Eben, který hraje sám sebe a příliš jednoduchý děj, který se postupem času stával až nesnesitelně nudným. Samozřejmě je to lepší, než Kouzelník Žito z minulého roku, přinejmenším jsem u toho neměla tentokrát chuť prokopnout obrazovku, ale bez nápaditého scénáře a bez jediného výrazného herce, se to stejně řadí do těžkého podprůměru.(25.12.2019)

Oceňuji originalitu scénáře i humorné scény. Prachař se do své role hodil. Ebenova etiketa byla fajn, později se mi už trochu okoukala. S trochou nadhledu Egonovo království svým způsobem humorně připomínalo politickou agitaci, ale nikterak vtíravě či úmyslně. Není to pohádka, kterou bych si jen tak znovu pustil, ale za nový nápad a příjemné pobavení a především lepší průměr mezi pohádkovou tvorbou posledních let: 70% (...jinak by to byly jen tři hvězdy)(26.12.2019)

• - Celé jméno princezny (Eva Josefíková) zní: Kateřina Adriana Markéta Eliška princezna z Arkádie, hraběnka z Mormoku, vévodkyně z Elveru a Juditiných plání, baronka z Cornelu. (Bioscop)

• - Když křičí Egon (Jakub Prachař) na vojáky ať chytí Valerián (Marek Eben) a a Valerián nastupuje do nosítek, je za ním hromosvod, což v té době být nemohl. (Blekota56)

• - Herečka Ivana Uhlířová, která v pohádce v roli komorné Káči sehrála zásadní roli, když si vzala krále Egona (Jakub Prachař) místo princezny Kateřiny (Eva Josefíková), vůbec není zmíněna v závěrečných titulcích. (RadimHavl)