Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Čtyřdílná minisérie zaměřená na život pracovníků dispečinku tísňového volání. Minisérie Linka si klade za cíl jediné. Ukázat, že na lince 112 pracují také jen lidé, kteří kromě dalších schopností musí umět přesně rozdělit pracovní a soukromý život. Právě na ně totiž spoléhají volající, kteří potřebují pomoci zachránit život, uhasit požár a vyřešit další stovky složitých situací. Denně, každou hodinu, každou minutu. (TV Prima)

(více)

Recenze (23)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Promarněný potenciál. 1)  Minisérii očividně zachraňuje od horších výsledků skutečnost, že skončila dříve, než se mohla rozpliznout, jak je u podobných námětů běžné. Leckterým seriálům bych po prvních čtyřech dílech nadělil tři hvězdičky, ale postupně se jejich úroveň snižovala a snižovala. Kdo má konečný výsledek někde v suterénu hledat, že?_____ 2)  Ale i tak jsou patrné typické nešvary (českých) telenovel, zejména odbytý scénář a nevěrohodné herecké a režijní výkony._____ 3)  Příjemné herecké obsazení nic moc nepomohlo. Snad jen Jiří Klem (vysloužilý policista, Filipův otec) si svou roli trochu vychutnal. Jinak sympatický 36letý Ondřej Gregor Brzobohatý (potrestaný krizový intervent Filip), 41letý Martin Hofmann (lékař a noční taxíkář), 32letý Adam Vacula (podváděný manžel), 41letý Ondřej Kavan (šmejd, který terorizuje svou ženu) a další herci jsou obsazeni podle svého typu a nic jiného, než právě onen typ, nepředvádějí. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

K vlajkovým seriálovým lodím českých televizí patří hlavně kusy z policejního a lékařského prostředí, bylo tedy jenom otázkou času, kdy někoho napadne tato divácky vyhledávaná témata spojit a podívat se do zákulisí fungování tísňové linky. Nalákal mě jak námět, tak i neokoukané obsazení (Chýlkovou s Brzobohatým jsem na obrazovce dlouho neviděla) a formát minisérie (snad se skutečně nebudou točit další díly). Tvůrci ale všechno vzali za špatný konec a místo pořádného dramatu ze života pracovníků linky jsme se dočkali dalších vékávéček. Škoda přeškoda. ()

Reklama

Darth Revan 

všechny recenze uživatele

Promarněnej potenciál. Kdyby se seriál místo stupidní hlavní linky s panem G. Brzobohatym raději soustředil na smysluplnější zásahy vycházející ze zavolání na tísňovou linku a nechal vyniknout i ostatní herce, rozhodně bych se pro příště nezlobil. Takhle z toho máme ryzí průměr okořeněnej o famózní lekci angličtiny od pana Kratiny. Příště vyberte lepšího hlavního hrdinu, prosím... ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tento seriál natočený v našich reáliích podle zahraničních vzorů nijak nevybočuje z průměru. Levná výprava a nic moc herecké výkony. Herec by měl splynout s postavou a divák by měl vidět nikoliv herce, ale postavu kterou představuje, jako to zvládají v krimiseriálech třeba Stropnický, Taclík, Švehlík. Když se dívám na Ondru Brzobohatého, tak nevidím záchranáře, ale herce, který si na záchranáře jenom hraje a to je moc špatně. ()

Milky. 

všechny recenze uživatele

Vždy, když jsem na dovolené, dostanu na hotelových televizích příležitost ochutnat současnou televizní tvorbu a obecně. Většinou jsem naprosto zhnusený a i dobré filmy, které mám rád a které znám, se mi dokáží znechutit když je vidím s naším českým dabingem prostříhané 2krát za hodinu blokem neuvěřitelně trapných reklam. A často zjistím existenci nějakého "slavného" českého seriálu, o kterém jsem v životě neslyšel, ale který mi přidá dílek do skládanky mé věčné otázky "jak je možné, že se čeští herci vůbec dokáží hraním uživit (pokud nejsou Trojan nebo podobná liga)". A tady to je. Po shlédnutí pár těchto dílů a zároveň i zoufalým proklikáváním ostatních českých kanálů abych našel nějaký, kde zrovna neběží reklama, jsem zjistil jak to vlastně je. Můj původní dětinský a najivní pohled na věc byl: Herec je dobrý, dostane dobrou roli, tím se uživí. Většinová realita je: Herec je naprosto průměrný jantar bez jakékoliv cti, který bere každý sebehorší shit, aby za něco dostal výplatu. Já se objevit jako komparz v českých výtvorech, které vídám na televizi, tak nadosmrti lezu kanálama už jenom z toho studu. Ale budiž. Češi točí, Češi konzumují. Tohle asi nebyl úplně odpad a lidi aspoň vidí, že na té lince je i živý člověk s vlastními problémy. Ale i tak je to něco, co si bez donucení prostě v životě nepustím a myslím si svoje o lidech, kteří se na to opravdu dívají. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (3)

  • Seriál se natáčel v Praze. (SONY_)
  • První epizodu seriálu vidělo při televizní premiéře 17. 6. 2019 1,1 milionu diváků starších 15 let. Šlo o nejlepší výsledek večera po 20:00. (SONY_)

Reklama

Reklama