Linka (TV seriál)

Česko, 2019, 3 h 34 min (Minutáž: 52–56 min)

Promarněnej potenciál. Kdyby se seriál místo stupidní hlavní linky s panem G. Brzobohatym raději soustředil na smysluplnější zásahy vycházející ze zavolání na tísňovou linku a nechal vyniknout i ostatní herce, rozhodně bych se pro příště nezlobil. Takhle z toho máme ryzí průměr okořeněnej o famózní lekci angličtiny od pana Kratiny. Příště vyberte lepšího hlavního hrdinu, prosím...(29.6.2019)

• kajas

K vlajkovým seriálovým lodím českých televizí patří hlavně kusy z policejního a lékařského prostředí, bylo tedy jenom otázkou času, kdy někoho napadne tato divácky vyhledávaná témata spojit a podívat se do zákulisí fungování tísňové linky. Nalákal mě jak námět, tak i neokoukané obsazení (Chýlkovou s Brzobohatým jsem na obrazovce dlouho neviděla) a formát minisérie (snad se skutečně nebudou točit další díly). Tvůrci ale všechno vzali za špatný konec a místo pořádného dramatu ze života pracovníků linky jsme se dočkali dalších vékávéček. Škoda přeškoda.(16.7.2019)

Tak dokoukany 4 dily a i pres nektery nepresnosnosti celkem spokojenost. Realita je samozrejme o trochu jinde - na tisnovy lince (a operacnim) je to podstatne vetsi stres, vic byrokracie, zamereni volajicich v radu kilometru a ne metru jak v serialu, nevykame si, z ml. Brzobohatyho udelali akcniho hrdinu, ale i tak pro me celkove nadprumer 😀(3.7.2019)

• Skuby47

Tento seriál natočený v našich reáliích podle zahraničních vzorů nijak nevybočuje z průměru. Levná výprava a nic moc herecké výkony. Herec by měl splynout s postavou a divák by měl vidět nikoliv herce, ale postavu kterou představuje, jako to zvládají v krimiseriálech třeba Stropnický, Taclík, Švehlík. Když se dívám na Ondru Brzobohatého, tak nevidím záchranáře, ale herce, který si na záchranáře jenom hraje a to je moc špatně.(7.7.2019)

Těžko hodnotit čtyři epizody. Mě seriál přišel docela zajímavý. Opět něco nového, co se netýká čistě jen lékařského oboru a policie. Ty rodinné vztahy tam sice opět zasahují, ale ne moc. Obsazení je dost silné a i charakterově pestré. Docela zajímavě se seriál rozjel, ale jak jsem již řekl, čtyři díly nejsou moc. Zatím bych dal za tři a pokud bude seriál pokračovat, tak si úplně nemyslím, že hvězdu přidám nebo odeberu, ono se toho už moc nezmění, seriál si nastavil nějaké koleje a v nich pojede, ale já bych jej určitě docela rád sledoval.(8.7.2019)