Záhada, skládanka, vzrušující pocit nejistoty a tápání, labyrint klamných stop, stejně jako hold americkému černému filmu a detektivnímu příběhu natočenému v stylu retro. To všechno nabízí slavný americký film, jehož děj se odehrává v Los Angeles v roce 1937. Soukromý detektiv Gittes, vyšetřující obvykle manželské nevěry, se ujímá komplikovaného případu, který slibuje cosi nezvyklého – a také se postupně mění v případ vraždy. Gittes jde za rozřešením velmi tvrdohlavě, přes varování slovní i fyzická... Detektivní thriller byl natočen v roce 1974 a dodnes představuje mimořádnou ukázku perfektního filmového řemesla, na níž se podílejí všechny složky: od scénáře Roberta Townea (který byl oceněný Oscarem) přes kameru Johna A. Alonsea a herecké výkony Jacka Nicholsona, Faye Dunawayové a Johna Hustona, až po strhující režii Romana Polanského (Nůž ve vodě, Hnus, Ples upírů, Tess, Rosemary má děťátko, Pianista). (Česká televize)

BMAJTZ

Drsná kriminálka s ještě drsnějším Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Řeknu to asi takhle, takovéto kriminálky se dneska už netočí. Celou dobu to bylo na 4 hvězdy, ale závěr to vykatapultoval ještě výš. Sám nevím zda mě ten závěr víc nasral než potěšil, každopádně překvapil mě hodně. A když nad tím tak přemýšlím tak se v příběhu vlastně vůbec nic nevyřešilo. Mno kdo neviděl asi nepochopí. ()

Babous

Zklamání. Noirová, správně hollywoodská atmosféra je tady na jedničku, ale zápletka, napětí, něco, kvůli čemu bychom se mohli zajímat o ty nesympatické postavy blíž, to tady chybí. Jestli chcete vidět pořádný film noir s femme fatale, koukněte raději na Double Indemnity nebo na Lauru. ()

Maynard.

Už je to pěkná spousta let, kdy sem tohle viděl naposledy. Před tím sem tomu dal 5 hvězd, ale takle s odstupem času přecijen jednu ubírám. Na můj vkus to bylo až zbytečně dlouhý, páč se tam zas tolik toho neudálo. Asi nejvíc sem si pamatoval prošlápnutý koleno a rozfiknutej nos, takže samý pěkný věci :o). dávali to v neděli, vytuhnul sem, v pondělí opakovačka, taky sem vytuhnul cca ve stejným místě, tak sem si to stáhnul. Včera sem to zapnul, vytuhnul sem :o)). Ale pak sem to vrátil a dokoukal to celý, jupí :o). Příběh rozhodně neokoukanej, ale nebyla to taková ta záživná detektivka, která by mě totálně dostala. Nebejt excelujícího Jacka, tak by to nebylo ani na ty 4 hvězdy. Jo a že by tohle měl bejt nejlepší scénář všech dob? To ti teda nevím. Každopádně vody je málo, pijte pifka :o)) ()

Han22

Nudnej, utahanej thriler bez pořádnýho příběhu. Ano mělo to atmosféru, Nicholson byl skvělý, Dunaway ušla (ale na osudovou ženu teda vizáží nic moc) a byla tam fajn hudba. Ale samotný film se šíleně táhl, vlekl, policajti tu byli úplně pitomí a finále absolutně nic nevyřešilo. Půlku scén vystříhat a dostalo by to trošku spád. EDIT 2023: Přidávám hvězdičku, napodruhé je to mnohem lepší. Tehdy před lety jsem nebyl zvyklý na noirové vyprávění a tempo starých thrilerů a tak jsem to sestřelil. Po letech je to z dobových krimi filmů jednoznačně jeden z těch lepších. Ano tempo je pomalé, ale kriminální příběh výborně zamotaný, takže jsem ještě před koncem netušil kdo a co. A námět čachrů s pozemky a městskou vodou je mě jako obyvateli ČR plné zkorumpované pakáže říkající si politici docela blízký. Jedna výtka zůstává - konec je na naštvání - zlo zůstane nepotrestáno, dobro trpí, policajti nejsou IMHO pitomí, ale zkorumpovaní. 4* si to ale zaslouží. ()

KoRner

Ani neviem prečo, ale tento film ma očaril. A to nielen pre tú atmosféru 30-tych rokov, ktorá z filmu priam sršala a vtiahla ma do deja a tiež skvelým noirovým záverom, ale aj kvôli výbornému Nicholsonovi a detailnemu pohľadu na jeho detektívnu prácu. Btw nerozumiem nominácii Faye Dunaway, nik ma nepresvedčí, že svoju nomináciu získala za svoj herecký výkon... ()

klúčik

Výborný film. Fantasticky vystihnutá atmosféra 30tych rokov. Nezabudnuteľný J. Nicholson a F.Dunawayová. Moc dobré...90%. ()

bari68

Kvalitne natočená krimi gangsterka v štýlu Coppolovsko-Scorsesovských filmov s nádychom filmu-noir.Jack Nicholson je ako vždy bezchybný, spolu so skvele sekundujúcou Faye Dunawayovou.Neviem ako to vlastne Polanski zamýšľal, ale viem, že viac ponorenia do tajov podsvetia by malo priamu úmeru s väčšou thrillerovou atmosférou, napätím a tým aj väčším účinkom filmu na diváka.Aj takto, ale very good. ()

Mistickzz

Veľmi podarená kriminálka, ktorá disponuje najlepším hereckým výkonom aký som doteraz u Jacka Nicholsona videl a to bez srandy. Roman Polanski je svojrázny a výborný režisér a Chinetown v podstate nemá žiadnu závažnú chybu. Ide si v svojej dramaturgickej postupnosti v pozadí s výbornou "špinavou" hudbou a surovou chladnosťou ako sa na správu detektívku patrí. Vystihol by som skvelý scenár, ktorý bol aj patrične ohodnotený Oscarom. 83% ()

Chegi

Detektivka ve stylu film noir, kde se člověk celé ty dvě hodiny rozhodně nenudí a děj nabírá spád, kdy nevíte komu věřit, co je pravda a co lež. Konec, ktery ostatní tak vychvalují mi naopak přišel příliš ponurý a depresivní, což mně v konečném důsledku přinutilo snížit hodnocení. Přesto se jedná o kvalitní snímek s perfektními herci a opravdu oscarovým scénářem. (900. hodnocení na csfd) ()

nameadel

Víc noirovek, víc! Jack Nicholson mimo svoji tradiční roli šílence, tentokrát jako "obyčejný chlap" . A vážně se mu to povedlo – miluju když herec vyleze z toho svého stereotypu a dá si něco úplně jiného, než to, kde jsme ho viděli tisíckrát. A vyzdvihnu hudbu, ta dotvářela atmosféru jak dlouho žádná jiná. ()

klukluka

Provedení dokonalý, příběh o poznání slabší. Zvláštní, že měl hlavní padouch stejnou libůstku jako pan režisér. ()

Chmur

Vynikající film pro diváky, kterým nevadí pomalé pozvolné vyprávění. Faye Dunaway mě moc nezaujala, ale Nicholson je famózní, i když on je skvělý v každém filmu. Moc se mi líbilo zobrazení suchém trpícího Los Angeles. Hudba je vynikající. Závěr mě rozsekal, tohle jsem opravdu nečekal. Pak jsem si ale uvědomil, co Polanský pár let předtím prožil a vše začalo dávat větší smysl. ()

Vajonek

Asi jsem (zatím) nedošla k tomu, abych tento film považovala za nějaký milník v kinematografii. Má ale atmosféru, zajímavou zápletku (ač tedy musí být člověk podle mě dost v pozoru, aby vše "pobral"), dobové kostýmy i např. krásná auta celkovému dojmu ještě přidávají. A Jack Nicholson je zde v těch dobře padnoucích oblecích s vestičkami, kloboucích, dokonce i s tím rozřízlým nosem vážně dost sexy! :D ()

Zagros

Detektivky nikdy nebyly můj oblíbený žánr, Jack Nicholson mě přesvědčil v málo čem a Polański mě zatím zaujal jen s Pianistou. Přesto jsem dal Čínské čtvrti šanci a pustil si ji. Bohužel se více méně potvrdily mé předsudky. Sice se povedla atmosféra a lehce mě napnuly některé pasáže z vyšetřování, tím by ale výčet plusů končil. Většinu času jsem se nudil a brblal nad nesympatickými postavami a jejich chováním. Tady dál brblat nebudu a nechám slabé tři hvězdy, protože třeba řemeslně vlastně ani není co vyčítat. Jen to zkrátka není můj šálek (čínského) čaje. ()

Revolver

Polanski je pan režisér a zde to jenom potvrzuje. Čínská čtvrť je geniálně natočená a precizně napsaná kriminálka s nádechem klasických noirovek 40.tých let proložena úžasnými hereckými výkony a výtečným doprovodem Jerryho Goldsmithe. Jedno z vrcholných děl žánru. ()

Teg

Brilantní atmosferická honba za spravedlností? Penězi? Nebo jen za informacemi. Stylovější soukromé očko bych si jen těžko představoval. Mimochodem víte jak to dělají číňani? ()

cab

Nejlepsi dilo rezisera (Roman Polanski) u ktereho jsem se po skonceni pristihl, a to se mi uz dlouho nestalo, ze jsem zacal premyslet nad postavami, motivy jejich cinu a nezvykleho nehollywoodskeho az cynickeho zakonceni s pronesenim pamatneho dovetku " Forget it, Jake. It's Chinatown" i po uplynuti celeho tydne od zmineho zakonceni. Jedna se jednoznacne o jeden z nejlepsich filmu sveho zanru a je podivuhodne, ze se mi tak dlouho vyhybal. Zasadni role pro (Jack Nicholson) v roli soukromeho ocka Gittese. 95% ()

Rssa

Dobrá noirovka, která místy má jisté chyby (časové nesrovnalosti, "náhodné" potkávání svědků, "náhodné" načasování fotografování apod.). Dobrý herecký výkon Nicholsona, i když už hrál v lepších filmech, a závěr tomu dávají lepší 3 hvězdy. 70 % ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

17.02.2022

Chystaný komiksový snímek The Batman režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic) s Robertem Pattinsonem (Maják) a Zoe Kravitz (Sedmilhářky) v hlavních rolích se na internetu v posledních týdnech… (více)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)